bugün

oysa dikkat edin insanlara ne kadar kotu davranirsan seni o kadar ciddiye aliyolar.
insani kirmak uzer beni. uzak dururum. ama istemeden kiriyoruz iste. insaniz. hatalarimiz oluyo.
kirmamak isterken en cok kirilan biz oluyoruz.

bir de kirilmamak icin hemen karsisindakini kiran uzen var.

aslinda bence en buyuk umursamamizlaklarimiz en cok umursadiklarimiz oluyor bazen. belkide cogu zaman.
Hayır asla dikkat etmeyeceğim bundan sonra.
Hele de hak etmeyenler için.
insanları sevmeseniz bile, üzüleceklerini düşünüp acıyın.
uğruna kendini kırmaktır. kendini heba etmektir. bencil olmak gerekiyor ama yapamıyorum işte. olsun onlar yanlış anlamasın. kırılmasın. üzülmesin.

(bkz: lanet olsun içimdeki insan sevgisine)
düşünen insanlara nasip olan, bencillik kaldırmayan mantık biçimi, kime diyorum ki arkadaşlar kendi aramızda konuşuyoruz
biraz zaman öncesine kadar sürdürdüğüm eylem.ama fark ettim ki üzülen kırılan kişi hep ben oluyorum. değer verdikçe tepene çıkıyor.artık öyle değilim . lafımı sakınmıyorum yeri geldiğinde söylüyorum.. kafam rahat.
insan kırmamaya dikkat ettikçe kırılan kendisi oluyor. bundan sonra herkes hakettiği kadar.
Beni üzen birine pişman olup sorduğunda üzüldün mü diye, üzülmesin diye üzülmedim üzmedin diyen insandım.
Sonunda kendinizi kırık dökük bir şekilde bulursunuz.
hayatımda en hassas olduğum konu.

bu dünyada karşılığını alıyor muyum pek emin değilim. yani karşılık derken çıkar gözetmiyoruz tabi ki. değerinin bilinmesi diyelim.
insanları kırmamaya çalışırsan en çok kırılan olursun. Onun için koyver gitsin.
Benim o ama her seferinde kırılan ben oluyorum ama şunu anladım ki cam gibi olacaksın hayatında kırıldıkça daha da çok keskinleşeceksin o zaman eminim saygınlıgın artacak.
Her yeni güne bu düşünce ile başlıyorum ama olmuyor. Kırmayayım diyorum kırdırtıyorlar.
sizi üzenlerin amınakoyayım.
Siz kırılsanız bile insanları kırmayın. Sonra aradan zaman geçer keşke bunu kırmasaydım diye pişmanlık duyarsınız.
Bence bu pişmanlığa değmez.
insanı paramparça yapabilen eylem. biz millet yalandan dudağını bükse ağlamaklı olurken, millet bizim gözümüzün yaşına bakmadan ağzımıza ediyor. ne diyelim. öteki dünyaya çalışıyoruz vesselam.
onun üzgünken kalbinin daha hızlı atması ve tutacağı ah, siz de üzgünken daha güzel bir empati yapabilmenizi sağlar kanımca.
Yakın zamana kadar hiç dikkat etmediğim ve yapmadığım şeydi.
Sonrasında kendi kendime "sen kimsin amk at sineği" dedim ve güzel şeyler yapmaya yöneldim.
Kırsanız da kırılacaksınız, kırmasanız da kırılacaksınız. Ister kırın ister kırmayın.
Bundan güç alıp üstünüze gelirler. Gerektiğinde Kırın geçin.
çok zorluyorum.
Erdemli ve nezaketten nasibini almış insan hareketidir.
Kırıp dökmeden, huzurlu olunabileceğine inanan nsanlara ait bir özelliktir.
dikkat ederseniz büyük ihtimal kırarak sonuçlandırırsınız. sakınan göze çöp batar misali.
ince düşünmektir.
Sürekli kırılmaya ve incinmeye
sebebiyet verecek bir durumdur.

Sizin tevazu, anlayış ve nezaketiniz insanlar tarafından eziklik ve enayilik olarak algılanabilir.

Çoğu insan bu tavır karşısında haddini aşabilecek kadar şuursuz olabiliyor.

insana değil de boka bakarmış gibi bakabilirseniz büyük ihtimal daha çok kıymetiniz bilinecektir. Bakabilirseniz tabi hamurunuzda yoksa biraz zor.
Kimi zaman olması gereken iken kimi zaman salaklık gibi anlaşıyan eylem. Her daim insanlara kibar yaklaşıp, yanlış olduğunu bildiğim bir şeyi söylüyorsa bile sırf ukalalık taslamış gibi olmayayım karşımdaki bozulmasın diye "hayır o öyle değil" yerine "sanırım aslında şöyleydi" demeye kadar düşündüğüm hâlde kimi cahil, egoist ve anlamaya kapalı beyinlere laf anlatamadığımdan vazgeçmeyi düşündüğüm eylem aynı zamanda. Ama hayır. Onlar düşük algı seviyesinde, kendilerini bir bok zanneden zavallılar diye nezaketten vazgeçmeyeceğim. zaten böylelerine nazik ya da kaba konuşmak fark etmiyor, sonunda hep kendilerini haklı zannediyorlar. En iyisi kendi çizgini bozmamak.
güncel Önemli Başlıklar