bugün

haçlı seferlerini yapan, antakyayı işgal edince müslüman çocukları kazanlarda kaynatıp yiyen hristiyanlara laf etme.
gücü eline geçirince zalimliğini son raddeye çıkaran yahudilere de etme.
keşmirde müslüman kesen hindulara hiç laf etme.
kıyıcılıkta son mertebeye ulaşan budist çinlilere yada 2. dünya savaşında iğrenç saldırılar ve katliamlar yapan şintoist japonlara hiç değinme. sonrada utanmadan ama müslümanlar saldırgan de.

iki yüzlü pislikler, insanın midesini bulandırıyorsunuz.
Öyle bir şey yoktur. Cihad diye bir kavram vardır. Savunma savaşıyla cihad yapılmaz. islamiyeti yaymak amacıyla fetih hareketleri yapmaktır.
savaşın doğasında öldürmek var. savaş çıkınca gavurun öldürdüğü insanları saymayıp, müslümanın öldürdüğünü sayan birine diyecek lafım yok. Zira duysa da anlamaz, o kin, pislik dolu kafası almaz. ölüleri bile ayırıyorsunuz. Eğer düzgün bir niyetin olsa burada müslümanlara değil tüm insanlığa eleştiri yapardın ama senin derdin başka tabi ikiyüzlü herif.
hahaha komik çocuk, adam hristiyanlık için en yumuşak din diyor. Amk eline bir kitap al biraz tarih oku. ama yok senin kaynağın yoktur şimdi, al o da benden olsun.

https://tr.wikipedia.org/...Ha%C3%A7l%C4%B1_Seferleri
https://tr.wikipedia.org/...C5%9Eatilla_Katliam%C4%B1
https://tr.wikipedia.org/...%C3%BCrk_katliamlar%C4%B1
https://tr.wikipedia.org/...e_y%C3%B6nelik_zul%C3%BCm

adamlar dünyanın her tarafında hristiyanlık için cinayet işlemişler. ele geçirdikleri şehirlerde yaptıkları katliamlar malum. Hristiyanlar 2 defa dünya savaşı çıkarttı be. milyonlarca insanın kanına girdiler. Bugün hala savaşların çoğunu çıkaran hristiyan batı devletleri. Ama sen utanmadan başkalarını suçlayabiliyorsun. Bütün bunlara rağmen başkalarına çamur atabiliyorsun bu yüzden sen ya körü körüne bağlı bir haçlı sempatizanısın yada arsız bir mahluksun başka ihtimal yok.
hangi incil?
insanlar tarafından değiştirilip, papazların çıkarlarına uygun olarak yeniden yazılan, bir sürü versiyonu olan bir kitaptan bahsediyorsun.
1'i yumuşak 3'ü sert, eh yani sonuç ne? ne çıkar bundan?

birde gelmiş ben hristiyanlığın kaynağından bahsediyorum diyorsun kusura bakma bende hristiyanlığın bizzat kendisinden bahsediyorum. hristiyanlık dünyadaki en vahşi ve en zalim dindir. Zamana göre davranır ve sadece öldürmeye odaklanır. orta çağda cadı diye insan yakan, bilim adamlarını engizisyonda yargılayıp ateşe atan, cennetten tapu satan, haçlı seferleriyle hristiyan olmayan herkese büyük zulümler yapan 2. dünya savaşında papa tarafından desteklenen naziler eliyle soykırımlar yapan bir dinden bahsediyoruz ne de olsa.
hristiyanların yaptığı ne kadarı incile dayanıyormuş? sen teröristlerin yaptığını o yarım aklınla islama, kurana dayandırmaya çalışırken iyiydi ama. Ne o zoruna mı gitti gerçekler? bundan sonra bilip bilmeden konuşma aç oku ondan sonra gel amk ergeni, kulağına üflenenleri sağda solda kusma kaybol şimdi.
sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor zira kafan basmıyor. köleliği sen iyi bilirsin malum senin övdüğün hristiyanlar dünyanın en büyük köle tüccarlarıdır. işine gelince onların kitabında bu yok işine gelmeyince sizinkinde var. insana anlatır gibi anlatıyorum iyi dinle bize saldırana karşı koyma hakkımız elbette var adam bize saldırırken kuzu gibi bekleyelim mi? sen bizim dinimizle uğraşma kendi dinine bak amk.
islam bal gibi saldırı savaşını emretmiştir iddiasına delil olarak halifelerin fetihlerini öne sürüyor arkadaş.

ya kafası güzel, ya trollüyor.islam dini peygamberin 23 yıllık elçilik görevi süresince gelen vahiylerin toplamıdır.Peygamberin gelişinden sonra yaşananlar Allah'ın emri değildir. mantık hatası yapılan bir başlık-entry

islamın saldırı amaçlı savaşlara değil sadece savunma savaşlarına izin verdiğini anlatan cümle.
senin her yerin açık kafasını kuma gömüp saklandım sanan deve kuşu gibisin nerene saldırıyım. Başlığı açan sen, bizi suçlayan sen, mağdur olan gene sen. Peki amk.
karanlık sanatlara karşı savunma dersi de var mı?
Kuran'ı, kendi inanları anlayarak okumadığını düşünüyorum. hadi kuran'ı okumuyorsun da, günümüze bir bak. ortadoğuya bak. tarihe bak. kan kan kan... dinler, coğrafyalarında hep kan dökmüştür ne yazık ki.
haçlı seferleri, dünya savaşları, mezhep çatışmaları, iç savaşlar, infazlar, sivaslar, maraşlar... vb. Turan Dursun'un katlide savunma savaşıydı, evet !
(bkz: bir çağın dini bir sonrakinin edebi eğlencesidir)

Hadi canım hadi kasmayın kendinizi. Hristiyanlıkmış, islammış yormayın kendinizi. Milyarlarca insanın kanını alan ortadoğu mitolıjileri işte adı fark etmez.
islam'da cihad anlayışı vardır. osmanlı devleti buna "i'la-yı kelimetullah" demiştir.

yazılanlanlardan anladığım kadarı ile islam savaş sebebleri tartışılıyor. bunu iki kısımda incelemekte fayda var 1. rasulallah s.a.v dönemi, 2. rasulallah s.a.v. sonrası dönem olarak.

1. dönemde savaş vahiy gelmeden yapılamazdı. zira bedir savaşı müşriklerin onca kışkırtmasına rağmen allah c.c.'nden vahiy gelmeden yapılmamıştır.

2. dönemde artık vahiy gelemeyeceği için savaş ile ilgili ayetlerden yola çıkılarak kıyaslama ile savaşa "emirel mü'minin" kararı ile gidilmiştir.

diyeceksiniz ki aynı dönemde bir çok islam devleti vardı hepsi tek bir "emirel mü'minine" bağlı değildi savaşa nasıl karar veriliyordu? ülke hükümdarı "emirel mü'minin" olmasa bile islam alimlerinin fetvası ile hareket ederek savaşa karar veriyorlardı. gazneli mahmud'un hindistan seferleri buna bir örnektir.

islam'da asıl gaye tevhide tebliğdir. "i'la-yı kelimetullah" yani allah c.c.'nün ismini yayma zamanın güçlü islam devletlerinin ortak idealidir.

ancak bu süreçte islam savaş kuralları geçerlidir. kim ki islam savaş kurallarının dışında iş yapmıştır o nefsi için savaşmıştır. onun vebali hükümdarın ve askerlerindir.
Konuya katilmak istiyorum
Hosgoru dini denilen fakat sevgi barindirmayan bir din hakkinda tartismaya girmek dahi komiktir.
tekrarlana tekrarlana doğru sanılan büyük yalanlardandır. gerçekler şurada (bkz: savunma savaşı yaparak köle elde eden din/#36482184) ifade edilmiştir.
kuran pek öyle demiyor,
--mağarada sesler duydum diyor ki--
-''Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın'' (8 39)
--mağarada sesler duydum diyor ki--

din savunma savaşları ile yayılamayacağına göre, islam savaşmayı emrediyor, bu insanlara bir şeyleri silah zoru ile dayatmaktır, bu da terördür, islam terör dinidir dendiğinde kızıyorlar, terör emri gökten geldiğine inanılınca buna tolerans gösterilemez.
güncel Önemli Başlıklar