bugün

mümkünse benim kartımdan da cami çıkarılsın.
yalan olduğu bariz belli zaten de senin imanın plastik bir belediye kartındaki camiinin kaldırılmasıyla zayıflayacaksa sen zaten imansızsın genç.

ayrıca din de elden gitmedi, dini koruyorum, dindarım ayağına karaktersizlik etmeyin bence.
kartı dalgınlıkla arka cebime koyup günaha giriyordum. artık böyle bir derdim kalmadı. selam ve duvaynan..
Istanbul kartin tasarimi degismistir. arada bir degisiklik iyidir.

bazi anguslar Islam ile savas olarak agilamis. bu düsüncenin dogdugu eksik beyinlere sokayim!
beş vakit namazı kılarım benim için önem arz etmeyen konudur.
gel gelelim size. hayırdır neden sürekli yok şu kuduracak, şu şöyle yapacak şu böyle yapacak diye deliriyorsunuz?
(bkz: din elden gidiyyyy)
dini gevşek olanların istanbul karttaki değişiklikten sonra dininin elinden alınacağını sanmasına sebep olmuştur.
Ya o ara güler li olan ne kadar güzel öyle, harika anasını satayım.

Caminin ne işi var orada? Kilise de koyun haydi madem öyle.

Şu siyasal islamcılar bi gitseydi.
binaya tapmadığımıza göre sorun olmaz.
bakın eko'yu sevmem. niye sevmem, seçim zamanı yürüttüğü kampanya nedeniyle. ama eko ile alakası olmayan bir durumu o yapmış gibi göstermek de en hafif tabirle ibnelikdir. akp zamanında yapılmış bir işi sanki eko yapmış gibi göstermeyin s.kerim beyin hücrelerinizi. kaçak dövüşmeyin, mert olun. git gide chp'lilere benzemeye başladınız. kodumun trol tayfası.
Tüh.. islam, Mekke, Kudüs yine düşmedi.
imamoğlu ile bir alakası yoktur, sınırlı sayıda basılan ara güler fotoğraf koleksiyonu hatıra kartıdır bunlar.

Götünüzden element uydurmayınız...

Yalancıyı da skmiyorlar tabi avantajlı o yüzden. Hala mal mal konuşanlar var o yüzden yok ecevit, yok merve kavakçı diye. Gören de istanbul kartın dizaynı değişse komple dinden çıkacağız sanacak. Bu tiplerin rant kapısı islam olduğu için insanların gözüne sokulmadığı her platformda bu kadar ağlamaları normal.
Konuyu dini tartışmaya cevirmeyelim. Ancak istanbul tarihi camileri ile meşhurdur.
Bütün Dünya istanbul'u camii silüetlerinin olduğu gün batımı fotoğrafla bilir. Adı üstünde istanbulkart istanbul'u temsil eden en güzel fotoğrafı taşımalı.
Nostaljik tramvay'da istanbul simgelerindendir, ama bir Ayasofya bir Sultanahmet değil.
Artık ideloji savaşları basladi, bunun sonucunu bu gibi birçok şeyde göreceğiz. Avrupa kiliselerini tarihi yapılarını turist çeksin diye allayıp pullayıp bir şekilde gözümüze sokuyor. Ama biz kendi ideolojik tartışmalarımızdan dolayı bunu gözardi ediyoruz. Çok da kötü yapıyoruz..
çok yerinde ve de isabetli bir karar olmuştur.
gerekirse hiç bir şey basılmasın dümdüz renk olsun.
görsel

GEREKSiZ GÜNDEM YAPMAYA GERENK YOK ARKADAŞLAR...
Hiç şüphesiz ki ceğabe zihniyyetinin bir ürünüdür. Bunlar böyledir değerli dostlarım. Ya hu bunların bir dikili ağacı yook. Camileri ahır yapan zihniyyettir ceğabe zihniyyetiii.
Cami konusuna falan girmeyeceğim ama eski kartlarda olan turuncu tonlar daha iç açıcı, daha pozitif enerji yüklü.

Fakat bu yeni Taksim tramvay temalı olan siyah beyaz tonlu olanlar tam bir iç karartıcı, bunaltıcı.
Yani seçilen renk tonları psikolojik olarak incelenmeden seçilmiş.

Benim tavsiyem arka planda mavi, beyaz, yeşil, turuncu, açık kahve tonları tercih ederlerse kitlesel olarak daha iyi tepki alınır.

Ayrıca kız kulesi, galata kulesi, boğaz köprüsü, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Topkapı surları, Ayasofya, sultan Ahmet camii, dikilitaş, yılanlı sütun v.b istanbul' a mal olmuş tarihi simgelerde kullanılırsa iyi tepkiler alınabilir.
Ekrem başkan çomarları kudurtmaya devam ediyor.
Görmemle ateist olmam bir oldu. Ekrem başkan sağolsun karttaki bir değişimle neredeyse 40 yıldır inandığım dinden uzaklaştırıp aydınlattı beni.
aha şöyle olmuş yeni tasarım. hayırlı olsun vatana millete.

görsel
istanbulkartı göt cebine koyanlar için yapılmıştır, imamoğlu dine ve mabedlerine saygılıdır. bu yüzden mabedin resmi bile götünüze değmesin diye kaldırmıştır. adamdır, zekidir. kudurun çomarlar.

görsel

al sana lağım logarında cami sembolü herkesin üstüne basıp geçtiği yerde. belki resme baktıkça beynin analiz eder.

Edit: çomar sen ne anlarsın ironiden. Zaten yukarda isminle çağırdım, hemen ses vermişsin iyi kudurdun mu ?
Aha din min kalmadı bir gecede kafir olduk.
bir yerlerimize koyuyoruz ve üstüne oturuyoruz, kaldırma kararı alan müslüman, koyma kararı alan müslümandan daha düşünceli diyebiliriz bence.
Aktroller yine iftirada münafıklıkta yarışmış, birbirlerini geçmişler.

Tebrikler.
gider ayak rteyi yaladıgı için kıymete binen ara güleri onore etmek için 2018 yılında verilmiş bir karardır.
balık hafızalılar için hatırlatma:ekrem 2019 haziranında başkan oldu.
bu arada benim kartımda mavi zemin üzerinde kız kulesi var ki en sevdiğim istanbul manzaralarından biridir.
pablo picasso'ya kendini acındırarak sanat kontenjanına katılan ara gülerini de al git.