bugün

henüz reşit olmamış kız çocuklarının evlendirilmesinin yanlış olduğunu söylediğinizde yapılan kan donduran savunmadır.

bir kızın regl olması fiziksel olarak sağlıklı geliştiğini gösterir ancak evlilik için sadece bedensel gelişim yeterli değildir. henüz kişiliği oturmamış, karar verme yetisine sahip olmayan, kendini gerçekleştirmemiş bir kız nasıl eş, ev, çocuk sorumluluğu alacak çok merak ediyorum.

söz bu saçmalığı savunanlarda. buyrun.
buluğ ararken rüşt aramayan ibnelerin beyanıdır.

halbuki kuran rüştten de bahseder.
kimi sikebileceğimizin her konudan daha önemli olduğu dinimize göre verilmiş fetva. kime nikah düşer konusu nedense en derin konu.
islama göre uygun olan durumdur. islam'da +18 diye bir hacet yoktur.
9 yaşında çocukla evlenen pedofili bir ağır sapıktır.
Biz daha 20 yıl öncesini bile tam bilemezken, her kafadan bir ses çıkarken, Birisi hakkında sevenler iyi şeyler söylerken sevmeyenler tam tersini söylerken;

günümüzden taa 1400 yıl önce, teknolojinin hiç olmadığı bir devirde yaşamış o kişinin 9 yaşında biriyle evlendiğini, pedofili olduğunu söyleyen hasta şahısa sesleniyorum.

Hiç tanımadığın ve tanıma ihtimalinin bile olmadığı bir kişiye, üstelik deliller ortada iken, milyonlarca kişi öyle birşeyin olmadığını söylerken, ilk müslümanların kayıtları tarihi belge olarak duruken ve bu kayıtların tutulması ile hicret arasında geçen süreye göre hz ayşe'nin yaşı hesaplandığında, hz ayşe'nin ablası ile olan yaş farkına göz önünde bulundurulduğunda, gene hz ayşe'nin bazı ayetler indiğindeki çocukluk hatıraları ile ilgili sözlerine göre yapılan basit hesaplama ile evlendiğinde yaşının eksi-artı 20 civarında olduğu kesin iken; üstelik eşi vefat etmesi sebebiyle bekar olan peygamberimize kızıyla evlenmesini teklif eden kişi o devleti daha sonra yönetmiş olan hz Ebubekir(hz ayşe'nin babası) gibi toplumun ileri gelen birisi iken, üstelik o devirde kızların evlilik çağı 13-14 iken, hadis-rivayet diye ortalarda dolaşan ama güvenilirlikleri şöyle dursun tarihi gerçeklerle açıkça çelişen iddiaları sırf inanmıyorsun diye gerçekmiş gibi kabul ederek sağda solda da konuşuyorsun ya,

Ben burdan yazını okuduğumda düşüncesiz bodoslama bir insan, art niyetli samimiyetsiz bir yobaz görüyorum.

Ve en nihayetinde attığın bu düşüncesizce iftira için Allah'a bizzat hesap vereceksin. O günü bizzat yaşayacaksın.

Dipnot:ayrıca kurana göre akıl olgunluğuna ulaşmış kişi evlenebilir. Azıcık okuyun.
dinimiz diyorsa doğru olan bir beyandır. niye rahatsız oluyorsunuz siz dinden iyi mi bileceksiniz.
yanlıştır islamda buluğ şartı yoktur
kanıt:
talak 4; Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.
bence kızlar koca bulduğu anda evlenmeli. tabi bu tavsiye evlenesi olan kızlar için geçerli.
Kuran ı kerim de allah kadınların evlenebileceği zamanı belirtmiştir. Allah kuran da kadının evlilik zamanının “kendi mallarını yönetebilecek zamana geldiğinde” der. Malını yönetebilecek yaşta evlenebilen kadın da 9 yalında değildir. Götünüzden element uydurmayın.
Adamların, tek derdi kimi nasıl kitabına uydurup sikerim.
Umarım şunu savunanların 9 yaşındaki kızını, 40 yaşındaki bir herif sker diyeceğim ama küçücük çocuğun günahı ne deyip susuyorum.
eyvallah da günümüzde Batıda çocuklarının cinselliği ilk deneyimledikleri yaş 9 a inmişken buna tepki göstermeyip çocukların özgür kararı diyorsan bu işte bir terslik var.

tamam bende kızımın 9-10-12-15 hatta nikahsız 20 yaşında gidip birilerinin altında yatmasını istemem ama bunu avrupada da yapmasın asyada da yapmasın diyebiliyorum rahatlıkla. avrupada olunca modernlik asyada olunca iyyhh pedofili demiyorum.

hatta en son 11 yaşında ki bir kız çocuğu ile birlikte olan adam kızın rızası var diye Fransada ceza almadı. Kimsenin çıkıp buralarda kahrol fransa dediğini duymadık.

işte bu zihniyettekiler sadece kendi kabuğunu beğenmeyen aşağılık duygusuna sahip ikiyüzlü pisliklerdir.

Sonuç: çocuk her yerde çocuktur. fransada da çocuktur surinamda da.
Buna inanan musluman kardeslerimin buluğ cagindaki bacilarina veya kizlarina Allahin emri ve peygamberin kavli ile cima etmek istiyorum " desem" bana karsi cikarlar mi? Cevap eved ;)
mavileşinceye kadar pişiriyoruz demek istenmiştir aslında.yanlış anlaşılmış metaforlardan biri.
mavileşinceye kadar pişiriyoruz demek istenmiştir aslında.yanlış anlaşılmış metaforlardan biri.
ulan zavallı Hristiyanlar ateistler anti sempatizanlar akıllı olunuz. islamla yaşınız yaşamıyorsanız ölünüz.
güncel Önemli Başlıklar