bugün

mesele para meselesi değil, mesele şahsiyet meselesi.

türkiye gibi bir ülkenin yardıma ihtiyacı olamaz, olmamalı.

sürekli süper güç olmak gibi bir iddia konuluyorsa ortaya, tam bağımsızlık, kimseye eyvallahı olmama durumundan bahsediliyorsa şayet...

biz imf'ye borç verecek kudretteyiz deniliyorsa şayet...

suriye'nin savaş kaçaklarına 40 milyar doları tek çekim harcayabiliyorsak şayet...

kimsenin artık pantolonundan çorabına yama içinde gezen bir halktan yardım istememesi gerekir.

etiğini butiğini geçtim, mantığa ters.

bakın daha geçen hafta afrika'ya muazzam bir harcama yapıldı.

böyle bir dünya yok. kusura bakmayın.

vatana ihanet senin benim cebimdeki 3 kuruşu verip vermememiz değil, zaten hepimiz vergimizi dünya genelinin çok fazlası olarak ödüyoruz.

lütfen, el insaf.
başlık entry nick uyumunu 2 harf ile kaçırmış yazar beyanıdır. gogocu değilde goy goycu olsa tam oturacaktı her şey.

goy goyu bırakalım biraz adam gibi konuşalım. hani nerede o öve öve bitiremediğiniz güşlü türkiye ve çok daha güşlü ekonomisi ? hani almanyanın ( vatandaşlarına 300 milyar euro bütçe ayırdı ) fransanın ( 300 milyar euro da bunlar ayırdı ) amerikanın ( 2 trilyon dolardan bahsediliyor ) kıskandığı ülke sms ile yardım istiyor ? daha birkaç ay önce elazığ depreminde aynı şeyler oldu. goy goyu bırakın 2 dakika insan olun. sonra gene particilik yapıp efendilerinizi emiklersiniz. azcık da vatansever olun azcık milletçi olun. insanların anası ağlıyor yüzbinlerce yeni işsiz oldu binlerce firma kapatacak bir iki ay içerisinde. siz hala aman hükümetimize laf söylenmesin diye kendinizi yırtıyorsunuz. sonra vay efendim bunu eleştiren vatansızlar vatan hainleri. siz misiniz lan vatan sevdalıları milliyetçiler ? hepiniz bir adamın peşine takılmış karanlığa gidiyorsunuz. hemde gönül rızanız ile. sizin gibi sürü olmak istemeyenlerde vatan haini dimi. ne güzel anasını satayım..
Zaten bunun bir tık üstü. Müsadere. Yani devletin gelip direk el koyması.
hiçbir şekilde izahı olmayan taleptir. elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. yapılan şeyler anlatılmaz. "bir elin verdiğini diğeri bilmeyecek" diye öğretildi bize.

ancak bunun hiçbir açıklaması hiçbir mantığı olamaz. bunu savunan insan hakikatten otursun 5 dakika bir düşünsün. siyaseti falan sktr et. akp yi mhp yi chp yi iyi partiyi falan unut. 5 dakika otur düşün bugün chp veya iyi parti iktidar olsaydı ve çıkıp rahatlatılmayı bekleyen sen akp seçmenine/seçmenlerine şunları söyleseydi ne düşünürdünüz ? bırakın kardeşim siyaseti ya. durumun ciddiyetini anlayamıyor musunuz ? günlerdir haftalardır sokağa çıkma yasağı gelsin ki salgın daha fazla yayılmasın diye bekliyorsunuz sizlerde. ancak devlet arkanda olmaz ise bunu yapamazsın. devlet arkanda değil işte. en azından senin istediğin şekilde arkanda değil. gene arkanda ama işte..

komşular var. 5 tane çocuğu olan var. güvenlik görevlisi olarak vardiyalı çalışıyordu. 1 haftadır işine gidemiyor. maaş alamayacak. bu salgın belki 3 ay daha işe gidememesine sebep olacak. bu adam kime güvenecek şimdi ? evi kira. 5 tane çocuk var hanım var kendi boğazı var. maaşı devlet garantisinde mi ? hayır. komşuları el atmaz ise tutunabileceği bir dalı var mı ? yok. sms lerden buna pay düşecek mi ? belli değil. peki nasıl olacak bu işler.
Gogocunun mel bakan gibson'a keriz demeye getirmesine vesile olmuştur.

Neymiş, onu iyi tanırmış, muhakkak iki yardım sms'i atmışmış.

Kendisini ben de tanırım. Hassas çocuktur, 15 temmuz'dan para yağdırmıştı. Fakat sonra o paraların deve edildiğini öğrenince çok üzüldü. Daha da vereceğini sanmam. Hassas dedikse, keriz demedik herhalde...

Beni hiç sormayın. Kalbim kara. Bunlar ağızlarıyla kuş tutsalar, dünya yıkılsa bunlara inanmam, bunların gösterdiği yoldan gitmem.
güncel Önemli Başlıklar