bugün

11. bölüme "zorladık zorladık ancak bu kadar oldu" ismini vermeleri gereken dizi.

selen'in, otel odasına girdiğinde yağmur'un dibine kadar gelip hakan'ın gönderdiği kızın tam vaktinde kapıyı çalması suretiyle geri dönmesi, yağmur'un aynadaki kabbaakk gibi yansımasını görmemesi (hatta akıllı senaristler bunun için selen'in çantasını alıp sağından dönüp gitmesini bile ayarlamış asdfghj) falan çok dahiyaneydi gerçekten.

selen'in partiyi basmasından önce rüzgar'ın kakasının gelmesi de (adam bir gitti gelmek bilmedi o kadar saat çişini yapıyor olamaz) nasıl bir kader bilemedim. derin'in yaptığı yemeklerden mi, yağmur ve emre öpüşünce kusası mı geldi, orası muamma. ama yağmur'daki bal kimsede yok, orası kesin. tam selen silahı doğrultmuş hadi baay diyor, o da ne, rüzgar geliyor, emre "hadi bize müsade" kalkışıyla yerinden kalkıyor ve selen yerde, yağmur kurtuldu.. aman pırt. orijinal kıyaslaması yapmak istemiyorum ama revenge'in paralel bölümünün yanında bu bölüm kocca bir sıfır.

ayrıca aslı, ömrün şahika arsoy'un peşinde "şayikanım, ben sizin için her şeyi yaparım" demekle geçecek cınıms. yağmur'u gördüğünde ağzını yüzünü buruşturmaya, "bende niye yok:((" triplerine devam et ezik.
http://www.youtube.com/watch?v=c5zZ6UJF46g
gidin ve orijinalini izleyin.

lütfen.

http://www.dizi-mag.com/r...on-1-bolum-izle-dizi.html
orijinal diziye kıyasla daha kaliteli ve bazı şeyleri daha iyi anlamamızı sağlıyor fakat bu 11. bölüm gerçekten fiyaskoydu. Revenge da emily daha zeki, yağmur o zekiliği bize yansıtmıyor, içinde tutuyor. 12. bölüm umarım bu kadar yavan geçmez.
iki üç zirvede olan oyuncuyu alıp bir kaç ay reyting yapıp sonra bitecek dizidir. saçmadır!
Sürekli planlarını kurup hiç bir zaman yapamadığımşey.
cemre karakterinin telefonu iki sahne geçişinde değişmiştir. önce yeşil htc sonra siyah htc. tamam tanıtmaya çalışın da devamlılığa sıçmayın yahu.

edit: eksileyen arkadaş o sahneleri bulsun yapıştırsın bana göndersin. bu entry i silmezsem ne olayım.
Nejat işlerin bıçak yemesiyle ercüment ç. Yi aramıştır gözlerim e.ç olsaydı neler yapardı neler
sikici bir dizi. Sarmadi.
beren saat'in yine coştuğu bir dizidir.
türkiyede kimsenin izlemediğini sandığım dizi. ciddi ciddi izleyen varmış. aşk, ihtiras, ihanet, kin, nefret, gözyaşı vs. saçmalıklar içerir.
sayesinde beren saat'e tekrardan hayran olduğum dizi.önerilir,şiddetle.
içerdiği duygular, verdigi mesajlar tartışılır ama kaliteli yapımdir. Kurgusu çok iyidir. izlenmelidir.
nefretin dizginledigi hissiyat almak bazen cok kolay bazen zordur. sonunda bir insanin aci cektigini gormek ne kadar mutlu edebilir ki.
bunlar hep ego işte.
yağmur, yani gerçekte derin, her yere girebilen ve kameralara asla yakalanmayan bir tip.
hatta elini kolunu sallaya sallaya yangın çıkartıp yürüyüp gidiyor.
koca köşkte kamera yoktu evet.

emre garibim olayın tek masumu. güvendiği herkes onu kandırıyor, psikolojisinin bozulmasına az kaldı.

hakan çok cool. dizinin favori adamı, her iş geliyor adamın elinden. banka adına mesaj falan atıyor oraya buraya

derin, yani gerçekte yağmur, allahın safı. yağmura inanıp ne derse yapıyor, önceden pavyonda çalışıyordu bir de adam öldürdü o sırada bir sopa vurup. ufaacık boyu türlü türlü huyu var, rüzgara aşık.

şahika çok havalı. zamanında yapmı yapacağını sonra emreye yok tecavüze uğradımlar, yok suçsuzumlar. hem yalancı hem herkese ihanet etmiş. çocukları için güya. çocukların biri yağmurun babasından.

cemre, yağmurun baba bir kardeşi. özel okulda okuyor. sınav kağıtlarını değiştirmeye çalışıyor falan. hem tembel hem zengin. ayrıca da salak. anasıyla hep kavgalı, babası da öz babası değilmiş zaten. en son jack daniels içiyordu 70 lik. zengin insan üzülünce böyle oluyor işte.

barış da bir diğer allahın safı. onu görünce insan bu bursu nasıl almış diyor. o da özel okulda. cemrenin sevgilisi. cemre mutsuz falan ama hep barışlarda kalıyor. barış bence o kadar da mutsuz değil yani. arada olmayan aklıyla abisine akıllar falan veriyor. aslında iyi çocuk ama o kadar da dürüst ve iyi yaşanmaz ki arkadaş. sen arsoyların kızına aşıksın, azıcık sinsi bak bari.

selen psikopat. emreyi seviyor yabancı ülkede okuyor sanıyordu onu manevi ailesi. manevi ailesi de şahikalar oluyor işte. orada vukuatları varmış mahkemelik falan.

rüzgar tam bir mal. kendi çapında dayılanıyor mllete. yağmuru seviyor ama bir ağacı da sevse aynı bakardı sanırım. inanılmaz mimiksiz.
bıçaklandı falan derin derdine. kendi çapında dürüst namuslu. bar işletiyor, hep bardak silerken görüyoruz kendisini.

haldun adamım ya. bir cemre ona düşkündü o da kızı değilmiş. yıkıldı adam. yıllar önce de şahika aldatmış zaten. bunalımda geçirmiş yıllarını. bunalım sırasında o da şahikayı aldatmış. oteldelerdi geçen şahikanın kankasıyla. basıldılar herkes öğrendi falan. o iş bitti. kadında ölümden döndü zaten. leyla adı da hah aklıma geldi. haldun bu aralar atarlı, haldunun babası da şirket diye tutturuyor. ailesini toparlayamadı diye haldundan işleri alacakmış. haldunun babası çok kıl bir herif bence.

leyla ölmüş de olabilir son zamanlarda göremedim kendisini.

her bölümde geçen ana fikirse ' ben gidersem seni de götürürüm yanımda'

her bölüm istisnasız bu sözü biri birine söylüyor. intikam entrika ne ararsan var.

heyecanla izliyoruz efendim.
diziymiş. umrumda değil, sadece bunun için yaşadığımı belirtmek istedim.
nişan sahnesi var. derin kılıklı yağmur da aynı saatlerde rüzgara gitme yada beni de götür dedi.
rüzgar sen başrol sayılırsın gitmeyeceksin tabii ki.

hakan hala coolsun nişanda o da kimse görmeden rüzgarın teknesini izliyor gidiyor mu diye. o teknoloji zamanında bende olsaydı...

neyse... yağmur kılıklı gerçek derin, biz yağmur diyelim, fazla sade bir kıyafetle nişanında salınıyor. gizli sandık da hediye olarak geliyor, kimse görmeden gidip onu gömüyor yağmur.
yok daha neler bin kişi var o nişanda.

emre de nişan gecesi soruyor neden benimle evlenmek istiyorsun yağmur diye.
günaydın.

şahika olmadı bu bölüm, yakışmadı o eziklik. çevir entrikanı ortamı dağıt.
izlenesi dizi.
psikopat selen geldi. şahikanın kötülüklerini bu bölüm selen devralıyor. heyecanlandır bizi selen!

kapalı hastaneden de nasıl çıktıysa... vuracak emreyi. o sahnede biter kesin.
cemre de dayıyor hapları saf gibi dolanıyor ortalıkta. yağmur ablası yakaladı ama.

haftaya neler olacak bakalım!
15'inci bölümü güzel olan dizidir.
nejat işler herhalde şu sıra işsiz gezinmeyeyim diye girmiş bu diziye. nerede behzat ç'deki ercüment çözer, nerede intikam'daki rüzgar? ithal rol pek sarmadı zaar, yoksa "başkomiseeeeer" diye sırıtırken gerçekten öte görünmesinin başka bir açıklaması var mı?

aynı durum zafer algöz için de geçerli. behzat ç'deki sınırlı "abi" rolünde bile "haldun" karakterinden daha iyiydi. haldun olarak kimi zaman abartıya kaçan sürekli bir müstehzi kimi jestleri var. "nasılsın şahika hanım" derken gözlerini alaycı bir bakışla devirip kafasını inceden çevirmesi ve bu hareketi genelde tekrar etmesi. büyük oyuncu yine de, örnek alınası...

gençlerden aslı'yı oynayan hatun. ülen ne hatun maşşallah. boy, pos, endam hepsi bir tamam yerinde. de o ağız bükme ne len hatun kişi? sen umut sarıkaya'nın çemçük ağızlı karikatürü değilsin ki. onun da her lafında var bu çemçükleme. ama güzel hatun yahu...

öteki genç de derin'i oynayan kişi. hakiki bir "low end profile" hatun gibi. ya da çok iyi oynuyor diyeceğim ama öyle olsa adı duyulmuş olurdu. yok bence bu kızın profili kendisi. bunu da geçiniz.

dikkat bir oyuncu selen'i oynayan hatun kişi. gerek mimikleri, gerek repliklerindeki ses kullanırken "deliliği inceden yansıtma" becerisi, gerek o gözlerini belertmesi. bravo diyorum, keşke biraz daha dizide kalsaydı.

bu dizinin tek kazananı genç oyuncular. zafer algöz, az da olsa sezai altekin falan gibi ustalarla çalışıyorlar. öğrensinler işte onlardan birşeyler...
Orjinal ismi revenge olan dizinin, türk çakma versiyonudur. Ondan daha ucuza ve daha çok çalıştırılan oyuncular vesilesiyle yapılıyor. Halen 90 dk diziler konusunda ısrar eden dengesizler, amerika'da maksimum 45 dk. olan bölüm sınırlandırmasına ne kadar dayanabilecekler acaba ? Oyuncular böyle kuzu gibi olduğu müddetçe çakma dizilere mahkum olur bu halk. O kadar koyun gibidir ki, bunu şikayet bile edemez..
ihanet edilen her herkes sever intikamı, asıl olan ihanetin acısından daha fazla intikam acısı cıkarmaktır.
intikam soğuk yenen bir yemek olsa dahi annemiz onu ısıtıp yememizi söyler.
Arkadaşım yarın intikam günü dedi. 'Noluyoruz lan!' dedim.