bugün

akıl küpüdür.

erkeğin hası kadının dibidir.

helali vardır.
tipsiz olma olasılığı yüksektir.
yediği yemeğin fotoğrafını çekmeyi sevmiyordur.
kendini sanalda sergileme gereği duymayan insandır.
çanta, bileklik falan satmayan insandır.
benimdir. şahsen gayet gereksiz bulmaktayım. kimseye bir faydası olduğunu düşünmüyorum. bu abuk subuk programlar yüzünden, bugün bir bankta oturan iki kızın hiç bir şey yapmadan yarım saat boyunca farklı açılardan foto çekinmesini izledim. evet artık oturup dertleşen insanlardan çok, sosyalleştiğini göstermeye çalışan adeta fotoğraf çekinmek için bir yerlere giden ve bir araya gelen tipler olduk.

not: tipsiz değilim.
instagram ya da benzeri siteler kullanarak fotoğraflarını paylaşan biri gibi normal bir insandır. isteyen fotoğraf çekip internette paylaşır isteyen fotoğraf çeker/ çekmez, internette paylaşmaz. herkesin bu konuda farklı bir tercihi olabilir.
Sürekli fotoğraf çekinip instagrama atması özgüveni olmayan psikolojik rahatsızlığı olan biri gibi olmaktansa olmamayı tercih etmiş kişidir.

Ya da benim gibi utangaçtır.
Çekinmek bir yana çekmeyi tercih eden kişidir ya da sadece asosyaldir.
(bkz: asosyal) ya da (bkz: utangaç erkekler)
ve katiyetle bunun ego sorunu olduğu iddia edilemez, instagram sadece kişisel fotoğrafların çekildiği bir yer değil sonuçta.
Facebookla bile zor baş eden insandır.
ya egoist insanlardan ve egoistlikten nefret ediyordur, ya zaman nakittir mantığını benimsemiştir ya da sevgilisinden çekiniyordur. (bir iibf'li olarak benim harcayacak zamanım bol:)
kız arkadaşının açmasını engellemeye çalışan erkek olabilir.
Hepsi birbirine benzeyen çirkin selfie leri görmeye öyle fotoğraflar çekip millete göstermeye meraklı değildir. Örneğin ben: benim de bir instangram hesabım var ama toplasan dört fotoğrafım vardır, ayda yılda bir girersem girerim. Çünkü bakıyorsun bütün pozlar aynı, herkes birbirinin aynı. Üstelik kadın fotoğrafları, erkek fotoğraflarından çok daha itici. Neden mi, ya suratta bir kova makyaj var ya da profesyonel uygulamalarla bin bir effect falan filan. Duru diye bir arkadaşım var mesela kız bütün fotoğraflarda aynı dudak hareketini yapıyor. Dudaklarını öne doğru Bükerek gülme. Bu nasıl bir şey anlamıyorum, çünkü resmen ördek gibi çıkıyor ve altına gelen yorumlar "aşkım çok tatlı çıkmışsın, bebeğim bu güzellik nerden geliyor, dudakların çok güzel" gibi. Şimdi ben oraya "duru ördek gibi çıkmışsın bu ne kızım ya" o zaman da bana saldırırlar. Aman Aman söylemesem içimde kalıyor, söylesem bana saldırıyorlar en güzeli uzak durmak.
en doğrusunu yapan insan modeli.
kendi halinde takılan ve ilgi budalası olmayan tip.
Yeteri kadar sosyal medya üyeliği olduğundan buna gerek duymayan insan olarak ta düşünüle bilir.
eziktir. cirkindir.

kesin hergun tavuk doner yiyordur.
Benim. öncelikle şunu belirteyim, avrupa'da instagram için '2 lafı bir araya getiremeyenlerin kendini ifade aracı' deniyor. konuşmayı, yazmayı beceremeyen kişiler kullanıyor genelde. ikinci olarak instagram sadece gösteriş yapma amaçlı kullanılır ki bence gösteriş, görmemişlik ayıplanması gereken bi davranıştır. son olarak erkek adam instagram kullanmaz lan! diyerek kapatıyorum, saygılar.
Bir süredir ben değilim, ama bu dakika başı fotoğraf paylaştığım anlamına da gelmiyor. instagramı başka hesaplarla ilişkilendirme özelliği var mesela, kullanmıyorum. Takip ettiğim kişilerden hiçbiri gerçek hayatta tanıdığım insanlardan değil, çünkü ben hesabımı Yeni çizerler keşfetmek için açtım, bu yüzden de karşıma çıkan Fotograflar çizim fotografları, kalem fotografları ya da en fazla fırça fotografları oluyor. Tek paylaşımım ise animeden bir ekran görüntüsü.
benimdir. twitter fesbukda paylaşım yapmak yeterli. bugün ne paylaşsam kafasını anlamak ve yaşamak istemiyorum.

not: çirkin,tipsiz falan da değilim.
Benim olum.
Instagram, facebook twitter hiçbirine üyeligim yok. Bi eksiğini de görmedim
Facebook gibi çok yaygın bir platformda bile olmayan benim gibi biri için normaldir.
benim de aralarında bulunduğum grup.

telefonun ön kamerası yok, poz verme özürlüsüyüm, azıcık da tipsizim o da kabulüm.

ama yaptığın her şeyi paylaşmak biraz saçma geliyor. hayır kime neyi kanıtlıyorsun, di mi ama?
benimdir. twitter hesabım da yok. bir eksiklik çekmiyor insan. Facebook var ama onda da takılmıyorum. arkadaşlarım veya kız arkadaşım fotoğraf etiketler yer bildirim yapar o kadar. akrabalarımı da unutmayayım her foroğrafın altındalar sağolsunlar.
zaman kaybını idrak etmiş insandır.
fotoğraf çekme işinin de insanlar tarafından tüketildiğini ve değersizleştirildiğini fark etmiştir.