bugün

çok haklı bir söylem.
o kadar haklı ki, söyleyecek söz bulamıyorum.

neden? çünkü atatürk'ün bütün mirasları hazineye aitti şimdiye kadar.

sümerbank...atatürk'ün mirasıydı, pek çok fabrikası vardı, akp döneminde satıldılar. sümerbank tarihe karıştı.

şeker fabrikaları...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, hala birkaç tanesi duruyor, onlar da satılacak, millet olarak atatürk'ün mirası satılınca nişasta bazlı şekere mahkum kaldık.

etibank ve etimaden...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı. bütün madenlerimiz özelleştirildi.

tekel...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, satın alan başkasına sattı, 5 misli fazla para aldı, şimdi içkiyi bırak, yerli tütünle üretilen tek dal sigaramız yok.

izmir limanı...osmanlı tarafından yabancılara satılan liman, atatürk tarafından yabancılardan geri alınarak devletleştirildi, atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, şimdi yine yabancılar işletiyor.

halk bankası...esnafı kobiyi desteklesin diye atatürk kurmuştu, atatürk'ün mirasıydı, hayırsever reza ile kara para aklama işlerine girdi, genel müdür yardımcısı şimdi abd'de hapiste.

elektrik işleri etüt idaresi...atatürk'ün mirasıydı, kayıp kaçak ve dağıtım bedeli gibi saçmalıklarla halkı soymazdı, satıldı, şimdi her ilde bir yandaş vatandaşı düdüklüyor.

seka...atatürk'ün mirasıydı. satıldı, şimdi kitap basacak kağıt bulamıyoruz, kağıt ithal ediyoruz.

devlet üretme çiftlikleri...atatürk'ün mirasıydı. yerli hayvan ırklarımız geliştirilir, et ve süt islahı çalışmaları yapılırdı. alayı satıldı, şimdi hem canlı hayvan, hem karkas et ithal ediyoruz, üstelik hastalıklı...

atatürk orman çiftliği...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde talan edildi, bir kısmına ak saray yapıldı, bir kısmı da abd'lilere verildi onlar da elçilik yapıyor.

liste daha uzar...
uzatmayayım.

şimdi iş bankası atatürk'ün mirası diyerek iş bankasını isteyenlere soruyorum.
atatürk'ün yukarıdaki miraslarına sahip çıktığınız gibi mi sahip çıkacaksınız iş bankasına?

selam ve duva ile.
hayırlı miraslar...
Bi yemedikleri o kaldı onu da yeme derdindeler. Allah gözlerini doyursun.
sanki reis kendi üstüne alıcak, hayırdır lan çapulcular.ne batıyor .
Chp nin elinde saglam duruyor hazineye geçse damat jöleli falan çar çur ederler.
Sarayın aylık giderleri bunun kaç katı bir bilseniz.