bugün

Haberlerde bir papaz gösterdiler 21 tane yatalak çocuğa bakıyor. Hayatını bu işe adamış.

Bu adam Müslüman olsa ne olur, Ateist olsa ne olur? Bu papaz Cennetlik hocam(!?)'

- Kardeşim, sen muhasibsin, bilirsin;

Ne kadar iyi bir insan olursan ol, devletten vergi kaçırırsan hapse girersin ve 'kötü vatandaş' damgası yersin!

Bir fabrikatör düşün, çok iyiliksever, melek gibi bir adam, ama devletten vergi kaçırıyor!

Şimdi söyle bana; devletin nazarında bu adam iyi midir, kötü mü?

Biliyorsun ki her ülkede vergi kaçakçılığı ciddi bir suçtur. Devlet, bu işverene mali bir ceza verdikten sonra hapse atar!
Çok kimseye faydalı mıydı, çok hayırsever miydi, devlet buna bakmaz!

Aynen bunun gibi, Allah'ın yanılmaz kanunlarına uymayan ve son Peygamberine tâbi olmayan kişi de ne kadar iyi olursa olsun, Allah'ın nazarında bir vergi kaçakçısı hükmündedir. Yaptığı iyi işlerin tamamı, küfür asidiyle silinip gitmiştir.

"De ki: Size, (yaptıkları) işler bakımından en çok ziyana uğrayanları bildirelim mi?

(Bunlar;) iyi işler yaptıklarını sandıkları halde, dünya hayatında çabaları boşa giden kimselerdir.

işte onlar, Rablerinin âyetlerini ve O'na kavuşmayı inkâr eden, bu yüzden amelleri boşa giden kimselerdir ki, biz onlar için kıyamet gününde hiçbir terazi tutmayacağız." hükmü, bu gibi iyi insanlardan bahsediyor. (Kehf 103-105)

"inkâr edenlere gelince, onların amelleri, ıssız çöllerdeki serap gibidir ki, susayan onu su zanneder; nihayet ona vardığında, orada herhangi bir şey bulamamış, üstelik yanı başında da (inanmadığı, kendisinden sakınmadığı) Allah'ı bulmuştur; Allah ise, onun hesabını tastamam görmüştür. Allah hesabı çok çabuk görür." ayeti ise, kafirlerin kurduğu cennet hayalinin, çölde görülen bir yanılsama gibi onları karşılayacağını bize vazediyor. (Nur 39)

Olayı başka bir temsille yakınlaştırayım;

Bir Fransız vatandaşı bilim adamı Türkiye'ye gelse ve milletimiz için çok faydalı işler yapsa fakat Türk vatandaşı olmasa.

Vatandaş olmadığı için, Türklere tanınan birçok hakka sahip olamaz.

Mesela, oy veremez ya da milletvekili olamaz!

Keşfettiği yeni kanser tedavisi tekniğiyle binlerce insanın hayatını kurtarsa ama vatandaş olmasa, seçip seçilme hakkını elde edemez.

işte bu misaldeki vatandaşlık, Müslümanlık demektir. Müslüman olmadıkça, imanın 6 şartını kabul etmedikçe, muharref dinleri reddedip islam’a girmedikçe, Allah katında yaptığı iyilikler, şiddetli rüzgarda elde biriktirilen kum tanecikleri gibi hükümsüz olur ki, Allah Teala Kur'an'da bu sahneyi şöyle anlatır;

"Rablerini inkâr edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. iyiden iyiye sapıtma işte budur." (ibrahim 18)

Allah'a ve Resulüne iman etmeyen iyi insanlar(!), işi inada götürüp yüz tane cami yaptırsalar da bu kabul görmez;

Allah’ımız, ayette bunu şöyle açıklar:

"Allah'a ortak koşanlar, kendi kâfirliklerine bizzat kendileri şahitlik ederken, Allah'ın mescitlerini imar etmeye layık değildirler. Onların bütün işleri boşa gitmiştir. Ve onlar ateşte ebedî kalacaklardır." (Tevbe 17)

Konu hakkında imam Nevevî de (rahmetullahi aleyh) şöyle demiştir:

“Kim, islam dininden başka dinlere mensup olan kimseleri tekfir etmez veya onları tekfir etme hususunda şüpheye kapılır ya da onların yollarının doğru olduğunu kabul ederse, Müslüman olduğunu ortaya koysa veya islam inancını kabul ettiğini söylese dahi, yine de kâfir olur.” (Ravdâtu’t-Talibîn: 10/70)

Bu konuda son sözü, sözlerin sultanı söylesin: (Övgüler ve selam üstüne olsun!)

"Muhammed’in canı, (kudret) elinde olan Allah'a yemin olsun ki; Bu ümmetten Yahudi veya Hıristiyan herhangi bir kimse beni duyar da, sonra benimle gönderilen dine inanmadan ölürse, mutlaka cehennem ashâbından olur!” (Müslim, iman: 70, no: 153)
Sadece sözde tanrıya inanmadığı için sonsuza kadar yanacağı ve türlü işkencelere maruz kalacağı söylenir.
yersen.
cehennem kapılarında biriken kalabalık oluşan sıradan onlara pek sıra gelemeyecek.
reeldeki gibi muhtemelen kimsenin sikinde olmayacaklardır, zaten iyiliği; kişilikleri böyle olduğu için yapmaktalar keza. onlar da kimseyi sallamayacaktır yani.
araya bir çit çekmek mühim.
Saçma bir soru. Adı üstünde inançsız yani öbür dünyaya inanmıyor. Eğer bunu önemsiyorsa inanıyor demektir ve kendisiyle çelişiyordur.
inancın hatırasıyla yaşamaya devam edecekler. belki de bu hatıra daha sonra bir inanca dönüşecek ve her inanç gibi buna da düşman olunacak. bilemiyorum. bilmekte istemiyorum.

ben kandırılmak istiyorum.
Cennet varsa cennete gidecekler. Tanrı gaddar değil arkadaşlar. Tanrı din dil ırk ayırmaz. Tanrının gözünde iyilik yapan ateist kafa kesen cihatçıdan iyidir. Ölünce hepimiz bunu görecez zaten. En kötü sorar ey güzel kulum bana niye inanmadın diye; bunu duyan ateist ise orda iman eder zaten eğer gerçekten tanrı varsa. bana göre var kimisine göre olmayabilir çok kasmamak lazım yani. Eğer siz o ateist o bilmemne diye nefret kusuyorsanız sizin tanrının huzurunda yeriniz yoktur çünkü siz insanları tanrı ile korkutuyorsunuzdur.
tüm evreni yaratan tanrı bizi de koyacak bir yer bulur elbet...

tanrı evreni, insanlar da dinleri yarattı sonuçta...
Allah bilir sadece, içimize dönüp odaklanmalıyız başkaları yerine..
diğerleri gibi gübre olacaklar.
Öncelikle inananlar kendilerini garanti kategorisinde görmemesi gerek.
Sonra durum açık.
Cennet inananıp, iyi işler yapanlara ve inanmayanlara cehennem.
Bildiğim kadarıyla kendileri cennete alınacaklar.
Bir soru.
Bundan Daha önemlisi; Tanrı iyi insanların yüzlerine nasıl bakacak?
Bir galaksi sistemi yaratıp vahşeti, adaletsizliği, insanlık suçlarını görmezden gelmekle Tanrı olunmuyor.
Yine birilerinin tanrısı çok şey istiyor. Bitmiyor istekleri, arzuları, kuralları.
Örnekteki adam papaz, adam hristiyan din adamı yahu inacsiz degil, ha Müslümanlığı da gayet iyi biliyordur ve ona rağmen seçmiyor orası ayrı bir konu, ama baslikla örnek uyumlu degil
orasını allah bilir. mesela namazında niyazında melaike gibi biri var cennete gideceği kesin mi ? kısaca kimsenin garantisi yok. mizanda belli olacak.
yahu niye kıvırma gereği duyuluyor ki? inanmayanlar ebedi cehenneme gidecekler bu kadar basit. bir müslüman olarak söylüyorum, iman ediyorum. ha ateistler zaten inanmıyorsunuz "beni nasıl cehenneme atar ya?" diye sızlanmaya da gerek yok. sen seni yaratanı göremiyorsan illaki kendisini göstersin bana diye diretiyorsan cezasına da katlanacaksın. hem sana hayat verene iman etme hem de ben iyi kalpliyim cennete. yok öyle bir şey. kitap bu kadar açıkken dileyen inansın dileyen inkar etsin. öldükten sonra çıkar her şey meydana.

hayır bunu alaya alıp aşağılayarak bu dinin hak olmadığını mı ispatlamaya çalışıyorsunuz? yok öyle bir derde sahip değilseniz yallah kendi hayatınızı yaşamaya o vakit. güneş balçıkla sıvanmaz.