bugün

Naçizane fikrime göre seçimler öncesi şirin gözükmeyi bırakıp istanbul'da su kesintilerine başlaması gereken kurum.

Görünen o ki en kurak yıllardan birine giriyoruz ve böyle devam etmesi halinde yaza damla suyumuz kalmayacak. Melen çayı ıvır zıvır da kuraklık yaşayacağına göre oradan da umut yok. En büyük kaynağımız Istrancalar istanbul kadar beter durumda. Bu durumda artık ufaktan su kesintilerine başlayıp tasarrufa yönelmemiz lazım değil mi?

Ama seçim olduğu için böyle bir şeye cesaret edemeyecektir. Sonuçta ani bir yağış patlaması olmazsa seçimin hemen sonrasında bu sefer yoğun kesintilere başlayacak. E o zaman havalar ısınmış olacak, su ihtiyacı artacak, buharlaşma artacak, kesintiler bir şeye yaramayacak.

Su ihtiyacının azaldığı, insanların nispeten az banyo yapıp daha az su tükettiği ve buharlaşmanın olmadığı bu günlerde kesinti yapmak daha mantıklı değil mi? Hiç olmazsa ıkına sıkına belki gelecek sonbaharı çıkarırız.
Nedense her gün tam işten eve geldiğiniz anda "basınç düşüklüğü" ile karşılaşma sebebiniz.
30 cm'lik boru arızası (!) nedeniyle kadıköy'ü 2 gündür susuz bırakan o. çocuğu kurumumsu. sayelerinde götümüzü ıslak mendille siliyoruz.
allah cezasını versin kurumudur. iki gün lan bu şaka mı? çocuk kandırır gibi açıklama yapıyorlar bir de. bütün kadıköy mağdur. marketlerde su bitmiş. kafelerde de tuvaletler kapalı. biz helak olduk olacağız. dövlet esas bize bahmir.
iptal ettiğim aboneliğin parasını iade etmeyen ama iade etmişiz diyen kurum. telefonda muhatap olacak insan bile bulamıyorum üstelik.
edit: birilerini buldum sonunda hallettim işimi.
istanbul Su ve Kanalizasyon idaresidir. 90 lı yılların başındaki su kesintilerinden dolayı levent kırca nın olacak o kadar programında skiciğim diye diline doladığı kurumdur.
Istanbul su satış yeri.
görsel

http://www.sozcu.com.tr/2...11-kez-zam-yapti-1243316/
pazar gunu sabah erkenden suyu kesmıs ırzını bipledıklerım.
2 gundur su yok once 20.00 dediler sonra 22.00 sonra 00.00... hala su yok rezillik amk daha ne kadar su olmayacak suan bilgi de yok..
hastasi,colugu cocugu olan aileler var ve insanlar cenabet geziyor hadi bunlari gectim gunde 3 kere tuvalete cikan ben ne haldeyim amk kim verecek hesabini ha?
derse oturucam sirf bu yuzden oturamiyorum amk.
tekrar tekrar. ana isale hattiniza sokayim oglum bak aradım kadın ariza giderildi, basinc olmamasi icin kısık ayarda suyu veriyoruz dedi tamam dedim bekledim bekledim ortada su yok.
bide ne öğreneyim tekrar arıza ve yarın sabaha kadar sürecek diye de siktigimin sitesinde yazıyor.
ödediğim faturalar haram olsun amk.
Türkiye de adalet bakanlığı ve diyanet işleri ile birlikte en gereksiz üç kurum.
nedense iski kelimesini duydukça levent kırca nın olacak o kadar da yapmış olduğu o malum skeç geliyor efenim aklıma.

(bkz: ski)
(bkz: iski)
(bkz: jet ski)
Yıl l olmuş 2017, istanbul'un ortasında 24 saat su kesintisi yapan orospu çocuğu kuruluş.
2 haftadır pazar günleri 12:00-16:00 arası sular kesiliyor.
Nefret ettim sizden iski, Allah sizi bildiği gibi yapsın.
Saat olmuş 2 hala kahvaltı bulaşıkları duruyor, namazı kılıcam abdest alamıyorum.
Hayır neden pazar keyfimi bozuyorsunuz anlamıyorum, bunca insan mağdur burada iski.
başlığı hangi sivri zeka troll-iğrenç diye etiketledi lan. mal mısınız olm siz?
eğitim mahallesini iki gündür susuz bırakan kurum. ulu tanrı seni bildiği gibi yapsın iski. depodaki soğuk suyla yıkanmaktan yataklara düşersem müsebbibi bunlardır.
istanbul seçimini chp kazanırsa hdp ye geçecek güzide kurum. iskiyi iski yapan emek veren tayiptir teröristlerin eline geçecek yazık..
söylendiğinin aksine seçimleri imamoğlu kazanınca iski'ye hdp'liler değil akp'liler dolmuştur. imamoğlu iski genel müdürü olarak akp döneminde de görev alan iski eski müdür yardımcısını atamıştır. belediye seçimlerinin hemen öncesinde yapılan 461 kişilik iski memur alımında mülakatta sorulan sorular nedeniyle tepki olmasına ve tekrarlanan seçimden önce kayyuma sonucu alelacele açıklatılan o referanslı liste basına da yansımasına rağmen tüm olanlara kulak tıkılarak listedekilere ekim ayında işbaşı yaptırılmıştır, ayrıca imamoğlu kazanınca rte resmini profilinden kaldıran ve tweetlerini hemen korumaya alan mülakat komisyonundaki imam hatipli daire başkanı da görevine devam etmektedir. yaklaşık 10 küsür gün önce de yine akp'li bir isim daire başkanı olarak atanmıştır. kısacası iski'yi chp değil akp kadroları yönetmeye devam etmektedir. imamoğlu liyakat falan derken iski'yi akp'ye teslim etmeyi anlamış anlaşılan.

https://www.sozcu.com.tr/...nda-nasil-okunur-5185190/

https://www.birgun.net/ha...if-mermutlu-atandi-267927

https://odatv.com/akpli-i...ibbde-gorev-12101926.html
iskender isminin kısaltılmışı.
2020 yılı başında 4,55'ten fiyatlandırdığı suyun m³ fiyatını yılın sonunda 6 tl'den fiyatlandırmakta olan belediye iştirakidir. Yani yılda %31.8 zam uygulamışlar.

Ülkemizde %14.6 olarak ölçülen enflasyon sayılarının inandırıcılığı konusunda düşünce verebilir.
güncel Önemli Başlıklar