bugün

evi olsun
arabası olsun
evlenmemiş olsun
evlenmiş boşanmış olabilir ama çocuk olmasın
garantili bir işi olsun, devlet dairesinde çalışıyor olsun.
soru : sizin işiniz nedir?
cevap : ev kızıyım.
anlamı: salak olacak sabah gidecek akşam gelecek çalıştığını bana yedirecek bende ancak göt büyütecem sikilecek erkek arıyorum.
(bkz: türk kızı)
her gördüğümde acıdığım zavallı varlıklar...
en büyük istekleri 'döşü kıllı' olmasıdır. kılda keramet olsa g.tte çıkmaz denilebilir.
70 yaşında olup, gelen dedeye "tipim değilsin" diyenleri mevcuttur.
evliliği sürekli erkekten ve erkeğin ailesinden maddi bir şeyler beklemek olarak algılayan sakat zihniyetin vardığı son noktada duran kız modeli.
parayla tutulan oyunculardır bir çoğu.
'' beni taşıyabilsin '' sözü ağızlarına pelesenk olmuş kız kuruları. hepsi hayata aynı perspektif ile bakmatadırlar. yazıktır, acınası tiplerdir.
acınacak halde oldukları muhakkaktır da, reyting uğruna onları oraya çıkaranlara ve tv başında o reytinglere katkıda bulunanlara daha çok acıyorum.
maaşı iyi bir adam ararlar. yakışıklı olsun ağzı iyi laf etsin isterler. hayalleri geniştir ve daraltmak istemezler. aradıkları tabi ki çıkmaz karşılarına. ama görmek istediklerini görmekte de üstlerine yoktur. sonunda iyi kötü birini bulup evlenirler ve mutlu bile olabilirler. bir bakıma insan ne görmek isterse o çıkar karşısına.
gelen 10 kişiden 8-9'u karşısındakiyle konuşup çay içtikten sonra
-kendisine geldiği için çok teşekkür ediyorum fakat elektrik alamadım sözleriyle gelenleri postalamaktadırlar. hatta geçen programında bizzat şahit olduğum olay şöyledir:
güzel,bebek yüzlü, sanatçılar gibi afilli giyinmiş bir kız ama konuşması resmen köylü (burda asla köylü konuşmasını küçümsemek değildir niyet, kızın kendini nasıl sunmaya çalıştığının çelişkisini vurgulamak maksadıyla söylenmektedir) kızımız ekranda seyrettiği ve beğendiği erkek için geliyor programda tanışıp çay içtikten sonra ise aynen yukarıdaki cümleleri kuruyor. talipleri geldiği zaman söylemesini kanıksamıştık ama iş iyice çığrından çıkmış, cevap: televizyonda gördüm beğendim fakat görünce elektirik alamadım,başka kısmetlerimi beklicem, niye kız kurusu olduklarını açıklayan cümleler.
elde cüzdan ile sigara komşu kızına gidip kral tv izleyerek dedikodu yapmak favorileri arasındadır.
(#9489277)
ne yapsın kızlar,çevrelerinde uygun eş bulamayınca,bir de kısmeti tv arayalım diyen tiplerdir.
televizyona çıkma uğruna kendilerini rezil eden tiplerdir.
kaşı, gözü, döşü kıllı isteyenlerin kurduğu cümle aynen bu entrydedir.
(#9489188)
çükü kalksın diyeni de gördük..
istekleri genellikler şöyledir;

-evi olsun,
-arabası olsun,
-20-25 yaş arası olsun,
-gezmeyi, eğlenmeyi sevsin,
-bana yakışsın.

tabi bir teyzenin deyimini unutmamak lazım;

-döşü kıllı olsun,
-kaşı gözü olsun.
bence evlenme amacıyla değil, şov amacıyla gelen kızlardır. aklım almıyor bir türlü ya da bilmiyorum ben mi çok geri kafalıyım? insan pazarlama gibi birşeyler yapıyorlar bu programda. ya da resmen çöpçatanlık. mantıksız şeyler.
zavallılar insan acıyarak izliyor. kendini rezil ediyorlar başka bir şey değil.
bu tipler genelde ne istediğini bilmez ve yaşlar iyice ilerlemiştir.
"evladım ol" diyor. ayağına kızcağız gidiyordu.
5 para etmez cibiliyetsiz, meymenetsiz, ülkeye, vatana, kendine, dünyaya hiç bir faydası olmayan insanlar bütünü.
beni taşıyabilmeyi bilmeli derler, taşınacak bir şeylerinin olmadığından habersiz.
izdivaç programındaki piç kuruları.

(bkz: yaran yanlış okumalar)