bugün

Şu sıcak havada ve mübarek günde, dün geceden beri fatih'ten bakırköy'e kadar bilmemne çalışması yüzünden bu akşama kadar suları kesen saçmalık. Hayır madem böyle bir halt yiyecektiniz, neden internet sitenizde sabah 7:00 de arızanın giderilmesi beklenmektedir yazıyorsunuz?
bugün avrupa yakasının bir çok yerinde arıza nedeni ile suları kesen kurum. iyi güzel kesiyorsunda bari web sitenize bir açıklama yapın kardeşim kaçta gelecek bu sular. tuvalate girmeye korkar olduk. altımıza edicez yani. damacanayla mı yıkayayım popomu.
http://www.youtube.com/watch?v=5ixmNbNkc0Q
bakırköye 2 haftadır, haftanın 2 günü su vermeyen şirkettir.
merhaba iski, hala sular gelmediği için sana laflar hazırladım..iskiyi bombalamak istiyorum. o su borularının hepsi iskiye girsin istiyorum. iski yansın söndürecek suyu olmasın istiyorum...Allah belanı versin iski..
çalışanlarının özel yetenek sınavıyla alındığını düşünmeye başladığım, bünyesinde çok değişik insan türlerinin barındığı kamu kurumu.. ayrıca kadıköy iski gerçekten de buram buram kanalizasyon kokuyor..
üsküdar'da an itibariyle 30 saattir suları kesmiş olan kurum. önce 23:55'te gelecek dediler sineye çektik, sonra 02:00 yaptılar hadi neyse dedik. 07:00 dediler ben bir şey düşünemeden 08:00 oldu neyse yatayım kalkayım gelmiş olur nasılsa dedim. sabah 9'da kalktım açtım musluğu su yok, baktım sitelerine 11:00 yazıyor. iyi dedim az kaldı. sonra saati 17:00'a çektiler bastım küfürü, çünkü sayelerinde iş görüşmesine gidemedim. sonra bir baktım saat 14:00 yazmışlar. saat 14:00 oldu su falan yok ortada. saat 16:00 gibi artık üsküdar'da su kesintisi görünmüyor ama mahallede suya dair bir şey yok. ve şimdi saat 20:00 oldu ama hala su yok. ne tuvalete gidebiliyorum ne duş alabiliyorum. yapış yapış oldum. 21. yy'da 30 saattir istanbul'un göbeğinde su yok. allah belanızı versin ne diyim...
üsküdar'da ana bru kırığı nedeniyle çok sayıda mahalleye su verilememasi sorununu internet sitesinden duyurmuş, çalışma uzayınca duyuruyu sürekli güncellemiş ve saat 15'ten iytibaren su bağlantısını tekrar sağlamış kurumdur.

not: üsküdar'da idim, ilk elden bilgi aldım. basınç henüz eski seviyesine gelememiş. yükseklerdeki mahallelere su geç çıkabilir. insanlar 1 gün susuz kalınca suya hücum etmiştir bidonları doldurup yedekleri hazırlayıp banyo, bulaşık vs işine girmiştir muhtemelen. ben olsam öyle yapardım.
bakım diye suyu, yaz zamanı 48 saatliğine kesiyoruz diyebilen bir kurum. interneti kesseniz bu kadar siklemezdim. ankaralılara döndük amına koyim.
akıllara levent kırca'yı getiren kurum. [http://www.youtube.com/watch?v=5ixmnbnkc0q]
ramazan boyunca su basıncını iyice arttıran, sahurda tam gaz coşturan* ve apartman ana giriş borumuzu dün gece 4'te patlatmayı başaran istanbul kurumu. kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
artık faturalarının alt kısmında gps koordinatları olan ve bu koordinatları da google maps'e girdiğimizde de yaklaşık olarak faturanın basıldığı yeri gösteren kurumdur.

http://imageshack.us/phot...es/257/iskifaturagps.jpg/
internet sitesindeki, kesintinin sona ereceği zaman bilgisini habire değiştiren kurum. 2 gündür evime su verememelerini geçtim, çalışmanın ne zaman biteceğini bile kestirmekten acizler.
içinde bulunduğumuz uzay çağında arıza tespitini, kulağını bldiğimiz odun saplı küreğe dayayarak yapmaya çalışıp ''sanırım burda dıkanıklık var abla ama bişey yapamayık şimdi ancak yarın yaparık gündüz gözüynen'' diyen elemanlara sahip kurum. Zahmet etmişler keşke gelmeseymişler o kadarını sihirli küreme bakıp bende söyleylerdim.
http://www.iski.gov.tr/web/arizaKesinti.aspx

suları zırt pırt kestiklerinden mütevellit sayfasını mütemadiyen kontrol etmekte fayda gördüğüm kurum.
geçenlerde borç kuyruğundayım önümde badem bıyıklı bir abimiz neyse bu abimiz fatura yatırıyor, veznedar kız borç bulamıyor sonra buluyor -50 kuruş gözüküyor borç bir sorun olmasın. tamam diyor 50 kuruşu uzatıyor sırıtarak, bende -abi neden böyle gelmiş bir baktır saate dedim oda ''yok biz itiraz ettik çok fazla geldi(sırıtarak). bende -aaaa o zaman bende her ay itiraz edeyim. abimiz -boş ver yaa kim uğraşacak onla bir sürü iş (abimizin telaşlandığı gözle görülüyor) sonra hayırlı günler dedi uçtu.

ne oluyor yahu.
kpss 2012 kasım ataması ile yerleştiğim kurum. bir nevi ekmek teknem yani.
edit: ne hayallerle baslayip büyük hayalkirikligi yasadigim kurumum.
içine düşülen çukurlarıyla meşhur kurumdu bi aralar. Orhan veli de iskinin açtığı çukura düşüp beyin travması geçirmiş.Son zamanlarda sesi soluğu çıkmıyor iskinin.
günün 24 saatinin 20 saatinde suları kesen, saçma sapan kuruluş. son bir kaç aydır çok sağlam küfür yiyorlar.
görsel
dünyanın en büyük 2.ci sular idaresidir.
Su aboneliği açtırmak için 500 TL yi neden talep ettiğini anlamadığım kurum.
eyüp teki merkezinde çalışmayı hayal ederken beni ta terkos a gönderen kurum. sevgilerimi iletiyorum. tanım: istanbul su ve kanalizasyon işleri müdürlüğü dür.
Ansizin su kesen kurum.

(bkz: nereye sicacaklar)

kesme demiyorum yine kes ama haberli kes arkadas 3 gundur gosterip gosterip vermiyosunuz hayatimin en kisa duslarini almaya zorluyosunuz aksam 6da disimi fircalayip oturdum, acim lan. Bi birakin fosur fosun aksin suyumuz, kuruduk ya lan! Calismayin benim su borularim uzerinde. Suyuma dokunma!
sol frame de oraya buraya döşenen boruların hesabını tutması gereken devlet kurumu.