bugün

iran Milli Futbol Takımı iran'ı uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. Kendi sahasındaki maçları 1970'de yapılan ve 100,000 kişilik olan Azadi Stadı'nda oynarlar. 2006 FIFA Dünya Kupası'na katılmayı en erken garantileyen takımlardan biri olan iran, grubunda sadece 1 puan alarak sonuncu oldu ve elendi.
2014 dünya kupasında ne yapacakları merak konusu takım. kadrosunu baştan aşağıya inceledim lakin bana tanıdık gelen hiç bir isim bulamadım.. yine de bu organizasyona katılmaları bile büyük bir başarı.
Fulham lı dejagah dışında dikkate alınacak futbolcusu olmayan takım. Eskiden vahid hashemian mahdevikia , ali daei ve ali Karimi vardı. inşaallah bosna dan en az 5 yerler.
kendi ülkesinde maç yaparken "mig-su 35" jetlerinin sorti yaptığı takım.*
gidemediğimiz turnuvada bosna hersek gibi kendilerinin de başarılarını bekleyeceğimiz takımdır. türk milleti sizinle kardeşlerim. Allah yar ve yardımcınız olsun.
aklımda bir tek mehdi mahdavikia ismi yer edinmiş takımdır. sanırım gelmiş geçmiş en kariyerli futbolcusu da odur.
bosnadan sonra turnuvadaki 2. müslüman takımıdır. bosnayla aynı gruba düşmesi büyük talihsizliktir.
Sırf türkmenler için desteklenecek takım.
vurdukları gol olsun* dediğimiz takım, en azından bizim buraların takımı...
ahmedinejatı hala cumhurbaşkanı sananlarının olduğunu kanıtlamaya yardımcı olmuş olan milli takımdır.
nekounam, shojaei ve dejagah gibi bilinen oyunculara sahip milli takım.
bunlar bile katılmayı başarmışlar dünya kupasına da bir tek biz yokuz ha vay anasını be...... diye iç çekmemize neden olmuşlardır.
beş on tane kalasın toplanıp bir araya geldiği takımdır. ya bizim halı saha maçlarında çok daha yetenekli arkadaşlarımız var. namazında niyazında insanlar. söyleyin bari yollayalım arkadaş. gece gece kuponumun içine ettiniz lan.
Andranik adında bir ermeninin de forma giydiği takım.

Arjantin bir koyamadı ya şunlara amk.
takım aynı chelsea'nin mourinho' lu ve drogba' lı dönemindeki futbolu oynuyor. defans dizilişi aynı amk.
fakat adamlara helal olsun, arjantin'nin kadroya bak bunların kadroya bak ... bala göte bir gol bulurlarsa şaşmam .
an itibariyle yuzde yuzluk gol firsati kaciran takim. uc puan da alacaklardi neredeyse.
Takımın savunma anlayışı "tahran geçilmez"!
2 dk. daha dayansalardi iyiydi.
Arjantin tarafından yenilmiş kekolardır.
görsel
bizim gidemediğimiz dünya kupasina gitmiş takımdır. Tebrik edilesidir. Onlar oynar bizde anca yorum yaparız. (bkz: iran türkiye olmasın)
kadrosundaki 3 reza ile arjantinden puan çalamayıp bizi şaşırtmıştır.
irânî (aryen) veyâ farisî arasındaki ayrımı bilmeyenlerin 'dakhiming hebisi fârisi' diye havkırdıkları takım. yeni tebriz'den geliyorum, iran'daki azerbaycan türkleri arasında bir uyanış var. biz bu uyanışa uyanamadık. neden peki? çünkü biz esma boku yiyoruz.
Messi'nin son dakika golü ile yıkılan takımdır. Çok üzüldüm lan 90 dakika sen defans yap uzaktan vursun ibne gol atsın.
2010 yılından itibaren şaşırtıcı derecede yükselme gösteren bir takımdır. ilginç bir şekilde brezilya, arjantin, fransa gibi efsanelerin zar zor elediği ülkelerden.
güncel Önemli Başlıklar