bugün

kayık bir tipiniz varsa ne mezunu olursanız olun yok olmuyordur. ama tipiniz gayet yerınde ise ne mezunu olun tamam sen yarın gel diyorlar. türkiyede dış görüneşe çok önem veriyorlar ben bunu bilir bunu söylerim.
(bkz: prezantabl)

aslında sırf bu hususa dikkat göstermek bile kayık bir tipi kamufle edebilir.
yapılan işe göre mantıklı ve mantıksız olabilir. yapılacak iş mankenlikse tabiki tipe bakılacaktır. ama iş bilgisayar programcılığı ise anlamsızdır. işe baş vurulduğunda kişinin fiziksel özelliklerine önem vermektir.
Sektöre göre değişir. Hizmet sektörüyse tip, diksiyon, kıyafet gibi şeyler tabii önemlidir. Tabii tip kişinin hal ve hareketleriyle, konuşmasıyla, giyinişiyle gizleyebileceği bir şeydir. Müşterinin karşısında hela vela velvela diye konuşan, oturmasını kalkmasını bilmeyen birini kimse istemez.
olumsuz örneklerin olumlu sonuçlar yarattığı durumlar da vardır.

örneğin icra işleriyle uğraşan avukatlar, yanlarına hacze göndermek için kâtip alacakları zaman "kayık tiplere" öncelik vermektedirler.
Doğrudur. Sekreter almak için yaptığım görüşmelerden sonra yaşanan diyaloglar şu şekildedir .

Hangisini işe alacaksın ?
Pınar'ı
Pınar hangisi yeşil gözlü olan mı?.
hayır
götü büyük olan ?
değil
şu sivilceli olan mı?
değil.
Göğüsleri büyük olan ?
o da değil.
Hangisi peki ?
uzun bacaklı olan.
hah anladım

Görüldüğü gibi kişilerle ilgili tüm tanımlamalar fiziksel görünümleri üzerinedir.
sanırım abd'de bunun önüne geçmek için fotoğraf istenmiyor iş başvurularında. çin/g. kore gibi yerlerdeyse çok fazla önem verilir. öyle ki sırf bunun için estetik ameliyat olanlar var.
Bizim şirketi bu konuda tek geçerim. Asla güzel bir kadını almazlar mesela. Arada görüşmeye gelirler. Bakıyorum güzel biri direk zaten bu giremez diyorum.
Şahsen ben veriyorum. Tipsiz adamla muhattap olmam. Sırf işini iyi yapıyor diye hergün meymenetsiz yüzünü görmek zorunda değilim.
Kadınları da özellikle güzel ve bakımlı olanlardan seçiyorum. Hepsi bacımdır ama baktım mı da baktığıma değmeli.
Doğrudur bu sebeple elediğim çok oldu.
ik'cı olmanın verdiği ufak bir şımarıklık bu da.
Hayr tipe değil organa bakılır
Yani malum cinsel organ.

Eğer alımli bir kadinsan senin tecrübene vs ne kimse bakmaz

Ama erkeksen isterse 20 yıl tecrüben olsun boooş..
o sebeple cv de foto olmamasi gerekiyor ama maalesef turkiye de ozel bilgileri dahi cv ye yazmanizi istiyor hoduk personelciler. bu arada bunlar personelcidir insan kaynaklari adi sonradan ingilizceden cevirip caktilar.

avrupa da bir cok mulakatta bulundum; bir allahin kulu cv ye yas, adres detayi, medeni durum, sigara/alkol kullanimi, hobi, vs yazdirmadi ve mulakatta da sormadi! turkiye de iken yaptigim tum mulakatlarda bu ozel konulari utanmadan sordular!
demek at hırsızı tipine sahip olduğum için iş bulamıyorum:(
Türkiye için geçerlidir. Avrupa ve amerika da uyruğunuzu bile sormazlar.

Fotoğraf yaş medeni hal uyruk... sanane amk nüfusuna mı alacaksın?
Güzel kızları mutlaka çağırıyor erkek ik müdürleri.
bu yüzden kendı işimi kurdum
cv olayları tamamen hıkaye adam senın ozellıklerıne bakmıyor bıle profıl resmın varsa dırek orayla ılgılenıyor yoksa ztn dırek kafadan elıyor bır cok ısverenın aradı nıtelıklerde gunumuzde dış görünüşüne önem veren kişisel bakım ıyı olan yazar bu kısaca tıpsızsen gelme bosuna vakıt kaybı yaşarsın demeye getırme seklıdır verdı ilanda depoculuk soforluk gıbı dıs gorunusu ılgılendırmeyen ıslerde ararlar bu ozellıklerı
gidin sahılde sımıt cay satın bu ozel sektorlerın uşağı olmayın haftada 1 gun ızınle 72 saat calıstırırler gunde 12 saat asgarı verıp her ıste kullandırırlar kose basındakı sımıtcıler gunde 150 200 lıra en dusuk koyuyor cebıne kımsenın ayakcılını yapmayın..
Güzel kızlar bankalarda iş bulur eminim.
Birde fizik.*
tipten ziyade aslında daha bütüncül olarak dış görünüşe önem verilmesidir.
güncel Önemli Başlıklar