bugün

iyi insanlara has bir özelliktir.
iyi olmak kolaydır. zor olan adil olmaktır.
iyilik yapmak fırsatı senede bir sefer denk gelir. Onda da çeneyi tutmak şarttır. Yoksa berhava (boşa gider) olur. Kötülük ise öyle değildir. insan Heran kötülükle karşı karşıya kalır. Eee cennet ucuz değil, cehennem dahi luzumsuz değil. Yapmak zor yıkmak kolay. Evet adil olmak iyilik etmekten zordur bu doğru. Fakat adaletin ilk şartı kimseye kötülük etmemektir.
Etmeyin kaardesim. Içinden geliyorsa iyi bir insan olursun. Mücadele edilecek bir konu değil. Bence.
iyi insanlar her zaman kaybettiğini sanır. Ama ben inanıyorum ki Er geç yapılanlar sana geri geliyor ve kimin ne olduğunu işte o zaman anlıyorsun.
Biliyoruz ki hayat çok kısa ve acımasız.
Bundan dolayı kırıp dökmeyen, yıkmayan, yaralamayan hayatınıza anlam katan insanlar biriktirin. iyi insanlar olsun etrafında. Bencil olmayan, kırmayan, özür dilemesini bilen
Sizi olduğunuz gibi kabul eden. Güvenilir insanlar biriktirin! Her anınızda yanınızda olacak, sizi sarıp sarmalayacak, yalnızlığı ve kalabalığı aynı anda yaşamanıza yardımcı olacak güzel insanlar, Aramızda kalsın demeye gerek olmasın, Yüzünüze gülerken, arkanızdan konuşmasın. Ömre ömür katan insanları tutun yanınızda. Gözlerinizden bile sizin ne demek istediğinizi anlayan Çıkarları için satmayan, iyi ki varsın diyen kişiler olsun. Çünkü hayat kısa ve acılar barındırıyor. Çünkü her şey kayboluyor.
Kendime sürekli “napıyorum ben, kim için ney için çabalıyorum kim hak ediyor sanki” dememe sebep olan eylem.
 iyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. işte bunlar, doğru olanlardır. işte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.
Değişmeyeceğim, hep bunun için mücadele edeceğim. Kazıklar yesem de, bundan kötüsünü görmem deyip daha kötüsünü görsem de değişmeyeceğim.
Sadece insan olmak için mücadele edilse de yeterli bence.