bugün

Çifçilik ölüyor. Çifçi kar edemeyince ürüne özen göstermiyor. Ürün hem dışardan geri çevriliyor hem de türk halk kötü sebze yiyor.
An itibariyle izlediğim haberde yabancı bir otun ıspanağı zehirlediği söylendi. Demek ki içindeki zararlı bir bitki tüm ıspanağın asidik düzeneğini bozmuş.
Bu sene kimse ispanak yemez.
Sebzeyi bile alınamayacak hale getirip, nerdeyse taş yememize neden olan her unsura lanet olsun dedirtir.
Böyle sistemin taaaaa....!
yurdum bitkisi ıspanağın ne hale geldiğini gösteren durum. onu canavarlaştıran, onu insanlara karşı böyle acımasız davranmaya neden olan kişilere yazıklar olsun.
mutlu musun ekrem imamoğlu?
musa özsoy konuyla ilgili bir post atmış ve olayın zirai ilaçlardan değil ıspanağa benzerliği ile bilinen güzel avrat otu olduğunu ifade etmiştir.

denetleme yahut ticari istismar olsun, hiç fark etmez, toplum olarak ahlaki çöküşün en dibinde bir yerlerdeyiz...
Paylaşımlara göre zehirli bir ot olan; "güzel Avrat otu" (bu ismi bu ota kim verdi merak ettim doğrusu!) ıspanaklara karışmış! Ispanağın şeklini şemalini bilmeyen yurdum insanı da pişirip yemişler! (Yersen)
yahu bu kadar mı cahilleştik, bu insanlar hiç mi ıspanak nasıl bir bitki bilmiyorlar? ayıklayıp, yıkama esnasında hiç mi farketmiyorlar? Ispanak temizlemek öyle kolay iş değil. En temizi dahi topraklıdır.
Bana göre tarım ilaçlarının zararları örtbas edilmesi için bunu sosyal medyaya yaydılar. dikkatli olmak lazım.
ekrem gibi boş beleş hal i denetlemeyen bi başkan olursa olacağı budur. net..
Arkadaslar hakkinizi helal edin anam tüm uyarilarima ragmen bu aksam için ispanak pisiriyor kalin saglicakla.
Ispanak gibi masum bir yeşilliğin saçtığı bu dehşet beni çok üzdü. Ben çok korkarım böyle şeylerden marul alacaktım korkuma onu bile alamadım. Artık ben aylarca ıspanak falan yemem. Mekan zaten esenyurt...
hırsız dinciler şimdi de ıspanağımızı çalıp

naylon ot satmaya kalkıyooooo

milleti zehirliyoooooooo

akabe önlem almıyooooooo.
efenim ottan

hadi lan de ki yalancı dinciye inanalım

bu sebze ve meyveyi halden alıp satmak zorundalar

halciyi buldun mu ?

halci alım yaptığı yerleri açıklamak zorunda

aldığı yeri, üreticiyi gidip buldun mu ?

işlem yaptın mı ?

yok

çünkü böyle bir şey yok.

bu işin sorumlusunun kendileri olduğunu biliyorlar

kuşa bak yapıyorlar.

yedir fossssssssssssssmanlı torununa

belki de böyle kurtuluruz bunlardan.
(bkz: kılışdar ın ıspanakları zehirlediği gerçeği)
Ne bitmez derdimiz varmış ülkece.
ıspanağın içine zehirli bir ot karışmış. Artık nasıl karıştıysa. Yapılan incelemede meydana çıkmıştır. Olur öyle burası türkiye. Burada heran herşey olabilir.
ispark niye zehirlenmiş durumu nasıl bilen yazsın.
güncel Önemli Başlıklar