intikam

entry 431 galeri 9 video 3 ses iyilertrends
 1. 301.
  bunlar hep ego işte.
  #19343135 :)
 2. 302.
  yağmur, yani gerçekte derin, her yere girebilen ve kameralara asla yakalanmayan bir tip.
  hatta elini kolunu sallaya sallaya yangın çıkartıp yürüyüp gidiyor.
  koca köşkte kamera yoktu evet.

  emre garibim olayın tek masumu. güvendiği herkes onu kandırıyor, psikolojisinin bozulmasına az kaldı.

  hakan çok cool. dizinin favori adamı, her iş geliyor adamın elinden. banka adına mesaj falan atıyor oraya buraya

  derin, yani gerçekte yağmur, allahın safı. yağmura inanıp ne derse yapıyor, önceden pavyonda çalışıyordu bir de adam öldürdü o sırada bir sopa vurup. ufaacık boyu türlü türlü huyu var, rüzgara aşık.

  şahika çok havalı. zamanında yapmı yapacağını sonra emreye yok tecavüze uğradımlar, yok suçsuzumlar. hem yalancı hem herkese ihanet etmiş. çocukları için güya. çocukların biri yağmurun babasından.

  cemre, yağmurun baba bir kardeşi. özel okulda okuyor. sınav kağıtlarını değiştirmeye çalışıyor falan. hem tembel hem zengin. ayrıca da salak. anasıyla hep kavgalı, babası da öz babası değilmiş zaten. en son jack daniels içiyordu 70 lik. zengin insan üzülünce böyle oluyor işte.

  barış da bir diğer allahın safı. onu görünce insan bu bursu nasıl almış diyor. o da özel okulda. cemrenin sevgilisi. cemre mutsuz falan ama hep barışlarda kalıyor. barış bence o kadar da mutsuz değil yani. arada olmayan aklıyla abisine akıllar falan veriyor. aslında iyi çocuk ama o kadar da dürüst ve iyi yaşanmaz ki arkadaş. sen arsoyların kızına aşıksın, azıcık sinsi bak bari.

  selen psikopat. emreyi seviyor yabancı ülkede okuyor sanıyordu onu manevi ailesi. manevi ailesi de şahikalar oluyor işte. orada vukuatları varmış mahkemelik falan.

  rüzgar tam bir mal. kendi çapında dayılanıyor mllete. yağmuru seviyor ama bir ağacı da sevse aynı bakardı sanırım. inanılmaz mimiksiz.
  bıçaklandı falan derin derdine. kendi çapında dürüst namuslu. bar işletiyor, hep bardak silerken görüyoruz kendisini.

  haldun adamım ya. bir cemre ona düşkündü o da kızı değilmiş. yıkıldı adam. yıllar önce de şahika aldatmış zaten. bunalımda geçirmiş yıllarını. bunalım sırasında o da şahikayı aldatmış. oteldelerdi geçen şahikanın kankasıyla. basıldılar herkes öğrendi falan. o iş bitti. kadında ölümden döndü zaten. leyla adı da hah aklıma geldi. haldun bu aralar atarlı, haldunun babası da şirket diye tutturuyor. ailesini toparlayamadı diye haldundan işleri alacakmış. haldunun babası çok kıl bir herif bence.

  leyla ölmüş de olabilir son zamanlarda göremedim kendisini.

  her bölümde geçen ana fikirse ' ben gidersem seni de götürürüm yanımda'

  her bölüm istisnasız bu sözü biri birine söylüyor. intikam entrika ne ararsan var.

  heyecanla izliyoruz efendim.
  #19395540 :)
 3. 303.
  diziymiş. umrumda değil, sadece bunun için yaşadığımı belirtmek istedim.
  #19395557 :)
 4. 304.
  nişan sahnesi var. derin kılıklı yağmur da aynı saatlerde rüzgara gitme yada beni de götür dedi.
  rüzgar sen başrol sayılırsın gitmeyeceksin tabii ki.

  hakan hala coolsun nişanda o da kimse görmeden rüzgarın teknesini izliyor gidiyor mu diye. o teknoloji zamanında bende olsaydı...

  neyse... yağmur kılıklı gerçek derin, biz yağmur diyelim, fazla sade bir kıyafetle nişanında salınıyor. gizli sandık da hediye olarak geliyor, kimse görmeden gidip onu gömüyor yağmur.
  yok daha neler bin kişi var o nişanda.

  emre de nişan gecesi soruyor neden benimle evlenmek istiyorsun yağmur diye.
  günaydın.

  şahika olmadı bu bölüm, yakışmadı o eziklik. çevir entrikanı ortamı dağıt.
  #19396888 :)
 5. 305.
  izlenesi dizi.
  psikopat selen geldi. şahikanın kötülüklerini bu bölüm selen devralıyor. heyecanlandır bizi selen!

  kapalı hastaneden de nasıl çıktıysa... vuracak emreyi. o sahnede biter kesin.
  cemre de dayıyor hapları saf gibi dolanıyor ortalıkta. yağmur ablası yakaladı ama.

  haftaya neler olacak bakalım!
  #19396978 :)
 6. 306.
  15'inci bölümü güzel olan dizidir.
  #19397382 :)
 7. 307.
  nejat işler herhalde şu sıra işsiz gezinmeyeyim diye girmiş bu diziye. nerede behzat ç'deki ercüment çözer, nerede intikam'daki rüzgar? ithal rol pek sarmadı zaar, yoksa "başkomiseeeeer" diye sırıtırken gerçekten öte görünmesinin başka bir açıklaması var mı?

  aynı durum zafer algöz için de geçerli. behzat ç'deki sınırlı "abi" rolünde bile "haldun" karakterinden daha iyiydi. haldun olarak kimi zaman abartıya kaçan sürekli bir müstehzi kimi jestleri var. "nasılsın şahika hanım" derken gözlerini alaycı bir bakışla devirip kafasını inceden çevirmesi ve bu hareketi genelde tekrar etmesi. büyük oyuncu yine de, örnek alınası...

  gençlerden aslı'yı oynayan hatun. ülen ne hatun maşşallah. boy, pos, endam hepsi bir tamam yerinde. de o ağız bükme ne len hatun kişi? sen umut sarıkaya'nın çemçük ağızlı karikatürü değilsin ki. onun da her lafında var bu çemçükleme. ama güzel hatun yahu...

  öteki genç de derin'i oynayan kişi. hakiki bir "low end profile" hatun gibi. ya da çok iyi oynuyor diyeceğim ama öyle olsa adı duyulmuş olurdu. yok bence bu kızın profili kendisi. bunu da geçiniz.

  dikkat bir oyuncu selen'i oynayan hatun kişi. gerek mimikleri, gerek repliklerindeki ses kullanırken "deliliği inceden yansıtma" becerisi, gerek o gözlerini belertmesi. bravo diyorum, keşke biraz daha dizide kalsaydı.

  bu dizinin tek kazananı genç oyuncular. zafer algöz, az da olsa sezai altekin falan gibi ustalarla çalışıyorlar. öğrensinler işte onlardan birşeyler...
  #19446637 :)
 8. 308.
  Orjinal ismi revenge olan dizinin, türk çakma versiyonudur. Ondan daha ucuza ve daha çok çalıştırılan oyuncular vesilesiyle yapılıyor. Halen 90 dk diziler konusunda ısrar eden dengesizler, amerika'da maksimum 45 dk. olan bölüm sınırlandırmasına ne kadar dayanabilecekler acaba ? Oyuncular böyle kuzu gibi olduğu müddetçe çakma dizilere mahkum olur bu halk. O kadar koyun gibidir ki, bunu şikayet bile edemez..
  #19446689 :)
 9. 309.
  iNTiKAM DiZiSi KANAL D DE YAYIMLANIYOR. HANGi TARAFIN HAYATI MAHVOLUYOR HALA ANLAMADIM iZLERKEN SANKi iNTiKAM ALAN DAHA KÖTÜ DURUMLARA DÜŞÜYOR, DiYE DÜŞÜNDÜĞÜM DiZiDiR.
  #19447086 :)
 10. 310.
  son bölümde bazı detaylarıyla kahkaha attıran dizi.

  - bok gibi parası olan ve yurtdısı gormus emrenin hastanede beyaz atletle yatması!!! sanki piknikte basına gunes gecmiş de hastaneye kaldırmıslar gibi lan. rezil ettiniz cocugu!

  - normalde -pek hakkını veremese de- şık şıkıdım kıyafetler giyen yağmurun, kendi nişanına pacoz gibi gelmesi.

  - cemrenin attıgı çığlık, aşk-ı memnu'da nihalin attıgı cıglıkla ölümüne kapışabilir. kız sanki aylarca bu cıglıga calısmıs.

  -nişanda duz ve pırasa gibi olan yağmurun sacları, korulukta emrenin yanındayken nasıl olduysa gayet dalgalı olmustu.

  - rüzgar, sürekli bardak siliyor.

  -denize 0 hatta eksilerde bir yerde hayvan gibi bir mekanı, teknesi ve jeepi olan rüzgar ve barışın borç batagında olması nedir arkadaş? oyle bir mekanın para getirmemesi imkansız.

  -cemrenin surekli ağzını sapırdatarak konusması, gıcık gıcık "barışş" demesi ve son bolumde "kapişon" ya da "kapüşon" (herkes bi baska soyledi malum) kelimesini tuhaf tuhaf tellaffuz etmesi ile sinir bozmakta.

  -gesi bağlarının çalmasına soyleyecek soz bulamıyorum hala. ne desem az!

  -hizmetçiden ev sahibine kadar herkesin htc kullanması.

  -beren saatin yürüyüsünde tuhaf bi şey var. kalça fazla sabit, fazla çıkık sanki. tarifsiz bi şey.
  ***

  son olarak, nişanda emrenin ölüm haberi üzerine herkesin deprem olmuscasına kosması falan piston aşağı indiyi hatırlattı bi an. bi de o topuklularla koruda catır catır yuruduler valla, helal olsun.
  #19486888 :)
 11. 311.
  ihanet edilen her herkes sever intikamı, asıl olan ihanetin acısından daha fazla intikam acısı cıkarmaktır.
  #19554438 :)
 12. 312.
  intikam soğuk yenen bir yemek olsa dahi annemiz onu ısıtıp yememizi söyler.
  #19607861 :)
 13. 313.
  Arkadaşım yarın intikam günü dedi. 'Noluyoruz lan!' dedim.
  #19607988 :)
 14. 314.
  bugünkü bölümde karakterlerin favori repliği 'yalnız kalmak istiyorum' oldu.
  #19640945 :)
 15. 315.
  Soğuk yenen yemekten tat almaya çalışmaktır.
  #19800980 :)
 16. 316.
  az önce heyecanlı sahneler izlettirdi bize. o adam nasıl sıktı lan susturucuyla o herife. it herif ya ... bu arsoylar varya tam pislik tam.
  #19805780 :)
 17. 317.
  boş dizilerimizden biri. ne zaman denk gelsem beren saat evinin balkonunda bekleyen sarışın hoş bir çocuğu içeri alıyor. sanırım balkonunda falan yaşıyor bu adam.
  #19806070 :)
 18. 318.
  "ağabey" rolündeki elemanın eşkiya filmindeki boş beleş yancı elemanlardan "cimbom" rolünden bu yana geçen yıllarda boş durmadığını gösteren dizi.
  #19809734 :)
 19. 319.
  bu dizide beni çok rahatsız eden iki şey var:

  - neden sürekli bu adam adil çelik diye anılıyor? bu adamı zaten onların çevresinde bilmeyen yok adil deseler herkes anlayacak, neden illa soyadı da söyleniyor?

  - beren kızımız madem o muhteşem koskoca evin sadece girişteki odasında yaşayacaktı ne demeye öyle büyük bir ev tuttu?* o eve yazık olmuyor mu?

  ha bi de şu var tam olarak izlemediğim için bilmiyorum da emre rüzgar'ı kıskanıyor da hakan'a neden bir şey diyemiyor? dün rastladım yemeğe gideceğiz dedi emre de tamam dedi. şimdi allah için bu gerçekçi mi?
  #19810454 :)
 20. 320.
  az önceki dövüş sahnesiyle gülmekten kırıp geçirmiştir.
  #19981145 :)
 21. 321.
  hukukla ilgili baya bir olay sorusu çıkarılabilecek dizidir.
  #19982054 :)
 22. 322.
  dizinin jeneriğinde beren saatin 10 santimlik bacağındaki jartiyere silah yerleştirme sahnediyle insanlarda "ouuv çok seksii intibası" yaratmaya çalışmaları var ya... Gözüm uzaklara gidiyor. Bakıyorum öylece. dalıyorum. bir de chuck dizisinde 2 metrelik bacağına sihal yerleştiren sarah var.
  #20056014 :)
 23. 323.
  Başarısız uyarlanmış olan dizi. Ayrıca, yönetmeni de yetersiz bence; özellikle sahneler arasındaki geçişlerde falan çok başarısız. Onun dışında beren saat (ki yeri gelir oyunculuğunu beğenirim, yeri gelir eleştiririm), çok soğuk. intikam heveslisi bir kızı oynuyorsun evet farkındayız da oturmayan bir şeyler var. Sonra nejat işler 'de olmamış. Kısacası, büyük ölçüde olmamış bir dizidir. Konusu güzeldir, o da zaten senaristin kendi yaratıcılığı ile alakalı değil. Bir de engin hepileri evet olmuş!
  #20080521 :)
 24. 324.
  manası sonsuz kelime.
  #20295681 :)
 25. 325.
  soğuk yenen bir yemek türü.
  #20295741 :)