bugün

tam bir hayal kırıklığı olan 5 in parasıyla daha faydalı işlere harcamaktır. örneğin bir araba alınabilir ya da bir tatile çıkar, rahatlarsınız. fitness salonuna yazılır (öyle life gym e gerek yok 500-600 liraya spor salonu var üstelik diyette dahil ) geri kalan parayla bir motor alınabilir. kaslı ve motorcu kişiliğinizle kızları hayran bırakabilir ve uzun yola çıkabilirsiniz. iphone 5 sadece daha büyük, türkiye de çok daha çok çok daha büyük (*) , özentilerin alacağı (*) bir telefon. gelin bu sevdadan vazgeçin.
galaxy note2 alınabilir.
fakirlerin üzerinde kafa patlattığı durumdur. evet.
2.800 den hesaplarsak; kimi aileler 4 ay geçinebilir.
bir motosiklet alınabilir, ya da bi dizüstü. ya da yeni ve en üst kalitede bi gitar.
iki tane galaxy s3 alınabilir. Zira s3 daha iyidir zaten.
parayı vadeli fona yatırıp iphone 6 bekleneblir.
beyin nakli uygun olur.
680 euro dan hesaplarsak (bkz: Avrupa fiyatı). 1 Haftalık avrupa seyahati olabilir mesela. Zaten fazla bir şey değil bence almanız lazım iphone4 veya 4s kullandıktan sonra ele gelen o incelik inanılmaz derece sasırtıcı ve ekranı cok daha büyük geliyor ilk basta ancak sonradan alısıyorsunuz. Bir de bakmıssınız 1 hafta sonra hevesiniz kacmıs sadece arama yapıp mesaj cekiyorsunuz.
bütçe açığına sebep olmamak mesela,
ha ayrıca; aldığı telefon kadar maaşı olmayan bile ekonomiden şikayet ediyorsa ağzına depik atıp susturmak lazımdır.
150-200 kere kafa çekilir.

- kaç lira ki bu alet
+ 2.800 felan. nasıl fiyat?
- bilemedim ki valla
+ ha ben senin anlayacağın dilden konuşayım o zaman. bir yıllık kafa çekme paran, yavrum.
- neyyy

vardır böyle parayı kafa çekme parasına izafe etmeden meblağın büyüklüğünü anlamayan ayyaşlar.
tasarruflu kullanılırsa yarım sene çalışmaya gerek kalmadan yatabilmek. Doğru bir alışveriş ile tabi ki.

Edit: aylık 500 tlden, günlük 17,... Tl eder, yatmak için gayet yeterli bir miktar.
hem iphone 5 alıp hem de diğer tavsiyeleri yapabilecek maddi durumu olanlar için boş tavsiyelerdir. yok bütün parasını iphone 5 için harcıyorsa satın alan kişi, okuma yazma öğrenecek zekaya sahip olup olmadığına emin olamayız, yazdıklarımızı anlamıyor olabilir.

(bkz: dilimizi bilmiyor)
mesela gayet güzel bir yurt dışı turuna çıkmak olabilir. ille de telefon istiyorum diyorsanız lumia 920 alınabilir üstüne de yurtiçinde süper bir tatil yapılabilir.
(bkz: O paraya öküz alırız)
bir yıllık dershane ücreti ödenebilir.
laptop mp3 player ve gayet kullanışlı bir telefon alınabilir. bence daha mantıklı. 2800 tl ise eğer.
gün başı 200 harcasak 14 günde 14 kız evde.
iphone alamayan fakirlerin eşsiz listesi.

zihniyete bak hem fakirler hem de başkalarının parasıyla hayal kuruyorlar.

cidden acıyorum.
iphone kullanmayanların hayal gücünü ortaya koymaktadır.iphone pişmanlıktır(!)
parayı bankaya faize yatırılabilir.
bir tane kitap alınır. okunur. sonra bir tane daha bir tane daha derken bir bakmışsınız kütüphaneniz olmuş.
ev geçindiren var o parayla.
neredeyse 5 aylık ev kiram.
sıfır asya nostalji alabilirsiniz üstüne 3 aylık yakıt parasıda cebinize kalır.http://www.google.com.tr/...p;ved=1t:429,r:1,s:0,i:84 *