bugün

ingiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, gece geç saatlerde uykuya yatanların IQ'su (zekâ düzeyi) daha yüksek, erken yatanların ise daha düşük.
http://www.aktuelpsikoloj...m/haber.php?haber_id=8831

uykuda olanlar bu haber için çokta üzülmeyecekler sanırım.
yine de erken uyumak sağlıklıdır. bu saate kadar uyumayanlar bu araştırmayı okuduktan sonra hayatlarında çok fazla bir şey değişmeyecektir.
gece gece bir sürü garibanı mutlu etmek

gece vardiyasında çalışmaya özendirmek

hehe.
(bkz: aman sabahlar olmasın)
burdan komsularimin asiri derecede gerizekali oldugu kanisina vardim. iyikide gerizekalilar, yoksa sessiz geceye hasret kalirdim. Allah korumus resmen.
geçi erkeni bilmem ama kuranı kerime göre 8 saat yatacaksınız.
varlığımla doğruluğunu ispatlayabileceğim tespit. (bkz: einstein was here)

hiç yatmadım bile, hesap edin artık.

dağılın...
Ne kadar gercegi yansitiyor bilemeyecegim; yine de istisnalar kaideyi bozmaz bence.
vücuda sağlıksız bir eylemin nasıl olur da iq nun fazla çıkmasında rol oynadığını anlayamadığım araştırma.
frankenstein sandigimiz ilkokul mezunu gece bekcisi einstein cikti beyler
yarın dershane (sabah 7 de) var diye 12 de yattım, benim kadar aptal olamazsınız.
mümkündür. Ama vakti değerli harcamak daha mühimdir.
uyku bozukluğu zeka testlerinde başarıyı negatif etkileyen birr faktördür. bu açıdan bakınca fena çelişkili araştırma sonucudur.
Yurtta sabah ezanına kadar batak atıyoruz. O zaman biz john nash'iz.
geç yatan mı daha az uyuyan mı daha zeki sorusunu aklıma getiren tez.
geç yatanlar sürekli uykularından fedakarlık ederek , bitmemiş işleri, düşünceleri yönetmeye çalışırlar.
(bkz: hayatı ıskalama lüksün yok senin)
sabaha işe, okula, hastaneye, bankaya, postaneye vs.vs. gidecek "bir sürü zeki insan"
saatin kaç olduğunun farkında bile değil. kitap okurken uyuyan ben, birden uyandım ve şimdi bende uyuyamıyorum. yalnız olmadığımı bilmek beni daha çok mutlu ediyor.
yok öyle bir şey lan ben niye bu zamana kadar bir baltaya sap olamadım amk.
Tamamen yalan. Ben hala ayigim ehe. Saka bir yana gercekten yalan. Erdal Demirkiran'in guzel bir kitabi vardir. "Sadece aptallar 8 saat uyur." Soyleyeceklerim bu kadar.
(bkz: fight club)
yeterince yorulan her insan erken yatar, zekası yüksek insan kendini yormuyorsa tabii gece geç yatar
bu durumda yazın kafam zehir gibi çalışıyor, ıq'm tavan yapıyor.
kışın mallaşıyorum öyle mi?

olum o zaman okulu yaza alalım.
dur lan zaten okul var diye erken yatıyorum.

harbi lan iq'm kaç benim?
yüksek olanlar az çalışır yorulmaz; düşük olanlar 15 saat yorulmuş olduğundan erken yatar diye açıklanabilir araştırma.
aptal olduğumun tescillendiği araştırma. inek gibi yatıyorum valla. sikerler gece geç yatıp dünyayı kurtaracam sanki.
(bkz: züğürt tesellisi)

aptal gibi oturuyoruz işte, gerek yok kendimizi kandırmaya.
bazen istisnalar zorunlu koşullar için kaideleri zorlayabilir. *