bugün

ilk randevudan sonra, gece sonunda vedalasirken, alinmasi umulan opucuktur.
yatmadan önce anne ve babaya verilen masum çocuk öpücüğü.
sevgilinin yatarken öpmeden yatmasi sonucu uykusuzluga yol acan öpücük.
good night kiss tabirinin birebir türkçeleştirilmiş hali
(bkz: bir hollywoodumuz yok ki biz de kaktıralım tabirlerimizi)
karşındaki kişiye huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi için verilen küçük bir öpücüktür.
(bkz: goodnight kiss)
başrollerini samuel l. jackson ve geena davis' in paylaştığı müthiş aksiyon filmi. bir kasabada öğretmenlik yapan genç ve güzel bir kadın, yılbaşı kortejinde yeni yıl güzeli olarak bulunurken, tv de görüntüleri izleyen birileri kadının yıllardır aradıkları, eski ajan ve ölümcül katil lucy olduğunu farkeder. kadının peşine düştüklerindeyse inanılmaz bir şeyin farkına varırlar. kadın hafızasını yitirmiştir ve yeni hayatını baştan beri sürdürdüğünü sanmaktadır. peşine düşen katillere farkında bile olmadığı yetenekleri ve içgüdüleriyle karşılık veren ve kaçmayı başaran kadın , samuel l. jackson' un canlandırdığı biraz kaçık bir dedektifin yardımıyla olayları çözmeye çalışır. bir yandan da peşlerindeki acımasız katil ordusundan kaçarlar.
hiç bir libidovari duyguyu barındırmayan öpücük olması umulmaktadır.
tatlı içten bir busedir.
Gecenin güzelliğiyle de güzelleşen fiziksel temas. Güzeldir, duyguludur. Koca günün imzası gibi bir şeydir.
uykusuz bir gecenin ardından iyi sabahlar öpücüğü olarak verilmesi muhtemel öpücük.*
eğer yanınızda bu öpücüğü verecek birileri*** varsa dünyanın en zengin, en varlıklı kişisi sizsiniz. saadetiniz daim olsun.
sözlükle geçen saatlerden sonra sözlüğe vermek istediğim tek şeydir...
hadi iyi geceler sözlük!
gece gece öpüşmeyi sevmeyen çocuğun yada ergenin uyumasını engelleyen öpücük çeşididir.
bırakın uyusun çocuk, ne öptürüyosunuz.
eskiden bu isimde bir tv programı vardı. yanılmıyorsam 2 bayanın sunduğu hafif erotik içerikli bolbol frikik verdikleri gereksiz bir yapımdı.
şu an ihtiyacım olan öpücük.
(bkz: uykum geldi sözlük)
(bkz: muck)
(bkz: muck)
sevgiliden alınır, anneden alınır, babadan alınır, kardeşten alınır ve ihtiyaç duyulur çoğu zaman.
uykudan önce buse.

uzakların serenadı.
mesafeleri yok eden hayal,
iyi geceler, tatlı rüyaların nefessiz
seromenisine hayatiyet çabası.
en son ne vakit aldım hatırlamıyorum bile.
fuck *
şu an sevgilimden alabilmek için neler vermezdim dediğim öpücük.
çok özlüyorum lan.
en son canım babamdan aldığım eşsiz öpücük.
sevginin cisimleşmiş hali.