bugün

Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından devrilen koca çamdır.
izmir'i sevme nedenlerindendir.
evet, antiyobazizm isimli bir dini anlayışa sahiptirler.
izmir'den yara almış sözlük şakirtinin diyanet işleri başkanı olmasıdır.
gavur izmir demenin kibarcasıdır.
"ey farklı din anlayışına sahip izmir!"
laf ağır...
bence istifa etmeli...
beni ilgilendirmiyor da,
maksat yeşillik olsun...
yaradanla kulun arasına girmeye çalışanların sevmediği güzide ilimiz izmir ve izmirliler için söylenen yakışıksız söz. bir izmirli olarak şimdi ben bu adama yayın yoluyla hakaret davası açsam bu seferde direk dinsiz ilan edilirim heralde.
izmirlilerin farklı bir din anlayışına sahip olduğu doğrudur. halkın büyük bir bölümü içmek için cami durağında iniyor.
camiden çıkıp rakı balık yapan yegane şehirdir izmir.
Genelleme yapan yobaz, cahil ve kultursuz insan soylemi.
ben şöyle açıklayayım efem size : biz herkesin dini kendine isteyen içer sıçar isteyen namazında niyazında olur parayla imanın kimde olduğu belli olmaz sözünden yola çıkarız. yani izmirde oruç tutmadığı için insan dövülmez. din üzerindende insan tacirliği yapılmaz. ha bu durumda bizim dinimiz farklı ise müslüman olan biziz. çünkü islam hoşgörü dinidir.
bende izmirliyim ama farklı bir din anlayışım yok çok şükür senin benim herkesin yaptığı ibadeti yapıyoruz yani abartılıyor izmir i yalnızca merkeze bakarak sınamayın.
kızlarını kaba etleri ortada, sıkışık metroda ellenmeye yollamalarından yola çıkarak yapılan son derece doğru tespit.

hangi kitap yazıyor lan böyle bir şeyi.
hiç de farklı bir din anlayışı değildir...herkes kendini dinini özgürce yaşar. geriside kimseyi alakadar etmez!
izmirliler namaza çiğdem diyormuş.

yani bir yanlış anlamadan ibarettir, aynı şeyleri farklı adlarla yaparlar.
mahalle manavı veya sıra arkadaşınızın düşüncesi değil bu ülkenin diyanet işleri başkkanlığını işgal eden herkese, her kesime eşit mesafede durması gerekirken ak parti bakanı gibi çalışan insanın kurduğu cümledir,

talihsiz bir açıklama değildir asıl talihsiz olan bu ülkede akp adında siyasi bir parti olmasıdır.
içten içe izmirli insanları kıskanan, izmirli insanların modern olması içine oturan şakirt söylemidir.
yok, "farklı bir din anlayışımız yoktur" diyen varsa mesele yoktur, diyen iftirasında boğulur, demeyen yalanıyla oyalanır.

insanları yargılamaktan çok kendimizi yargılamak bizi çözüme daha kolay yaklaştırır.
insanlarin din anlayisini bile kendine dert edinen bunyelerin zirvalamasi.
yaşasın agnostisizm...
Çünkü hepiniz maşallah peygamber suretindesiniz.
görsel
izmirli olarak tabiki de katılmıyorum. katılan da izmirli değildir net. şu din konularınında bir kalıba sokularak eleştirilmesini de sevmiyorum. arkadaş insanın içinde varsa uygular ibadetini, yoksa uygulamaz zaten. yok izmirliler şöyle, yok açık kızlar şöyle, yok küpeli erkekler şöyle, bıkmadınız mı herkesi eleştirip kalıba sokmaktan ?