bugün

hep benim başıma mı geliyor bilmiyorum ama tv'de geceyarısından sonra süper filmler oluyor, hani dvd'sini alıp da arşive eklemek isteyeceğiniz türden. bu filmler neden daha makul saatlere konmaz da hemen hemen herkesin uyuduğu saatlerde yayınlanır halen çözemediğim bir muammadır.
zorunlu bir durumdur. zira erken saatler doludur hınca hınç. salak saçma yarışmalar, burda eğlenen var mı hakkaten dedirten eğlence programları, kimseye bir yararı olmayan tartışma programları, hiç kimsenin ciddiye almadığı spor programları bir de yaz dizileri girdi ki işin içine üzgünüz iyi filmler.. üzgünüz kötü izleyiciler..
gece reklamlar pek işe yaramadığı için gündüz vakti durmadan reklam ve dizilerden sonra araya giren reklamlar iyi kurgulanmış filmleri geceye iter ve adamı uyutana kadar pek reklam girmez.
en düzgün programların da gece yarısı yayınlanması gibi bir şeydir.
(bkz: tutti frutti)
yalnızca filmler değil her tür güzel program geç saatte yayınlanır.
(bkz: kafa dengi)
iyi olan filmler yetişkin insanları etkileyebilecek özelliğe sahip filmlerdir. bu da şiddet, korku, cinsellik gibi konularla sağlanır. bu filmlerin yayınlandığı geç saatler de çocukların genel uyku saatlerine denk getirilir, çocuklarımız etki altında kalmasın diye.
en azından benim düşüncem böyle.

programlara değinecek olursak, milletin sabah-öğlen işi gücü var, oturup da senin senin eğlenç programların için işini aksatacak değil. akşam alırsın kumandanı eline, çekersin pijamanı altına rahat rahat izlersin işte.

sabah yayınlanan programlar ise genelde tonton, emekli, kırmızı yanaklı teyzeleremize hitap eder.
yarın okulu olanlar için uykusuzluğu göze almaktır.
kanalların geç saatte ne yapıpta reytingleri normalin üstünde tutayım fikrine alternatif.
Show TV'deki emmanuelle ile öğrendiğim gerçek.