bugün

(bkz: bok gibi)
(bkz: Askeriye lan burası)
Tabi teoride. *
insanin mecburen sosyallestigi durum.
Hayatin tadini almaktir. On bes günlük bi donemim gecmistir oyle. Huzur var lan huzur.
Yanına sigarasız, kahvesiz ekleyerek yapılırsa, pırıl pırıl olunacaktır.
doğal yaşamdır. en azından iki cümle sohbet edecek konu buluruz ve bulurduk da eskiden. şimdi ise çocuk eve girdiğinde ne ailenin suratına bakıyo ne aile çocuğun suratına. mal gibi, ot gibi bi yaşam.
hepimiz onların olduğu bir hayata alıştık anca hayal ederken ah ne güzel olurdu falan deriz gerçekten öyle bir şey olsa 2 günde sıkıntıdan patlardık.
ayda 200 tl tasarruf ettirir. ayrıca bol bol da kitap okutur. böyle geçen bir periyot oldu hayatımda kısa bir süre önce. bilgisayarım ve televizyonum aynı zamanlarda bozuldu, servise gönderdim. 10 gün boyunca ikisinden yoksundum. bu zaman diliminde dört tane roman, dört tane öykü kitabı, iki tane toplu şiirler kitabı, üç tane de dergiyi tüm yazılarıyla birlikte okudum. zamanımın büyük bir bölümünü dışarıda geçirdim. hiç de sıkılmadım, aksine daha çok keyif aldım yaşamdan.
iki günden fazlası çekilmiyor.
üçüne de ihtiyaç duyulmayan (daha doğrusu duyulan ama bunun farkında olunmayan) zamanlarda yaşamadığı için çoğu genç insanın (ben de dahil) garipsediği hayattır.

belki de şu an olduğumuzdan daha mutlu olurduk, kim bilir. "yaa efeet süper olurduu" demiyorum, sadece böyle bir ihtimal de var yani. fazla romantik olmak da mantıklı değil.
Eskiden çok eskiden bunlar olmadan da yaşanabiliyormuş. . Sanırım mutlulğu huzuru arkadaşlği da o zamanlar da yaşayanlar tatmş.. bize de bunlar kalmış.
Günümüzde Aseksüel olmayan insanlar için mastürbasyonun tavan yapacağı yaşam biçimidir.
Denenmesi gereken güzel bir hayat olabilir. Hepimiz kabul etmesek de bağımlı yaşıyoruz. insanın şarjım biter mi diye sorunu mu olur? Oluyor. Evet.
ya arkadaslar sacmalamayin. sahsen ben yapamam.