bugün

kaşarların en sevdiği uygulama açık saçık resimlerini atabildikleri için.
Orospulara en iyi ulaşım aracıdır. Her yaştan her mezhepten bütün orospular orda.
pedofili yuvası bildiğin. adam 50 yaşına gelmiş gayet normalmiş gibi kızı yaşındakilerin paylaştığı fotoğrafların altına yorum yapıp kıza yürüyor.
Ego mastürbasyonu.
Son yuva yıkıcı.
bildirimler basılı tutulup silenebiliyormuş ama ben yapamıyorum.wtf
Zamanında özlediğim merak ettigim insanları artïk gõrmek istemeyişime sebep olan uygulama kapattım gitti hala kimseyi görmek istemiyorum allah belanï versin instagram.
insan pazarı.

kadın-erkek, genç-yaşlı, güzel-çirkin istisnasız herkesin kendini pazarladığı bir insan pazarı.

pezevenklere ihtiyaç kalmadı. artık herkes kendi pezevengi oldu.
vakit kaybından başka bir işe yaramayan uygulama.

facebook'un pokunu çıkarmasalar bundan çok daha iyi uygulamaydı.
Seksin gırla döndüğü mecra.
Özellikle 15 28 yaş arası kızların takipçi kasmak için ekstra çaba sarf ettiği platform. Aciklayamadigim şekilde anlamlandiramiyorum bu durumu çünkü bazı anıları arkadaş olmayanlar hariç görmemesi gerekir ama bu kızlarımız resmen popülarite uğruna bunu public hale getiriyor.

Edit: tekrar okudum da ne yazmışım ya sjsjaj. Neyse anladiniz siz. Takipçi kasma uygulaması.
ilişkilerin, aile kavramının yerle bir olduğu mecra. Kız habire foto paylaşıyor, yanında bir tane erkek yok millet habire beğeniyor meğer nişanlıymış.iyici large olduk.
eskiden olsa sosyal medya kullanmayın gidin yüz yüze konuşun falan derdim ama öğrendim ki kuru delikanlılık bir boka yaramıyor mk. 3-5 şaşalı yerlerde afili fotoğraflar çekinin 3-5 dişiye yürüyün 1 i düşüyor. adam gibi gidip yüzüne yüzüne duygularımızı söyledik de noldu. devir değişmiş öyle arabesk dinleyip aşık oldum deyip kendimi yoramam valla. insta da kimse kendi değil zaten olur da buluşma ayarladın fotoya uygun giyinir gidersin. 3-5 de zengin ayakları çekip yatağa attın mı tamamdır.. sikerler aşkı maşkı delikanlılığı iyi olan, efendi olan değil düzenbaz, piç tipler kazanıyor şu kodumun hayatında biz niye köşede oturalım.
sahte hayatlarla dolu bataklık. instagram'da herkes çok yakışıklı, herkes çok güzel, arabalarıyla poz veren ve hatta araba kullanırken yolu çekip arkada çalan sokuk pop şarkılarıyla hikaye paylaşan herkes zengin, yat dümeninde fotoğraf paylaşan kadınlar var ki onlar ultra zengin übermenschler, herkes ziyadesiyle mutlu ve kahve-kitap kapağı ikilisini paylaşan herkes çok kültürlü fena halde kitapsever, kedi köpek gibi bilimum hayvanla fotoğraf paylaşan herkes hayvanları çok seviyor, harikulade hayvansever. at öpmeyi sevenler var bir de, onlara da iyi bayramlar. gerçekler ise tam olarak şöyle:

https://youtu.be/cKu24QidtNc
Ya niye sövüyoruz bu platforma yine, isteyen istediği şekilde kullansın.

Yüzsüzlük hep vardı, misafirliğe gittiğinizde o gösterilen şaşalı hayat yerine bunu internette daha sık görüyorsunuz sadece.

Ben öylelerinin storylerini sessize alıyorum, algoritma da bana yardım ediyor görmüyorum, mutluyum.
insan pazarlama a.ş ltd ve ahlak masası holding'in katkılarıyla açılmış vitrin.
Hiç hesabım bulunmayan mecra. Facebook ve twitter hesaplarım oldu fakat nedense burada hiç hesap açmadım. Bu zamana kadar açmadımsa daha da açmam.
Kapitalist sistemde yaşıyoruz malum. Bu sistemde sadece mal ve hizmet alınıp satılmaz. Aslında sistemdeki en değerli meta insandır, onun bedeni ve emeğidir.

Çocuğu insan emeğini satar, bir kısmı ise bedenini.
ilişkilerimizde de pazarlanabilir yanlarımızı gösteririz. Misal, kaslı ise bunu pazarlarsın veya güzelsen güzelliğini pazarlarsın...
Pazarlamaktan kastım öne çıkarmak.

instagram da işte insanların pazarlanabilir özelliklerini sergiledikleri bir mecra.
Mesela ne kadar güzel olduğunu pazarlarsın, veya gezdiğin yerleri, yediklerin ve içtiklerini pazarlarsın.

Ruh sağlığınızı korumak için instagram kullanmaktan kaçınınız.
4 tane fotoğrafımın olduğu bomboş sosyal sikleşim sitesi.analiz kasmaya ya da yazılanları tekrar etmeye gerek duymuyorum.bak şimdi morq napıyosun bilio musun kız stori atmş ya mesaj atıosun onla ilgili konulu mekan.
Gereksizliğin kralı insanların yedikleri yemekleri içtikleri suyu bile paylaştıkları bok ve ötesi bir sosyal medya platformu.artık iyice boku çıkmış durumda önceden yine iyiydi sadece efekt verilmiş kahveler falan görüyorduk şimdi olay büyüdü nereye baksak reklam neyse ki kapattım görmüyorum artık o paylaşılan gereksiz şeyleri.
fotoşopun kol gezdiği mekandır.
Facebook bundan daha samimiydi en azından orda oyun oynaniyordu.
Burda tek amaç foto beğenmek ve yorum yapmak bi süre sonra bayiyo.
Vakit kaybettiren uygulamalardan sadece biridir. Faydasızdır.
acilen kurtulmam gereken batak.

önceden gün içerisinde ara sıra göz gezdirirken artık çok vakit harcamaya başladım.
hatta insanların vakit harcaması ile dalga geçen ve anlam veremeyen birisiydim.

kendi hayatıma göz atmak yerine başka insanların hayatına bakarak güne başlıyorum.
onların enerjileri, mutlulukları, sevgileri ve sonrasında kendime bıraktığım zaman içerisindeki hayat telaşım.
bu ne derece doğru ve rahatsız edici siz düşünün.

kurtulmak için hesabı dondurdum, uygulamayı sildim. evet tamam bitti dedim ve sanırım 24 saat geçmeden kendimi başkasının kahve fotoğrafına bakarken buldum.

evet arkadaşlar ben hastayım.
hastalığının bilincinde olan ve bulunduğu durumdan oldukça rahatsız olan bir hasta.
bu sefer kendime akıl ve fikir diliyorum.

bir çeşit bağımlılık.
acaba bende mi çöktü yoksa an itibariyle kız beni terk mi etti, anlamadığım uygulama