bugün

Keşke olsak, olsam. Sonuç: değilim.
iyi biriyim. hatta fazla iyi. kendimden nefret edecek kadar iyi. bunu yaşamayan bilemez. az katı ve duygusuz olsaydım keşke.
Biraz ondan biraz bundan insanız ayıbı yok.
Bazen...
Onların gördüğü evet
Ama içimde cani var.
genel olarak evet
ama sinirliyken icimden ejderiyya çıkıyo.
Mikemmelim görüyorsunuz, yok öyle yok böyle demek görüyorsunuz...

Vahe ahe ahee
öyle olduğumu düşünüyorum evet.
Herkes yazmış iyiyim filan ama kime neye göre iyi.
Yatakta fazlasıyla iyiyimdir.
dişarıdan bakıldığında evet, şu ana kadar kimsenin hakkını gasp ettiğimi hatırlamıyorum, şeytan işlerine de zerre aklım ermez, beceremem.
yalnız içimde kötü duygular mevcut fakat netice olarak kötü biri olduğumu düşünmüyorum.
Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü kötü olan biri, benim iyi yüzümü görmeyi haketmiyor. Bunu kim der ? Bukowski... Ne güzelde demiş...
Gerçekten iyi bir insanınımdır.
nazik ve kibar bir delikanlıyım.
görünüşüm gerçekten güzeldir.
nezaket usülü bir beyefendiyim.
çünkü bir selam bir hediyeyim.
ŞiiR
Şiir bir zevk meselesidir.
kesin etkilidir ve şevklidir.
çünkü şiir bir hediyedir .
özelliklere ve kalpleredir.
biri miyim onu da bilmiyorum ki. Yada biri mi olmalıyım yada iyi biri diye kime denir . iyi biri olarak bizden bekleneni vermemiz midir. Yoksa olduğumuz gibi görünmemiz midir.
iyi bir insan olmak zorundayım.
buna ihtiyacım elbette vardır.
insanlığımın bir gereği gerçeğidir.
iyi insanlara ihtiyaç var vardır.

iyi insanlar çok yaşayın dualarımdır.
Rabbime ilettiğim içten dualarımdır.
(#8402981)
Bütün derdim iyi bir insan olabilmek ve millet olarak bunu yapmaya çalışsak hiç şüphesiz daha güzel günler bizleri bekliyor olacak.
iyiliğim suistimal edildiği için salak biriyim.
iyilik ve kötülük o kadar rölatif bir kavram ki, hitler milyonlarca insanı öldürürken kendince haklı nedenler bulup, geceleri mışıl mışıl uyuyabiliyordu.

o yüzden herkes iyidir kendi bakış açısından.
O kadar iyi biriyimdir ki çevremdeki herkes asıl peygamber senin olman lazımdı falan diyorlar.Göğüsüm kabardı bak şimdi.
pollyanna'ya göre sıradan, toplumumuza göre salak derecesinde iyi birisiyim.
En son biriyle tanışmıştım, dünyada benim gibi bir insanın olması ona “hayatta böyle insanlar da varmış” dedirtmiş. Tabii bazısına göre de allahımdan bulmam gerekirmiş.

Duruma göre değişiyor.
en azından öyle biri olduğumu düşünüyorum.

hiç yoktan vicdanım var. bazen bana günlerimi zindan eden vicdan.
ama çok şükür var yine de. insan olduğumu hatırlatır arada bana. beni ben yapar.
iyi olduğumu söylüyorlar ama ben inanmıyorum . Kötüyüm diyorum , kimse iplemiyor. Çok yalnızım çoook.