bugün

mevlit kandili dolayısı ile hz muhammedin doğum gününü kutlamak ve bir samimiyet göstergesi olarak kurulan cümle, iyi niyet belirtisi.
bugün alemlere rahmet olarak gönderilen, şefaat peygamberi hz. muhammet(sav)'ın doğum günü. mevlit kandili!

ne mübarek bir gündür ki dünyaya insanlığın en şereflisi teşrif etmiştir. karanlık bir dönemi tarihe gömüp islamın temellerini atmıştır.
her ne kadar bugün bir kesim tarafından anlaşılamamış ya da çok radikal başka kesimler tarafından oldukça yanlış anlaşılmış olsa da o merhamet timsali, sevgililer sevgilisi, insanlığın kurtuluşu, müjdecisidir. ümmetinden selam olsun!

iyi ki doğdun ya resulallah

edit: eksileyen yazarların da kutlu olsun kandili. ne de olsa özgürlükler diye bir kavram var ve oy butonlarından herhangi birini kullanmakta serbestsiniz! en azından biz peygamberden öyle öğrendik. hoşgörüyü!
(bkz: mevlit kandili)
Günlerin ne günlerdi,çağların ne çağlardı
Sen dünyaya gelmeden,inananların vardı

Hatice’nin goncası,Aişe’nin gülüydün
Ümmetin gözbebeği,göklerin Rasulüydün

Şimdi seni ananlar anıyor ağlar gibi
Ey yetimler yetimi,Ey garipler garibi

Nerde kaldın ey Rasul..
Nerde kaldın ey Nebi..
Düşkünlerin kanadı,yoksulların sahibi

Elçisin elçi geldin,elçilerin gönderdin
Sen ruhunu Allah’a,elin ümmete verdin

Gel ey Rasul bahardır
Hacdan döner gibi gel..
Miraçdan iner gibi gel ..
Bekliyoruz yıllardır...

Şiir: Arif Nihat Asya- Na’at
Efendimizin doğum günü. Bizlere şefaat et ya râsulallah. Senin ümmetinden olduğumuz için Allah'a hamdolsun.
(bkz: iyi ki siktin formatı ya yazar)
Hz. Peygamberin bıraktığı, Kuran'a ve yaşama şekline(sünnet) sarılmak gerekir.
"iyi ki doğdun ya resulallah" şeklinde slogan sözlerin sonu çıkmaz sokaktır.
Yarın bir gün "happy birthday muhammeeed" şeklinde, içi boş, dışı süslü cümleler duyulur.
Emanet bırakılan iki esas( Kuran-sünnet) herkesi doyurmaya yeter.
islam peygamberi ve iki dünya güneşi efendimizin doğum günü.
doğum ki kutlu doğumdur. sefaat et ya resulullah.
sen yaratılanların en mübareğisin iyiki doğdun ey resulallah. iyiki senin ümmetiniz seni görmeden sevdik ey resulallah. tüm alem senin hürmetine yaratıldı seni seviyoruz ey resulallah.
iyi ki doğdun ya resulallah.
iyi ki doğdun ya resulallah
iyi ki doğdun iyi ki doğdun,
iyi ki doğdun ya resulallah!
dendikten sonra hepi börtdey tu yuu demezseniz sevap puanlarınızı eksiye düşürecek kutlama.
günaha girmektir.

edik: ha yukarıdaki şey tanım oldu öyle mi?

doğum günü kutlamak günah değil miydi lan? bunlar öyle demiyor muydu?
Bu sözün hemen arkasından bütün müminlerden "sürprüüüüüüüüüüüüüzzzz" diyerek aniden ışıkları yakmasını bekliyorum.
(bkz: happy b-day ya resülallah)
iyi ki doğdun ya resülallah.

keşke gerçekten yaşasaydın da seni görmeden sana iman eden müminleri görebilseydin.
senin ümmetinden olduğum için Allah u tealaya bir kez daha şükür ediyorum.
"levlake levlak lema halaktül eflak"

sen olmasaydın sen olmasaydın kainatı yaratmazdım...

hoşgeldin efendim...
(bkz: kutlu doğum haftası)
ebuk olsa, "çıldırsın gavur dostları" derdi bu başlık için.
Alemlere rahmetsin, insanligin rehberisin, Rabbimin gözdesisin.Sefaat eyle ya Rasulallah. iyiki Doğdun Ya Râsulallah
kandiliniz mübarek olsun.
ha bir de unutmadan; lütfen mesaj atmayın. Arayın lan. Hatta ödemeli atın, ben arıycam söz. Ama mesaj olayını aşın artık. Liseli ergenuslar gibi. Töbe töbe.
iyi ki doğdun da milyonlarca masumun ölümüne sebep oldun ya Resûlallah.
Tepki alacağımı bilerek, bazı kanaatlerimi paylaşmak istiyorum.

Hz.Muhammed'in, fiziksel olarak bir farkı yoktur. Et kemik filan.

Farklılık, onun dünyaya ulaştırdığı fikirlerdir. Kendisi aracı yani mesajı iletendir.

Asıl olan fikirler iken, insanların bunu konuşmayı bırakıp, kişileri put haline getirmeleri son derece yanlış.

Çoğu insanın iyi niyetli olduğunu biliyorum ama biraz dikkat. Fikirleri hatırlamak için belirli günlere ihtiyaç yok. Bunlar hep sonradan girme.

Her günü kandil (aydınlık) olanlara selamlar...
kainatın efendisinin doğuşunu kutlamak için söylenmiş güzel bir söz. iyi ki doğdun ya resulallah.
bazı mal ve yavşakların dalga konusu yaptığı cümle. dünya üzerinde bu kadar şerefsizin yaşaması, hala nefes alması gereksizdir ama aldığı her nefes ölümünün bir az daha deşhet verici olmasını sağlar.

alemlerin rabbi, bu dünyanı onun yüzü suyu hürmetine yarattı, mübarek doğumun kutlu olsun ey allahın resulu.
http://galeri.uludagsozlu...o%C4%9Fdun-ya-resulallah/