bugün

evet efendim, muhteşem vatansever olarak lanse edilen izmir halkının kızlarının genelde açık saçık giyinmesi durumudur. hayır izmir'e hayatımda çok kez gitmedim, fakat bu bütün medyada gördüklerim kadarıyla, kızları hep mini etek, açık saçık dekolteli kıyafetler giyiyor. genelde laiklik elden gidiyor temalı eylemlerde gördüm bu kızları. altlarında mini etek, üstlerinde dekolteli göğüs çatalı gözüken badilerle. burada işin içine bir ikilem giriyor efendim. sizde takdir edersiniz ki, bu laiklik temalı eylemlere bu şekilde gelerek, laikliği açık saçıklık ile bağdaştırmaları iyi değildir.

bakıyorsun mini etek giymiş, elinde türk bayrağı sallıyor, türkiye laiktir laik kalacak diye slogan atıyor. eh hiç yakıştı mı be gülüm şimdi? türkiye'nin sembolü mini etek değildir kızım. bunu o işine göre mutaassıp olan kafana iyice yerleştir. yüzlerce yabancı medya çekim yapıyor orada, gelip deseler hiç utanmıyor musunuz hanımefendi? cevabın ne olacak kızım. tez vakitte aklını başına topla derim.

edit: imla.
sıcaktandır.

sorduydum ben birine öyle dediydi.

"niye açık giyiniyonuz baayan?" demedim tabi, "rahatsız olmuyon mu lan bakıyo kırolar?" dediydim.
izmir'deki erkeklerin yan gözle bakmamasından kaynaklanan durumdur. hani o çok müslüman(!) şehirlerimizde sokakta gezen her dişiye yan gözle bakıp sonra da müslümanlık taslayan erkeklerin orada pek bulunmamasından kaynaklanıyordur.

"önce için temiz olacak yoksa aldığın abdest sadece derini yıkar" diye de güzel bir söz vardı eski şairlerden birinin dizesinde. bilmem anlatabildi mi aslolanı!
izmirli kızları içten içe o şekilde görmek isteyenlerin görüşüdür. kimsenin giyimi kimseyi ilgilendirmez. insanlar bu düşüncelerini o küçücük beyinlerine yazmalıdır.
(bkz: medeniyet)
yalap şap önermedir.
yok efendim öyle bir şey, varsa bile herkese mal edilemeyecek kadar az. biz neden giymiyoruz? giyim kuşamdan çıkarım yapıp, laiklik üzerinden laf atmayın millete...
kendi kişisel tercihleri olan bir durumdur.
(bkz: islam hoşgörü dinidir)
çok modern medeni olmalarından dolayıdır. kendileri medeneyyete böyle ulaşıldığını düşünmektedirler, bilim, sanat, teknoloji gibi şekillerde değil.

not: izmirliyim, izmirliyim, izmirliyim.
izmirli kızları merak eden yazarın şekspir oltası.
güzel olduklarını bilip de gizlememelerinden kaynaklanmaktadır.

edit: bütün izmir'li kızlara teşekkür ediyorum.
genelleme yapılmaması gereken bir önermedir, subjektiftir, çünkü bir kişinin açık saçık giyinmesine takılan bir kişinin açık saçıktan ne anladığıda önemlidir(!). bunu anormal görmek ve açık saçık olarak nitelendirmek kişinin karşı cinse nasıl baktığını gösterir. yakışıyorlarsa giysinler efendim. kişi ne kadar açacağına ne kadar açmanın uygun olup olmadığına kendi karar verir.
(bkz: nerden bağladın bunuda laikliğe derler adama)
akpli ankara da ve istanbul da da vardır açık saçık giyinen. at boku izmire alışıktır gelir üstesinden.
vatanseverlik ile açık saçık giyinmeyi bağdaştırarak, vatanseverlere laf sokmayı amaçlayan sapık zihniyet fikridir.
kıçına giydiğin kıyafet belirlemiyor zihnini, keşke öyle olsaydı da anlayabilseydik kimin amerikan uşağı yoz islamcı, kimin vatansever, kimin vatan haini olduğunu.
evet öyledir genellikle izmirli kızlar acık sacık giyinir gerçektir ama en akıllı kızlarda izmirlidir neden mi? derseniz şöyle diyebilirim o acık sacık kızlar varya neredeyse coğu bakiredir o utangaç gözüken gayet mutavazi giyinen kızlar varya anadoludan üniversiteye gelen onlarında coğu bakire değildir kız bilmiyordur ama meraklıdır anladınız sanırım hadi öptüm.
(bkz: türkiye abazanlarının izmirli kız takıntısı)
izmir erkeklerinin ehl-i müslim olduklarının göstergesidir. zira izmir kızları nasıl giyinirlerse giyinsinler izmirin erkekleri onlara karşı sapkınlaşmaz. ha sen bunu anlamayamazsın o ayrı
o bayanların tamamen kendi tercihleri olan durumdur. bir eleman da bu duruma medeniyet demiş. şu söz ona gelsin:
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni, desene hayvan senden daha medenî.
(bkz: Mehmet Akif ERSOY)
şeffaflıklarından kaynaklıdır... yürekleri gibi fikirleri, düşünceleri açıktır, fizikleri de düzgün olduğundan gizlenmeleri için hiç bir neden yoktur... Laikliğin de erkeği olsun, kadını olsun, etle kemikle ilgisinin olmadığının farkında ve bilincinde; sadece kıyafetle, görsellikle cinselliği tabu kılmadıklarından, akılları uçkurlarında olmadıkları içindir bu rahatlıkları...
Ne cahil insanlar var yahu diye içlendiğim tespittir. Bu ve benzeri mantıkta olanlar da ABD'deki aileleri hep iki katlı ve bahçeli evlerde, huzur içinde yaşıyor sanıyorlar işte. Evladım, tv sen görmek istersen onu verir. Cumhuriyet mitingi yapılırken senin gözün kızların mini eteklerindeyse eğer sakın ola ki artistik patinaj şampiyonalarını, bayanlar voleybol, basketbol maçlarını seyretmeyesin. Ha, çok mu rahatsız oluyorsun. Değiştir kanalı o zaman. Göründüğü üzere senin ne laiklikle ne de mitinglerle işin yok. üstelik ne izmirlisin ne de izmir'e gidip gelen birisin. E daha ne o zaman? içten içe bir fesatlanma mı var? Ama merak etme izmir kızları sana nispet olsun diye öyle dolanmıyor. Aslına bakarsan izmir kızları öyle mini etek falan da giymiyor. Seninki davranış bilimlerinde adı geçen algıda seçicilik durumu. Elbette vardır iki üç tane işgüzar gazetecinin gördüğü bir kızımız ve hepsi onu çekip durmuşlardır. Ama altına giydiklerinden ziyade elinde tuttukları ve ortalığı kırmızı beyaza çeviren bayraklara dikkat etmenizi öneririm. Gerçi bu mitingler yapılalı aylar oldu, konusu neden şimdi yapılıyor anlamak benim için zor. Kaldı ki minietek giymekle vatanseverlik nasıl eşleştiriliyor ve gönderme yapılıyor onu da anlamadım. Şöyle mi demek istiyor sözlükdaş yazar efendi acaba:
Önerme 1 :izmirli kızlar cumhuriyet mitinglerine ve laiklik yanlısı gösterilerde bulunurlar.
Önerme 2: izmirli kızlar mini etek ve göğüs çatalı gözüken kıyafetler giyer.
Önerme 3 : Bütün mini etek giyen ve göğüs çatalı görünen kıyafetler giyen kızlar kadınlar o biçimdir.
Önerme 4 : Cumhuriyet mitinglerine ve laiklik yanlısı gösterilerde bulunan kızlar o biçimdir.

Olay aslında donanımsız bu arkadaşımızın google'da "cumhuriyet mitingi izmir" yazıp görsellerde aratması sonucu ortaya çıkmıştır. Deneyin görürsünüz, o kadar resmin içinde elinde bayrak ya da göğsünde ata rozeti takılı bir kaç bayan bulmuş medyamız ve onları basmış. Arkadaş da buradan bozuk teori üretiyor. Oysa normal düşünen bir insanın "O kadar kadınlar erkekler varken neden bunların resmini koymuşlar" diye düşünmesi ve medya eleştirisi getirmesi gerekmez mi? Ama bu medya zamanında boğulmuş ve kendisine kalp masajı yapılıp hayata döndürülmek istenen kızlarımızın bile o halde çıplak göğüslerini çekip manşetlerine taşımadı mı? Ölmüş birinin bile göğüslerini gösterip hem ölüye saygısızlık hem de ölü sevici sapıklara hizmet etmedi mi? Onların bu iğrençliğini düşündükçe başlığı açan yazara da çok kızamıyorum. Ne yapsın çocuk. Senelerce bu şekilde empoze edildi kendisine. Farkına varmak ve uyanmak bazen çok zor olabiliyor.

Neyse, izmir'e bu kadar atıp tutarlar. Neredeyse kızları orospu erkekleri pezevenk diyecekler. Ama her nedense her sene yılbaşı gecesi taksimde yaşanan rezilliği izmir'de göremezsiniz. Acaba sorun izmir kızlarında mı yoksa genel olarak erkeklerimizde mi?
taktınız a.q izmirin kızlarına. izmirde kızlar teklif ediyormuş, izmirde kızlar veriyormuş, izmirde kızlar açık seçik giyiniyomuş, ebenin amı artık ama ali sami yapma be oğlum. eğer sen kendine insan diyorsan ve karşındakine insan gibi davranıyorsan senden hoşlanmasını sağlayabiliyorsan sadece izmirde değil her yerde teklif alırsın. sex dediğin şey senin için çok büyük belli, asla düzenli bir sex hayatın olamayacak, izmirde her kızın verdiğini düşünüyorsan bu konuya girmiyicem (psikoloğa git ey salak nsan) gelelim açık seçik giyinme mevzusuna bak ergen kardeşim yaşın daha küçük belli her mini etek giyeni gördüğünde senin tabirinle göğüs çatalı dekoltesi gördüğünde uyarılıyorsan git tuvalete elizabeth var elenor var oda yetmedi kendine farklı fantaziler bul ama beyinsiz beyinsiz başlık sıçma. dünyanın her yerinde kızlar mini etek giyiyor tek fark dünyanın her yerinde senin gibi gerizekalılar yok.
(bkz: göster ama elletme dedi annem)
söz konusu kızlar sadece laiklikle ilgili eylemlerde mini eteklerini giyerler, eylem bitince müsait bir yerde üzerlerini değişirler(miş).eğer eylemlerde mini etek giymezlerse, nasıl ayırırız din ve devlet işlerini değil mi?
Sıcak bir şehrimiz olduğundan doğal olarak kızlarıda giyim tarzılarını oraya ayak uydurmaktadır.Herkez istediği gibi giyinir şehir falanda dinlemez.
izmir'i dincilerin zırvalamalarından tanıyanların saçmalamasıdır. sanki bütün izmir'li kızlar teşhirci ve potansiyel orospu ama akp'nin yüksek oy aldığı illerdeki kızların hepsi namus idolü. Bir üniversite kampüsüne gidin bakalım hangi şehrin kızları daha çok veriyor görün. o kafanızda bir saniyede yatağa attığınız izmir kızlarını tavlamak, diğerlerinden ne kadar zorken, mahalle baskısından gelen kızları tavlamak ne kadar kolay oluyor görün bakalım.

yılar önce istanbul'da yıldız sarayına giderken yıldız parkının içinden geçmiştik. her ağacın altında bir türbanlı sevgilisiyle öpüşüyordu. yanlış anlaşılmasın onları eleştirmiyorum çünkü onlar da olması gerektiği gibi içlerinden geleni yaşıyorlardı ancak bu örnek şekilden namus falı bakmanın ne kadar alakasız olduğunu gösteriyor.
izmirliler'in kaşarlıklarındandır.
güncel Önemli Başlıklar