bugün

Bir süre önce kendime sordum ve tatmin edici bir cevap bulamayınca kendi fotoğraflarımı yüklemeyi bıraktım. Günaydın herkese.
instagram hesabini neden actiysan o yuzden.
Bu konu Instagram ne fotoğrafı yüklediğiniz ile alakalı tamamen.
Canım istiyor.
gezdiğim yerleri paylaşmak ve aynı yerlere gitmek isteyen insanlar için referans olmak. (örn her gittiğim ilde fotoğraf çekilmek ve paylaşmak)
hiç atmadığımdan sorumluluk hissetmediğim soru.
instagram sanal alemde insanların fotoğraf ve videolarını anı biriktirmek bunu arkadaş ve başka insanlarla paylaşabilmek adına kurulmuş bir platformdur. ~
beni beğensinler diye. ego tatmini için.
Gittiğin mekanı, yediğin yemeği, giydiğin elbiseyi milletin gözüme sokmazsan ne önemi kalacak gitmenin değil mi?
beni teşvik eden abdullah gül kardeşim oldu.
baktım her gittiği yerden fotoğraf atıyor kıskandım bende atacam ulen dedim.
sonra abdullah gül kardeşim atmayı bırakınca benimde hevesim kaçtı sildim hesabı.
Canın istemesiyle alakası olmayan eylemdir. Keza fotoğraflar bilgisayara da atılıp saklanabilir. Fakat herkesin görüp beğenmesini istediğiniz fotoğraflar tamamiyle sizin egonuzla bağlantılıdır. Normaldir çoğu insan gibi başkaları tarafından beğenilmek istiyorsunuz. Lakin hiç bir yararı olmamakla birlikte insanların götünü de olduğundan fazla kaldırabilir. Sosyal medya mecraları bok çukuru vesselam bulaşmamak en iyisi.
fotoğrafları bulut ortamında depolamak için. telefonda yer tutmasınlar.
ne çok yakışıklıyım ne çok zenginim.
insanlara günlük hayatta gördüğüm şeyleri Kendi gözümden aktarmak için.
insanlara gösteriş yapmak ve ego kasmak başka bir sebebi yok.

ben de bir dönem kullandım ve çok şükür ergenlikten çıkınca bıraktım. dünyanın en güzel yerinde fotoğraf çekilsem bile oraya atmam çünkü hayatı insanlara göstermek için değil kendim için yaşıyorum, instagram'da değil galerimde dursun yeter açık ve net.
Begenilme isteği,ego pompası.
beğenilme ve toplumda yer etme kaygısı.
bir sual.

sanal albüm oluşturmak için. ben eski kafalıyım fotoğrafları çıkarttırır, albüme koyarım. instagraamm seni yenecem

edit: (yenemedi)
Rekabet için büyük ihtimal.
Hayret kimse yazmamış.
(bkz: çünkü eşeğin sikinden dolayı)
beğenilme isteğinden dolayı.
Erik Berne şöyle söyler: "tanınma açlığı".
uzun vadede üremek iiçin atıyorum ben.
Ben bazı fotoğraflarımı çok sevdiğim için atıyom mesela.
Müthüş arkadaşlarıma gösteriş yapmak için.
asosyal davarları çatlatmak için yükleriz. ne yani sen cumartesi akşamı evde ezik ezik oturuyorsun diye ben gezip tozup bunu instaya atmayacak mıyım... hadi oradan!