bugün

Son günlerde ortaya çıkan tartışmalar üstüne Sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı son dakika açıklaması.
Ayrıca islam'ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyenleri de aciz olarak nitelendirmiştir.
https://mobile.twitter.co...status/971730857474928641

Edit: beni ne eksiliyorsunuz lan ben mi dedim.
abi bu ne? islam ile ilgili bunları söyleyen erdogan mı? ortalık karışacak

https://www.youtube.com/watch?v=-eHe6Gfp13c
hocaefendiler erdogan ı tefe koymak için sıraya girecek.
acilen tam olarak neyi kastettiğini söylemesi lazım yoksa çok oy kaybeder.
sözde islam ve müslümanları temsil ettiği söylenen fakat yaptığı icraatler ile islama ve müslümanlara en büyük zararları veren; buram buram ılımlı(!) islam kokan ve dolayısıyla Allah'ın asla affetmeyeceği günah olan şirkin içinde barındığı sözdür ve bunu bu ülkenin cumhurbaşkanı söylemiştir.

insanlar bu islam düşmanı kadroyu devirmek için bir musibet mi bekliyorlar diye düşündürür.

temennimiz Allah'ın emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır.

dua edin de kısası dünyada alalım. yoksa Allah'ın azabı bu muhafazakar güruh için çok çetin olacak.

http://www.milligazete.co...le-bugun-uygulayamazsiniz
Kur'an a update gelmesi söz konusu değildir. isteyenler costum rom yükleyerek kullanabilirler. Bunun için root işlemi gerekir.

Root : dinden çıkmak.
"kadın ve erkeğin eşit olması fıtrata ters"
"kadın evinde otursun çocuk yapsın"

diyen kişinin 8 martta yaptığı konuşma. 9 martta unutulacaktır, sorun yok.

başkanı olduğu parti de farklı düşünmüyor.

https://cf.kizlarsoruyor....c31-8054-915795e88ba9.jpg
apaçık nurettin yıldız ve türevlerini kasteden cumhurbaşkanı açıklamasıdır. gayet yerinde ve haklıdır. kendisiyle belki de ilk defa aynı görüşü paylaşıyorum ve destekleyeni de çok olacaktır.
kendi seçmenine diyor.
"rahmeti gazabını aşan" reyizin son bombasıdır. hiç kimse din adamlarından falan bir tepki beklemesin yarına cuma hutbesinde üstü kapalı bu sözün haklılığını dinleriz hocalardan..
Katıldığım düşüncelerdir. Ama yarın söylediklerinin tersini yapar mı yapar. O yüzden kendisini desteklemiyorum.
gerçekten açıklama mı bekliyorsunuz?

ben söyleyeyim size neyi kastettiğini, millet ne duymak istiyorsa onu.

cidden saçmasınız... lafından dönmesini bekliyoruz demiyorsunuz da.. merak etmeyin çok sürmez.
reis papa seni bozuyo ben sana diyim.

görüşme onlarla. gandırırlar seni. alay ederler senle. hakir görürler seni.

ek: bak bak şimdiden duyar gibiyim. muhteremin ağzından ''ben islamın değil, hükümlerinin güncellenmesi gerek dedim.''
"Bu olmamış, hadi kendimiz yazalım. Allah mı bilecek, ben bilirim ben" edasıyla cumhurbaşkanı tarafından söylenmiştir.

Ben söyleseydim kıyamet kopardı.
bunu başkası söylese evi falan basılmıştı şimdi linç edilmek için ama cb söyleyince "sözleri çarpıtıldı" olacak nasıl olsa.
Başkanlıkla da yetinmeyeceğini , daha üst bir makam olmadığından nereye yöneleceğini belirten bir beyan olmuş.

Çok genç sayılacak 21 yaşındayım ve bu ülkede siyasilerin beyanlarına şaşırmayı bırakalı çok uzun zaman oldu.

Size de tavsiye ederim, zira klişe olacak ama burası Türkiye.
buradan başlasa iyi olur:

(bkz: apaçık bir ejderha)
(bkz: akape müslümanlığı)

Adamlar adım adım yeni bir din oluşturdular, artık bunu açık açık söylemekten de zerre çekinmiyorlar.

Acaba bu yeni güncellemede;

-hırsızlık,
-yolsuzluk,
-rüşvet,
-rant,
-talan,
-peşkeş,
-adam kayırma,
-çocuklara tecavüz gibi konulara ne yorum yapılacak?
cipsimi çerezlerimi kolamı aldım ortalığı izliyorum çok karışacak yiyin birbirinizi.
lagım farelerinin yaratıcı ve zekice çarpıtmasıdır. bunda biz sözüm ona müslümanların veya akplilerin de katkısı büyük..

o kadar entry yazılmış bir kişi de konunun derinligine inmemiş, yok mu arkadaş ilim irfan sahibi bir müslüman zorlaya zorlaya bir şeyler buldum.

anladıgım kadarıyla bahsi geçen güncelleme allahın bir oldugu veya peygamberinin onun elçisi oldugu degili, yani kurandaki açık ayetler veya günümüzde cevabı kuranda bulunan hadiseler degil..

ictihat dedigimiz sadece ilim irfan sahibi din alimlerinin yorumlarıyla dini veya islamı bakış açısı getirillmiş hadiselerden bahsediliyor burda..

yani atıyorum ben burda bilgisayarın 24 saat başındayım diyeyim kuranda bilgisayar geçmedigi için din alimleri bunu israf konu başlıgı altında degerlendiriyorlar, fakat yarın bir gün bilgisayar mutlak lazım olursa yani insanın bir parçası olursa bu sefer 24 saat bilgisayar başında geçirmenin tanımı dini açıdan israf olamayacak dolayısıyla din alimleri nurettin yıldız olmuyor tabi bunu, yeni bir güncellemeden yorumdan bahsetmek zorunda kalacak..

ha tabi burda rte hatalı, kurana allaha dine imana etmedik laf bırakmayanlara 7 24 tapanlara bir günlügüne de olsa müslüman pozu vermesini saglamıştır..

elbet rte severler bu cümleleri kötüye yormayacaktır, ki yorsak ne degişir sanki rteye düşşman olsak kötülesek çok mu süper alternatifimiz olacak al karşında chp el mahkum, yine de hatadır dogru da söylese bölyel kozlar verilmemeli..

toparlayalım..

burda kuranın güncellemesinden degil dinin bir parçası olarak görülen ictihadın güncellenmesinden bahsediliyor.
bunu yapsa yapsa reis yapar. bir chpli millet vekili şunu deseydi yarın cenazesi kalkardı. Reis şu dini hadis dini olmaktan kurtar sadece kurana dayali bir din yap söz oyum sana. bir khk ya bakar.
Güncelleme lafını yanlış anlama durumu. Kuran kendinden sonra bütün zamanlara hitap eder ve Burada RTE Güncelleme diyerek Kuran'ın Anlamını Günümüz kelimleri ile yapmaktır.

Akp 1400 sene önceki Arapların anladıkları günümüz insanlarının Anladıklarının aynı olmasını beklemek Mallıktır.

Şu fetva veren sakallı gereksizlerin Söyledikleri işte bizi bu yüzden Rahatsız ediyor.
omurgasız yaşam formlarının ekstradan ne derece sıkıntılı bir duruma düştügünü gösteren durumdur..

şimdi bu cümleyi bırakalım varsayalım ki rte " allah yok din yalan " dedi, omurgasızlar bunu eleştirir mi ? eleştirmez. biz eleştiririz..

hani bunlara göre laik bir ülkede devletin başının veya herhangi bir görevlisinin dini inancı sorgulanmaz eleştirilmezdi ya ne hikmet bugün eleştililiyor..

biz yıllardır atatürkün dini inancı yok derken adamlar tefe koyuyordu yav bizi " bize ne diyordu ".

ulan varsayalım ki rte daha agırını söyledi ne var bunda, laik bir ülkede yaşamıyor muyuz..

ama neyi amaçlıyorlar kuş beyinleriyle burdan bir oy kaybı yaşar mıyız..

aahahahahahah hatta nihahahaha, acizligin, yoklugun ezilmişligin tavan yaptıgı anlar..

demokrasi, fikir düşünce özgürlügü diye inim inim inleyenler bugün rteyi dini bozuyor diye eleştirecekler böyle bir omurgasızlık national geopraphic kanalında bile görülmüş şey degil.

bu halkı yönetebilmek için yakındır halkın sıçtıgı boku yemeye niyetleneceginiz günler..

olum bu kadar ezilmeyin adam sansın millet sizi..
Bunu diyen adama oy verenin mezhebini sorgulayın Mustafa islamoğlu kafasındaki birine destek olanlar ne kadar samimi "müslüman" göreceğiz.
Hemen alkışlıyorlar. Ne dediğini anlamadılar bile. Sonra çomar deyince kızıyorlar. Yarı cahiller! Evet