bugün

grup vitamin'in dönüşünü yaptığı efsane şarkısının ikincisi. yine müthiş göndermeler var. klip de çok hoş olmuş. bu arada gökhan semiz de unutulmamış.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485
babama tekrar dinletmem gereken şarkı.

ıs ıs ıs ıs ısmayeeel. o yeah!
(bkz: the legend is back)

elbette ilki gibi olmamış ama gözlerim doldu ve kahkahalarla izledim. gökhan semiz'i ne kadar özlediğimi bir daha hatırlattı.
grup vitamin'in 2015'te tekrar kavırlayarak sunduğu ismail adlı şarkının devamı niteliğindeki şarkı.

ahanda klip: https://www.youtube.com/w...channel=PollProductionWeb

ahanda bunlar da klipteki göndermeler:

--spoiler--
arkada meşalelerle ellerindeki kağıtta "ismail" yazısını tutmaları = survivor göndermesi

sallanan disko topu üzerinde oturan adam = miley cyrus'un "wrecking ball" klibine gönderme

ayrıca

yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz hop üstteyim ismail repliği = gülşen - yatçaz kalkçaz a gönderme

çekilmez bir adam oldun ismail tatsız tutsuz nalet , saç = volkan konak'a gönderme

eliyle ateş topu atmaları = street fighter isimli oyuna gönderme

telefonun başında çaresiz bekliyorum = Türkiye klasiği
(arkadaki saatin olayını çözemedim)

jüri ve elbiseler = bu tarz benim göndermesi

"var mısın yok musun ismail" repliği = belli zaten, var mısın yok musun programı göndermesi

tabletle yemeğin fotoğrafını çekmeleri ve o esnada tabletin üstünde yazan "ismagram" yazısı = "instagram" isimli uygulamaya gönderme

"içim yanar içim kanar da ismail" repliği = halil sezai'ye gönderme

incir reçeli yemesi , ağlaması = incir reçeli finaline gönderme

"winter is coming ismail" repliği = "game of thrones" isimli yabancı diziye gönderme. aynı zamanda o sahnede arkada üstünde dikenler olan klozet var. bu da aynı dizideki üstünde dikenler olan kral tahtına gönderme.

"ismail bu fasulya yedi buçuk lira" repliği = "eyvah eyvah" filmine gönderme

Her zaman bizimlesin Gökhan Semiz

ayrıca

burak kut, ferda anıl yarkın, hakan altun , nikki wild klipte bulunanlar

--spoiler--
çok fazla beklentiye girmemek lazım çünkü o zaman nostaljik bir hava vardı. o zaman ki kafa yapısı ile şimdi farklı yine ben beğendim. o zaman farklıydı tabi o şartlara göre değerlendirmek gerekiyor. yine de bu grubun bir şekilde devam etmesi gerekiyor. albüm değil de 1-2 şarkılık güzel internet üzerinden paylaşabilecekleri klipler yapsalar daha iyi olur. işi ticaret paraya dönüştürmeyip aslında doğal şarkılar çıksa güzel olur.
aşırı bir şekilde göndermenin bulunduğu klip. Siz yokken biz vardık havasını katmış.

01:22 survivor göndermesi
02:00 gülşen göndermesi
02:08 volkan konak göndermesi
02:47 hakan altun göndermesi
02:52 hande yener göndermesi
03:05 işte benim stilim göndermesi
03:47 yemekteyiz - instagram göndermesi
03:52 ajda pekkan göndermesi
04:00 halil sezai - incir reçeli göndermesi
04:15 game of thrones göndermesi
04:22 sıla - ozan doğulu göndermesi
04:36 ata demirer göndermesi
ismail'e diss track. hahaha lan.
https://www.youtube.com/watch?v=4dbNRQCk8iQ

mükemmel olmuş.
grup vitamin geri dönüş yapmıştır. bize doksanları hatırlatmış hatta oraya götürmüş ve güçlü gelmiştir.
bol göndermenin olduğu şarkı yenil nesil anlamayacak bu nedenle hepimize bol görev düşüyor.
Gökhan semiz ın eksikliği çok fark ediliyor.
youtube da son zamanlarda en çok dinlenen şarkılardandır.
linke tıklandığın hiç güvenmiyorum bohta cıkabilir diye düşündüren, klibi izlemeye başladıktan sonra insanın haklı olduğunu gösteren efso parcanın yeni hali. hiç olmamış.
akıllara metin 2'yi getirmiştir. evet.
durduk yere adamı duşa sokturan klibe sahiptir

görsel
hem hüzünlendirmiş hem de heyecanlandırmıştır. yeni albüm yaparlarmı heyecanı ve gökhan semiz'in yokluğunun hüznü...
süper komik 90'lardan fırlamış şarkı ve klip.
hatta ferda anıl yarkın, burak kut'u filan kullanmışlar..
çok iyi yaa..

sorun ilçelerde değil di ismail, sen bir angutsun ismail...
göndermelerin bol olduğu grup vitaminin geri dönüş şarkısı.
klipteki konser görüntülerindeki uzun saçlı, gitarist levent özer olsa gerek...
beğendiğim şarkı. aynı grubun ismail şarkısının devam şarkısı.

dönüşe çok sevindim. böyle b.ktan müzikler yapan ve sanatçı olarak anılan insancıklara enfes ayar vermiştir. onunla yetinmemiş yine aynı şekilde programlara ve davranışlara da göndermeler var.

çılgın çocuk iso vaov.
sıkılmadan izlenen kliptir. göndermeler de on numara olmuş.
geri dönmelerine sevindik.

ben eski ben değilim ismail.
La fa la sol ismail.
ismail kartala hitafen yayınlanmıştır.
Memelerine ayran döken kadınla birlikte gereksizleşen klibe sahip şarkıdır.
Winter is coming ısmail.