bugün

islamın fetö gibi örgütlere motivasyon sağlamasıdır.

bakın bu tipler islamın kendilerine verdiği cevazla bu pis işlere girdiler. herkes de din iman diye yaptıklarını onayladı yıllardır. gık diyenin din düşmanı diye tepesine çöreklenildi.
neden?
islam için.

demek ki islam böyle pis işlere izin veren bir din. hayırsız bir din.
bende müslümanım ama gerçekten anlamış değilim böyle ucuz adamlar neden islamiyetin içinde çabuk yuvalanıyor çoğalıyor mesela en ucuz bombacıların bile Müslümanlardan bulduklarını okumuştum bi yerde.
böyle söylediğin zaman gerçek islam bu değil falan deniyo nerde bu gerçek islam dediğinde 3-5 tarihi kişiden bahsediyorlar anlamadım gitti .
Kendi cikarlarina gore dini yorumlayanlar islami temsil edemez.
kur'an cahili sözü.
Kişisel çıkarları ve insanları kullanmayı ne zamandır islamla ilişkilendirir oldun.
Bu olayı basite indirgeyerek mantık çerçevesinde inceleyelim. Diyelim ki bir öğretmen var ve sınıfındaki 30 kişi okumayı öğrenmiş 6 sı öğrenememiş olsun. Bu öğretmenin kötülüğünden değil öğrencinin tembelliğindendir. Ya bi annenin 6 çocuğu olsun ve hepsine de aynı şekilde davranısın içlerinden birinin katil olması annesinin suçu değildir. Bakıyoruz bi tarafta dünyanın tanıdığı hoşgörü adamı Mevlana öbür tarafta işid . En basitinden bi romanı okuduğumuzda bile herkes kendi düşüncesine göre yorumlar bide kitabı okumadan yorumlamaya kalkanlarada vardır. işte bizde bu kötü kişileri kitabı dahi okumayalara benzetebiliriz.
Pek çok insan bir şeylerin gölgesine sığınır ve yapacağını yapar.....
şerefsiz bir imansızın açtığı şerefsiz başlık.

anlarım imanın yoktur ALLAH'a şükretmezsin hatta müslüman bile değilsindir eyvallah ama gidip de bu olanlardan dini suçlarsan o zaman işler değişir. git bakalım bunu bağırarak söyle bak bakalım seni komaya sokmazlar mı.
(bkz: anan hayırlı bi kadın olsaydı seni sıçmazdı)
her zaman söylemişimdir; doğru olan islamdır, yanlış olan müslümanlar. dini kendine göre ayarlayan ve buna uyan her cahil cehennemliktir. sadece islam için değil, tüm dinler için geçerli bu. fetö de bunlardan biridir bana göre.