bugün

normal olan durumdur. genç insanların bakış açısından bakarsanız çocuğun utanması normaldir. babanın helal para kazanması ne kadar normalse çocuğun utanması da o kadar normaldir. toplum baskısı yüzünden. evet.
Annesinin çalışıp kazandığı parayı içki kumara yatıran babasıyla gıpta edebilecek çocuk.
gurur duyarım ben harama bulaşacağımıza kartonda toplarız.
kesinlikle kabul edilemez olan bir durumdur. utanılacak olan nedir ? yapılan işin yanlışlığı mı ? haksız kazanç mı ? hayır utanılacak bir şey yok. toplum baskısı falan filan da hikeye. herkes belli zorluklar dahilinde para kazanıyor. kimse babasından utanmasın lütfen.
eğer yaşı küçükse toplum baskısından dolayı böyle düşünmesi bi nebze anlaşılabilir. ama eğer yaşı kemale ermiş bir birey olarak hala bu davranışında ısrar ediyorsa, ya gelişimini kafa olarak tamamlamamıştır ya da o cefakar babası evladına helal para yedireyim derken gelişimiyle ilgilenememiştir. yani gençler demem o ki bunlar çok ayıp şeyler. konuşmak, hakkında birşeyler söylemek bile gereksiz!.
Para kolay kazanılmıyor. Kimsenin hakkı olmayan parayı kazanmakta her yiğidin harcı değildir.

Gurur duyulması gereken babadır.
süslü kelimeleri itina ile seçip eleştirebilirdim ama daha güzeli var.

(bkz: orospuçocukluğudur)
o babanın taşakları öpülür.
Birde durumu babaya sormalı,
Akşama kadar mala vur gel oğlun senlen iftihar edeceğine utansın.
Yazık valla,
Şimdi o baba oğlunun böyle bir başlık açtığını görse
Gelir bir de bu mala vurur katil olur.
Bu babadan utanan evlattan utanılmasını gerektiren davranıştır...
Belki de evlat utanılacak birşey yapmıştır.
(bkz: madalyonun öbür yüzü)
gebertene kadar dövülmeyi gerektiren evlat hareketidir.
Aynaya baktığı zaman da kendinden utanması gereken insanlar için açılmış bir başlıktır.
Şahsen utanmayacağım durumdur.
inşaatı bırak tuvalet temizleyerek bile kazanılacak her kuruş hırsızlıkla, rantçılıkla, rüşvetle kazanılan milyonlardan daha evladır.
Çoluğum çocuğum kimseye muhtaç olmasın diye kötü şartlar altında çalışan babalar, anneler eli öpülecek; adam olunduğunda saraylarda yaşatılacak insanlardır.
kalabalık bir yerde; okulda, iş yerinde, sokakta vs. babanın mesleği sorulduğunda gururla inşaat işçisi hatta daha da halk ağzıyla inşaat amelesi denmesinin verdiği huzuru ve doğru bir şey yapmış olmanın verdiği mutluluğu tadabilmiş olmama durumudur.
sen baba görmemişsin diyebileceğim durumdur.! dua et ki başında ( sağ ) sana bakmak için inşaatta çalışıyor. helal para getiriyor. ne babalar var iş seçip beğenmeyip, bütün gün kahvede ya da evde oturup, eşlerini çalıştıran.. ne babalar var bu kadar kazanıyorum deyip, eve sadece kuru ekmek getirip, pavyonlarda ya da ikinci evlerinde etleri götüren..
kimileri için normaldir. evet.
O durumda kazanılan parayı harcarken de o kadar utanmıyorsa s*kin ölsün pezevenk.
genç insan için normal olandır. utanır. evet.
Adiliktir.
Ben utanmıyorum.hatta bende insaat muhendisi olup babamla köseyi dönmeyi planlıyorum.
Eğer evine helal lokma getirmek için çalışan ailesi için ağır işler yapan bir babadan utanıyorsa o kişi utanılacak bir evlattır.
utanmasının sebebi vardır. çevresi aşağılar, kötü gözle bakar. hatta nedendir bilinmez bazı ebeveynler 'onun babası çöpçü onun babası işçi çok konuşma o çocukla emi yavrum' gibi tavsiyeler verirler çocuklarına. yani inşaat işçisinin çocuğunu utanmaya mahkum bırakırlar.
bu tarz düşünen evlatlar kesinlikle piyasadan yok olmalı. baba sabahtan akşama kadar ter, çimento içinde çalışır sırf oğlum/kızım daha iyi yemek yesin, istediğini alayım diye çırpınır. ama amk veleti babasından utanır.
Çocuğun utanma sebebi tamamen cevresindeki insanlardan kaynaklidir. Tabi utanir ama buyudugunde hersiyi daha iyi anlar.
güncel Önemli Başlıklar