bugün

Korkak acınası insanların intihar ettiği gerçeğidir.
intihar korkaklık değil, bir insanın hür iradesiyle hayattan vazgeçmesidir.
Tam tersi intihar etmek büyük bir cesaret gerektirir.
Neyi korkaklık? Canına kıyıyorsun bundan daha çok cesaret isteyen bi şey yok asıl biz yaşayanlar korkagız.
büyük günah. Kuranda hükmü net ; cehennem. Ancak gerçekle de yüzleşmek sanırım. Zira gerçekle yüzleşemeyecek kadar korkaklar bir şekilde üç kağıtla yaşamlarına devam ediyorlar.

Tanınmış bir işadamı. Eskiden Kapı komşumuzdu. Dışarıdan güzel bir hayatı vardı , bilirsiniz işte ; arabalar , mevki sahibi insanlarla pozlar , geziler falan. Ama öyle bir zaman geldi ki bir sabah haberi geldi. Haber sitelerine de düşmüştü ; glock marka silahı ile intihar etti diye. Tabi eşi çocukları perişan. Ekonomik nedenler. Evler arabalar gitti . Bunlar bir yere kadar problem. Evlatlar babasız , bir kadın kocasız kaldı. X teyze diyeyim , bir kaç kez denk geldim ve hiçbirinde yüzünü güler halde görmedim. Her defasında yine yokluk çekeydik ama o olsaydı kendisine kıymasaydı diye ağladı. Şu anki konkordato ilan eden üç kağıtçı olup iş adamı takılanlardan , millete devlete borcunu ödemeyip yurtdışında gezenlerden daha cesurca davrandı bence.
"tanrı'yla aynı fikirde değilim
intihar edenlerin
cehenneme gideceği konusunda.
kainatın yaratılışına
katılmaktan bıktığında ruhum,
intihar edeceğim ben de
denenmemiş bir yolla.nerdeyse bütün akıllı kalpler
intihar edip siktir çekmiş yeryüzüne..."

cezar mendoza- intihar