bugün

bir süredir hasta olan, sağlığı için dua ettiğin yakının iyi haberlerini almak...
bazen delicesine mutlu olduğun şeyleri düşünürken içinizden garip sesler çıkarmak gelir.
yolda yürüyoruz yanımda "hiiiaa" diye böyle içten gıcıklayıcı bir ses gelir;
-noldu kız o ses nerenden çıktı?
-hiiç aklıma bir şey geldide çok mutlu oldum(parıltılı gözlerle bakar)
-korkuyorum bak ama böyle garip sesler çıkarma...
o kadar çaresizliğin arasında, mutluluk diye bir şeyin var olduğunu bize hatırlatan şeylerdir.

misal; ben, gitarım, kemanım ve tuvalim!
kestane şekeri.*
çikolatanın damakta erimesi ve oraya yapışması.
uzun bir süredir görülmeyen arkadaşa kavuşup muhabbetin dibine vurmak, gülmekten karın kaslarının ağrıması, alkolün etkisiyle iyice saçmalamaya başlamak ama yine de günü bitirememek.
karşınızdakinin çıkarsızca, koşulsuzca değer vermesi ve en önemlisi de bunu kişiye hissettirmesi. insanı delicesine mutlu eder, huzur verir. avucunuzda tuttuğunuz mutluluğun uçmaması için elinizden geleni yaparsınız, gözünüzden sakınır, sinenize alıp sarıp sarmalarsınız. *
tımarhaneye kapatılmak.
üzülüyorsanız normaldir ama mutlu olmuşsanız kesinlikle delicedir.
uzun süredir göze kestirilen kızın, tercihen ikinci randevunun sonlarına doğru elinin ilk kez tutulduğu, karşılıklı pırıl pırıl gözlerle birbirine bakıldığı uğurlu an.
en fazla üç dersten kalsa, sınıf tekrarı yapacagını bilen öğrencinin; final sonuçlarına bakıp iki dersten kaldığını görünce yaşadığı duygudur. o ikisi en zor ders bile olsa sınıfı geçmiştir gerisi vız gelir. **
Oruc tutan bi insan için ezan sesi.
sabah uyandığınızda telefonunuza sevgiliden gelen günaydın mesajını okumaktır.
sivilce sıkılırken aynaya fışkıran irinin aynı zamanda çıkardığı şirin pırt sesi.
deli gibi sevdiğin adamın da seni seviyor olduğunu duymak. (bkz: keşke)
antidepresanlar.
okulun bittiğini görmek.
deliksiz bir uyku esnasında görülen harika rüyalar ve sabah uyanılan ilk an bunların hatırlanması.
comfortably numb'ın solosunu baştan sona hatasız çalabilmek.

bir sabah uyandım ve...

(bkz: entrydeki gerilimi arttırma yolları)
maaş günü bir sevinç,para çekmek için gidilen bankamatiğin boş olması extra bir mutluluk.
bi cafe de yiyip içtikten sonra arkadaşa bi el tavlada hesabı kitlemek .
aç pilaç eve geldiğinde yemek sofrasının hazır olduğunu görmek. *
babanın sana son model bir audi a3 alması. allahım bu ne büyük mutluluktur, olmayanlara da ver yarabbi.*
galatasaray taraftarı olarak özer hurmacının tavlada eline vermek.
(bkz: parayla satın alınamayan şeyler)
1 haftadır ayrı olduğun eski sevgilinden sana " rüyamda seni gördüm iyi misin?" diye mesaj atması..süperdir.
Birini sevmek,ondan karşılık almak ve birlikte sırtlarda çanta Dünya turuna çıkmak.