bugün

çorbası, buglaması süper leziz olan, fakat avlaması da ayıklaması da zor olan zehirli bir balık..
tüm denizlerimizde bulunmaktadır. etinden çok çorbası süperdir.
yaz aylarinda kumluk yerlerde yasayan, lipsosgillerden, renk degistirme ozelligi sayesinde bazen kirmizi bazen kahverengi olan, beyaz ve leziz etli zehirli bir baliktir. zehirine karsi tek ilac amonyaktir.
(bkz: iskorpitx)
ayıklaması zor, anlatıldığı kadar lezzetli olmayan balık. çorbasına türlü malzemeler katıldığı için lezzetli sayılmakta, tavası yapıldığında balığın gerçek tadı ortaya çıkmakta. uğraşlı olması hasebiyle, emeğinin karşılığını alan insan modunda yendiği için alınan lezzetin balığın tadı mı yoksa muzaffer olmanın tadı mıdır bilinmez.

ayıklanma biçimini de yazayım, tam olsun.

iskorpiti ekmek tahtasına oturtun, baş ve işaret parmağınızla yanlarından dikkatle tutup bastırın, elinizi üzerinden kaldırmadan keskin bir bıçak yardımıyla kelleyi koparın.

kopuk kelle kısmından tutup (dikenlere dikkat) önce karın, sonra da sırt dikenlerini kesin. (bıçak hareketiniz baş kısmından kuyruk kısmına doğru olmalı)

diken kesme işinden sonra rahatlıkla tutabileceğiniz balığın derisini kafa bölümünden başlayarak yüzün. ortaya çıkan eti una bulayıp tava mı yaparsınız, çorba mı yaparsınız, buğulama mı yaparsınız o size kalmış.

not: diken batması durumunda (küçük bir dikkatsizlik) balık keyfiniz kabus olur. acı ötesi bir sızıntıyla moraran elinizden beyninize yükselen zonklama, yeri göğü sarsan bir uğultu size günü zehir eder. şişlik 3 gün içinde iyileşir. bu ibne hayvanın dikenlerinden bir kaç kere (ayrı zamanlarda) bir yerinize batarsa vücut zehire dirençli olur, zehir sizi etkilemez. iğnenin batma acısıyla kalırsınız.
Kafa büyük olup, vücudun yarısı kadardır. Kafasında sayısız diken ile girinti ve çıkıntı vardır. Vücut rengi koyu kırmızıdan, açık pembeye kadar değişme gösterir. Göğüs yüzgeci fazla geniş ve yuvarlaktır. Birinci sırt yüzgecinin onbir, anüs yüzgecinin üç, karın yüzgecinin bir dikeni zehir taşır.
dikenli irice balık. iskorpit oltaya geldikten sonra boş kovaya konulması gerekiyor zira bu balıklar çok geç ölüyor.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
tüm bilgilerini sözlüğe mal etmeye gelmiş, dosta dost ama diğerlerinede iskorpitlik yapan yazar.
mazhar alanson'un kirpi filmini kendi başlıkaltı 13. entrysi ile aklıma getirmiş yazar.
ben kişisine hoşgeldin demiş olan yazar insandır.teşekkürü borç bilirim.saygılar,sevgiler efenim.
diğer adı çarpan balığı olan ve zehirli dikenlere sahip olan balık. zonguldak'ta içtiğim çorbası çok leziz olup, yine zehirli dikenlere sahip ama daha değerli bir balık olan fener balığıyla akrabadır.
(bkz: pkk terör örgütüdür diyememek/#5714385)

burada yazdıklarıyla, tarih ve antropoloji bilimlerini yerle bir etmiş, yeni bir türk tarihçisi olmaya aday sözlük yazarı.

balık versiyonunun çorbası makbuldür.
hiç yemedim fakat çok çirkin balık.
bağrısaklı bir balık.

(bkz: bağrısak yemek)
bunun biraz büyük olanlarına adabeyi derler.
(#15846984) kopyala yapıştır sanatına kurban gitmiş yazar.
kürtlere küfür etmeyip militanların amk koymuştur . kürtler kardeşimiz omuzdaşımızdır. amk militanları.
yeni türemiş troll. karakter noksanlığına bilahare değineceğim.
(bkz: #16854984)

tek tek açıklardım burada yazan bütün saçmalıkları. ama gerek yok. troll yazar.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/iskorpit/
hep ''atatürk ün namaz kılarken fotoğrafı yok'' başlığını canlandıran yazardır bunun nedenini birtürlü anlamadığımızda kesindir.
(bkz: kemalist olmak için gerekli şartlar)

vakti zamanında böyle bir başlık açmış, biraz da ilgi çekmiş. çektiği ilgi hoşuna gitmiş olacak ki, arada sırada gelip sik sik entrylerle başlığı canlandırmaya bayılıyor. o değil de canlandırdıktan sonra entrysini silmesi çok dönekçe. canlandırdın dursun entryi ne diye silersin?

not: ulan öyle bir şirinlik yaptı ki, bunu da onun için yazıyorum. ben sinirden gittim iskandinav' ın nick altına bu adam için yazdığım yukarıdaki satırları yazdım. bu şirin de mesajla uyardı iyi mi? biraz sakin olsan yukarıdaki satırları doğru yere yazardın diye.

neyse iskandinav ın nick altına gideyim de, kuzenim yazmış diye editleyeyim bari.
sanada yazarım canım! yazıları aşkları hayalleri -hayalsizliği duvara -duvarlara çarpmaları!
yazarım evet kimi zamanlarda, nasıl çaresizce sürüklendiğini

-sonra terkedilişleri
-nefretleri
bir penis davasına canımızda canımızda

-ya da bir vajina davasını
-yalnızları hep yazarım
bir deriye bir aşka muhtaçları

-açlığımızı-susuzluğumuzu yazarım!

çalışmayan hopürler gibi
sesimizin çıkmayışını yazarım

sesimiz çıkmazdı
sesimiz