bugün

belediye başkanlarının 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı diyemediği bir ülkede sık sık görülen rezalettir.

şöyle ki; http://ulu.so/uypfaa
ilginçtir ki, türev integral görüyoruz. Kimimiz kamu yönetimi okuyoruz, kimimiz torpilden yararlanıyoruz. Ülkede söz sahibi olmak için adımlar atıyoruz, mevki sahibi oluyoruz. Türev integral görüyoruz ama, gözler önündeki geleceği göremiyoruz. Bazen bir haber okuyoruz, atatürk ilkeleri ilköğretim kitaplarından kaldırıldı yazıyor. Okuyoruz, lakin anlamıyoruz. işin mantığını çözemiyoruz. Yarış atı gibi yetiştirilen çocuklara öğretilen 2-3 doğru şey neden yok edilir, kavrayamıyoruz. Kimimiz kimya laboratuvarlarında ilginç deneyler yapıyoruz, sürtünmesiz alanda bir sürü aksiyonun olduğu problemler içine dalıyoruz, sürekli öğreniyoruz. Öğreniyoruz ama uygulayamıyoruz, işin özünü kavrayamıyoruz. Bazen de karar veren merciler sayesinde gerekli bilgiyi alamıyoruz. Yarış atı gibi koşturuluyoruz, daima yoruluyoruz. ilkokulda liseyi, lisede üniversiteyi, üniversitede işi, işte emekliliği planlıyoruz. yaşamaya aslında 60 yaşından sonra başlıyoruz.

Ülkedeki onca yanlış şeyden biridir bu. Seni, beni temsil eden insanlar işte bunlar. Bunlar bazı mecralarda söz sahibi olabilen insanlar işte. Şimdi kimse bana ekonomist, aristokrat gibi laga luga yapmasın. Olayı özetlemiş arkadaş.
güncel Önemli Başlıklar