bugün

(bkz: uyumak)
Hemen gidip internet bağlatmak .
Tabiki uyumak.
Haberleri izlemektir. Sonrasında iki okey çevirmek. Evet.
Şimdi düşününce eskiden ne çok şey yaparmışım. Bundan birkaç yıl öncesine kadar internetim yoktu. Bu yüzden zaman hiç geçmezdi. Ben de her şeyi yapmaya vakit bulabiliyordum. Günümüzde dıy olarak adlandırılan şeylerden yapardım, bulmaca çözerdim, televizyon izlerdim, resim yapardım, şiir- hikaye yazardım, sonra deyimler ve atasözleri sözlüğüne bakardım (ne kadar tuhaf bir çocuk olduğumu şu an farkettim.) O sözlükte ben umarım bacımdan bacım ölür acından diye bir atasözü bulmuştum çok hoşuma giden bir sözdü. Sonra akşam yatmadan önce biraz kitap okurdum. Tabi küçüktüm o zamanlar bu yüzden bu yaptıklarımı büyük ihtimalle şu an yapsam hiçbiri zevk vermez internetin yanında. internet yokken de en fazla kitap okurum. Memnuniyetsiz, hiçbir şeyden tat almayan bir insana dönüştüğümü görmek beni üzüyor.
intihar edilebilir.
Uyumak olabilir. Yapılabilecekler sınırlıdır ve bağlantınız kesilmiştir.
görsel
Müzik dinleyip kitap okumak. Yazmak için de ideal bir ortamdır.
En mantıklısı eve internet baglattirmaktir.
üniversitedeyken şimdinin parasıyla 50tl'ye falan denk gelecek bir paraya bir televizyon almıştım. televizyon ilk renkli televizyonlardan siemens marka bi televizyondu. aldığım ilk hafta bozulmuştu ve tam 2 yıl boyunca evin baş köşesinde çalışmadan ihtişamlı şekilde durmuştu. evde büyük yer kaplayan, kira ödemeyen ama heybetiyle bizi motive eden bir ev arkadaşı abimiz gibi olmuştu televizyon.

tahminen 2006 yılı falan bi akşam eve geldiğimde evde internet ve bilgisayar yoktu. bi kaç günlüğüne evde internet olmadığı için bilgisayarımı çalıştığım iş yerine bırakıyordum. evde internet ve bilgisayar olmadığı için can sıkıntısından televizyonu yerinden indirdim. ne sorunu varmış diye bakayım dedim. uğraşırken televizyonu bi şekilde tamir ettim. 2 sene evin tam ortasında çalışmadan duran tv artık çalışıyordu. ölmüş bi yakınım dirilmiş gibi hissetmiştim. o gün internetsizliğin çok iyi bişey olduğunu anladım. bazı günler interneti kapatmak başka neler varmış bakmak lazım.
Kitap okumayi herkes yazmis geciyorum onu, ben int kesilince isiklari kapatir gokyuzunu izlerim, tavsiye ederim kitap kadar guzeldir.
aslında en güzel ev bu ev olduğundan yapılacak bir çok şey vardır.

neler neler maydonozlu köfteler. evet.
tv de yoksa degmeyin keyfinize. Muziginizi dinler, kitabinizi okur, kucuk notlar alir, ajandaniza goz gezdirip haftalik/gunluk/aylik planinizi yaparsiniz. Kendinizi dinlemeye bol bol vaktiniz olur. Ayrica daha sosyal bir insan olursunuz. Ne yazik ki sosyal medyada takilmak, sosyal olmak anlamina gelmiyor.
koltuğa yayılıp şöyle rahatça televizyon izlenebilir lakin televizyonda izlenebilecek şöyle doğru düzgün, insanı aptallaştırmayan bir program ya da bir şey olmadığından en iyisi kitap okumaktır. ve tabi bundan sonraki en güzel aktivite de uyumaktır.

baktın bunlar da yetmiyor kafanda salak salak sorunlar ya da sorular dönüp duruyor, müzik eşliğinde evi iğneden ipliğe temizleyebilirsin. hem fiziksel aktivite, hem de zihinsel rahatlama.
hiç bir şey.
Resim çizmek veya hikaye yazmak.
vurdurmak. vurdurun gitsin amk. başka me yapılacaktı ki...
Her türlü kumar oyunu oynanabilir. Batak, pişti vs...
kitap okumak yemek yapmak ve de en zevklisi uyumak.
etrafta wifi var mı diye elde telefonla evin çeşitli yerlerine gitmek.
internetin yokluğuna üzülüp hemen içmeye başlamak.
eskiden olsa çok alternatif bulurduk ama artık yaşlandık. mobil veriyi açıp, çeken bir yere konuşlanmaktır.
hayret, yazan çıkmamış.

hayal gücüyle otuzbir çekmek.
Kitap okumak.
Geçen sene öğrenci evinde 2hafta internet yok oldu. Herkes 2tane kitap bitirdi.