bugün

bu önerme doğru degildir zira Islam dini kadına değer verir fakat bazı doğulu insanlar suistimal ederler.
ayet cımbızlanarak anlaşılmayacak durumdur. kuran'ın tamamındaki hükümlere bakılarak kadının mal olarak görülmediği anlaşılır.

edit: cımbızcı gitmiş.
bu yargıya varmak için olayın şartlarından haberdar olmak gerekir.islamiyet gelmeden önce hem erkeklerin hem de kadınların sayı önemi olmaksızın istedikleri kadar eşle evlenebilmeleri normal karşılanıyordu. islamiyet buna bir sınır getirmiştir.ilk olarak eşinin rızasıyla evlenebilirsin. ayrıca 4 eşle evlenmeninde şartları vardır hepsine eşit ilgi göstereceksin. birini diğerinden ayırmayacaksın bu sebepten dolay 4 eşli evlilik yapılması pekte mümkün değildir. tek eş iyidir iyi.
islam dinini yanlış ve eksik bilenlerin düşüncesidir. doğru araştırmalarla islam dininde kadının yerinin önemini anlayabilirsiniz. prof. dr. necolardo da vinci
islam dinini anlamamış yazar lafıdır.
islam dinini anlamamış, anlamadığı gibi o kafasının içinde çalıştırsın diye var olan beynini zahmet edip çalıştırmamış ve anlamaya çalışmamış insanların düşüncesi.

islam bu düşüncenin aksine kadını korumaya çalışan bir dindir.

kur'an'da kadınlara "ziynet yerlerinizi örtün." der. örtünmeyle ilgili bir tek bu söylenir.
sizce bu kadının başını, ağzını, yüzünü kapatması için mi söylenmiş?
hayır tabii ki.
kadını korumak için söylenmiş. ziynet taktığınız yerleri kapatın ki kendinizi koruyun demiş.

ama tabii dine çamur atmak kolay olduğundan insanlar her şeyi istediği gibi yorumlayıp istediği gibi algılayabiliyor.

fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmayın, rica ediyorum.
yüce allah hadislerinde böyle buyurmuşsa doğrudur. bizim bunu sorgulamamamız öyle kabul etmemiz ve öyle muamele göstermemiz gerekir. gerekirse bir peçete gibi kullanıp buruşturup atmalıyız. 4 değil eğitim sistemimize uygun olarak 4+4+4 karı almalıyız.
islam dini kadini mal olarak görmez. veda hutbesini okuyan insan böyle bişey olmadığını anlar. Ama gel gör ki kimi insanlar(cogu) zevkleri uğruna kadınları mal gibi kullanmis yok efendim kadın evde oturur yok efendim kadın arkadan yürür bilmem bırakın bu ayakları bunların islamiyetle alakası yoktur bu kişilerin müslüman olduğu hakkinda şüphem bile vardir. Bunlardan bizim ülkemizde de bulunmaktadır hemde aşırı derecede var. Bi yazar da kendi capinda takılıyor ortalıkta yok efendim 4 kadın yasal olsun. Peki anan ve kiz kardeslerin benim olsun topyekûn küvete girelim parti verelim. Bu tür varlıklarla ayni havayı soluyoruz ya ayni oksijeni yakıyoruz.. Bide bunlar kendilerine müslümanim derler bak bak laflara bak bide yaptiklarina-yapmak istediklerine bak sevsinler sizi.. Ortalıkta bide ayrim yapar bu türler yok sen koyu müslümansin yok sen bilmem neysin kadına mal derler kadini vururlar bu kişilere bahsettikleri varsaydiklari mensubu olduğunu ilan ettikleri dinin peygamberinin veda hutbesini okumalarini şiddetle tavsiye ederim.
yanlıştır. (bkz: cennet annelerin ayakları altındadır)
yanlıştır. asıl doğrusu, islam dininin kadını bir am gibi görmesidir. am am am. kadınlar hakkında kuranda yazan şeylerin hepsi bunu ima ediyor.
mal gibi görüyor deyimi hafif kalır, mal'ın bile bi değeri vardır.

islam da kadının değeri yoktur.
toplumsal düzeni belirleyen her din gibi islam dinide kadını 2.sınıf görür. az buçuk kuranı incelemiş biri bunu rahatlıkla görebilir. dinlerin toplumsal düzeni belirlemeye çalışmadığı özgürlükçü,varoluşçu güzel günlere kavuşmak dileğiyle...
Yanlis,cahilce onermedir.soyle ki;Cahiliye toplumlarinda kiz cocugu diri diri topraga gomen zihniyet varken Islam dininin gelmesiyle Cenneti annelerin ayaklarinin altina sermesiyle kadina ne kadar deger verildiginin apacik ornegidir.
komünizmin kadını gerçekten mal olarak görmesinin yanında bir hiçtir.
Doğru önerme kadınlar da allah'ın mallarıdır. Malsiniz lan bu yüzden reddediyorum hep sizi ya, tabi lan manyak mısın.
Keraneye gidip kadinlari satin alanlarin iddiasidir.
yine ateist uydurmasidir.
ilgili ilk entry'de "ayrıca 4 eşe kadar izin verilmesi eğer hanımı razı değilse evlenemez" diyebilen cahillerin karşı çıktığı tespittir.

bir de "islam yanlış anlaşıldı" diyor. yanlış anlayan biri varsa o da sensin. yeni eş almak isteyen erkeğin mevcut eşlerinden izin alma zorunluluğu kesinlikle yoktur. vardır diyen cahiller ayet veya hadis refere etsinler de görelim...

yahu bezdim bunlardan. daha dinlerini bilmezler, milleti islam'ı bilmemekle suçlarlar...

bir de kız çocuklarının gömülmesi masalını tekrarlayanlar var. o uygulama hiç de yaygın değildi. yaygın olsaydı zaten yeryüzünde arap kalmazdı. sonuçta islam'ın bunu önlemesi yerinde olmuştur. fakat kalkıp bu uygulamayı önlemekten hareketle "aha da islam kadına ne kadar değer veriyor görün" demek ancak cehaletle açıklanabilir.

söz konusu uygulamanın önlenmesi sadece kadınların yaşama hakkının teslimi anlamına gelir. ona bakarsak kölelerin de yaşama hakkı vardır. konu özgürlük olunca, yaşama hakkını teslim etmek yeterli midir? illa saçmalayacaksan bari başka gerekçeler de ileri sür ki biraz inandırıcı, konuyla alakalı olsun...

ve ayrıca bezdim çocukken ağızlarına verilen emziği çiğnemekten hala bıkmayan geri zekalılardan... sırf laf olsun diye herkesin bildiği anlamsız bir tezi tekrarlıyorlar. bilgileri bu kadar çünkü...
kimin mal olarak gordugu bellidir. cagdas laik ulkelerde en.guzel kadinlar reklamlarda oynatilir. araba mobilya giyim hatta gida da kadinlar one surulur sanki bi mal gibi. en guzelleri pazarlamada kullanilir. cirkinleri ise fabrikalarda calisir. bunlarin en degerli en guzel kadina verdikleri deger iste budur. islamda ise tam tersi bi inci gibi sakli ve degerlidir kadin.
kuran okumamis kimse beyanidir. islamiyetteki kadinlara verilen hak, imtiyaz baska hicbir dinde, hatta ateizmde bile yoktur.
emevilerin islam alemini ele geçirmesiyle meydana gelen bir durum. emevilerin gerek ırkçı ve gerek erkekleri ön plana çıkaran siyaseti dolayısıyla kadın erkek ayrımı meydana gelmiş ve bir çok hurafe ortaya çıkmıştır. (türklere yecüc ve mecüc denmesi gibi) allah katında kimse sen erkektin ya da kadındın diye yargılanmayacak ve kitaba bakarsanız aslında kadınlar islamda daha çok hak sahibidir. ben zaten kadınların hak hukuk arayışlarını artık anlamıyorum. kadın hakları, eşitlik, centilmenlik, kuku derken ağzımıza sıçtınız. Allah'tan belanızı mı istiyorsunuz?
birilerinin kadınların mal olmadığını izah etmek için "kadın inci gibi saklı ve değerlidir" diye laf yetiştirmeye çalıştığı gerçektir.

verilen örnek bile malla ilgili: inci... onun değerli, saklanası malı... kıymetlimissss...

sonra? laik ülkelerde kadınlar reklamlarda "oynatılır"mış! oradan anlayalımmış asıl laik ülkelerde kadının mal yerine konulduğunu!...

"oynatılır" filli üçüncü tarafların ikinci tekil veya çoğul şahsa istemi dışında yaptırdığı bir eylemi ifade eder. ne demek oynatılır? laik ülkelerde kadının kendi isteğiyle reklamlarda oynama veya oynamama hakkı vardır. kimsenin oynaması için izin vermesine ihtiyacı yoktur. kadın eşek mi ki, senin malın mı ki ne yapacağını, yapmayacağını sen belirliyorsun? sonra "islam dini kadınlara pek değer verir" filan falan... hadi oradan...
Kuran okumuş kimse beyanidir. Kadınlara hafifçe vurmayi hafifçe yazdigi için normal karşılar. iki kadın sahitliğinin bir erkeğin şahitliğine denk olmasını normal karşılar. Erkeklerin sanki bu durumda kadının rızasını çok dusunecekmis gibi birden fazla kadınla evlenmesini normal karşılar. Ama kadın asla boyle bir şey yapamaz günah çünkü.
yanlış tespittir. islam dini kadına geniş haklar verir. fakat islamcılar bunları çarpıtarak lanse ettiği için bir takım önyargılı kulaktan dolma bilgilere sahip şahıslar bunu bu şekilde yorumlar. ılımlı muhafazakar ve radikal islamcıların kadına bakış açıları sebebiyledir. yoksa asla bakılırsa islam dini onların anlattıkları ve kültürel yozlaşmalar ürünü hadislerdeki gibi değildir. islam dini cinsiyet ayrımı yapmaz. islamcılar hacılar hocalar kendi hasta düşüncelerini ortaya sunar. ve koyar. islam onların ki değildir. Hadislerdeki hiç değildir.
kadınların ayakları altına cenneti seren bir dinin olumsuzluğunu ifade eder.