bugün

insanlarla iletişim halindeyken sürekli rol yapan kişidir. bazıları mesleği gereği durumu idare etmek için yapar ama bizim konumuz günlük hayattaki bu tipler.

iltifat almaktan hoşlanan kıza iltifat eden, gaza gelmeye müsait insanı gaza getiren, kişiyle onun kıl olduğu insanın dedikodusunu yapan, cahil akraba gelip saçmalayınca onu onaylayan; kısaca herkesi gaza getiren, her şeyi yolunda gösteren tiptir.

işler yolunda gitmediği halde sürekli körüklediği için sosyal ilişkilere ve insanların hayatına büyük zarar verirler.
çok gereksizler ya, nefret edilesi insanlar.
Dost acı söyler lafı da burdan gelir.Gerçek arkadaşlar sizi uyarır hatanızı söyler.
Kaçındığım bir insan tipide herşeye hayırlısı diyen tiplerdir. hızla kaçın bunlardan
*Bir insan kendine ait hiçbir fikir belirtmiyorsa her topu taca atıyorsa kendine ait tek bir fikri yoksa
zaman kaybetmeyin..bu kımıl zararlılarından kaçın yada kovun gitsin....
Siyasetçilerin danışmanlarının tipik, ayırt edici özelliği.
Rol yapmayı seven, ilgi manyaklarıdır kendileri. Dışarda ne zaman görsem gözlerden direk anlarım kimin yalakası kimin nesi. ilgiye muhtaç ve asla çevresini kaybetmek istemeyen, karşısındakinin davranışlarını sevmesede dahi bunlara göz yuman insanlardır. Kısaca yalaka yani.
herkesle aram iyi olsun insanıdır. kimseye ters düşmeyeyim mantığıyla kim ne duymak istiyorsa onu söyler, gül gibi geçinip giderler.
benim bu.
geçenlerde bir arkadaş belli ki benimle tartışmak istiyor. sen şunu yaptın bunu yaptın dedi. ben de "aa evet ya düşünememişim, pardon." gibi şeyler söyledim. böyle olunca hem tartışma başlamadı hem de karşımdaki daha da sinirlendi.
insanları tanıyan insandır.
Nerede ne söylemesi gerektiğini bilen biridir. Acayip gaza getirebilir insanları.
Duymak istediklerini söylediği insanlardan hiçbir farkı olmayan insandır. Sahtedir.
insanlarla tartışmaktan yorulmuş insandır. ne halleri varsa görsünler moduna geçiş yapmıştır.
Fal, özellikle kahve falı bakanlardır.
Nabza göre şerbeti verir. Kimseyi kırmaz ama belli bir sure sonra hep o kırılır
Kendi düşüncesi olmayan onaylanmadan yaşayamayan insandır.
iyi biridir.
Günün birinde düşeceği konumdan dolayı oldukça pişman olacak olan insandır.

Birilerine her istediğini verir, her söylenmesini istediğini dile getirirseniz realiteler kendisini gösterdikçe onların gözünde kolay lokma ya da bir polyanna olmaya mahkum olursunuz. Bu imajı düzeltmek de oldukça zor.
Yalamadır veya yumuşak yapılıdır.

Hiç olamadığım insan tipi.
Genelde duymak isteneni değil, olanı söylerim. Arada bir adınız kötüye, patavatsıza çıkıyor ama ben buna gerçekçilik diyorum.
Geri vites yok, inat var.
Yeri gelir patavatsız hatta kırıcı olabilir herşeyi soylemek adınada olsa sınırlarının farkında olmalıdır.
Genelde bu tavırda hareket ederim. Bazı insanları kırmak istemezsiniz. Kendini güzel sanan insana bunun aksini düşündüğünüzü beyan ederseniz, öz güveni kırılır. Eğer değer verdiğiniz biri ise bu sizi de üzer. Dolayısıyla bazen insanlara duymak istediklerini söylemek güzel bir çözüm olabilir.
yerine ve duruma göre söylenirse problem oluşturmayacaktır. her zaman gerçekçi olmak zorunda değilsiniz. her zaman herkese moral vermek zorunda da değilsiniz. sınavı kötü geçen bir arkadaşınıza moral vermek çok da zaruri bir durum değildir. arkadaşsınız diye bunun gibi durumlarda her zaman onun gönlünü hoş tutmak zorunda da değilsiniz. ama ölümcül bir hastalıkla pençeleşen bir insanda bu böyle mi? durumu kötü olsa bile "herhalde öleceksin" gibi bir laf edilebilir mi? hassas bir dengedir bu.
insanlara duymak istediklerini söylemek adı altında egosunu tatmin ediyor olabilir kim beyaz yalanlar duymak istemez ki biraz olsun sorarım.
insanlar övülmek ister. bende onları övüp o kasıntı hallerini izlerken eğleniyorum.
benim gibi makyevalist orospu çocuklarıdır.
Ya la ka.
insan yalanlarla yaşamayı seven bir varlıktır. E ona sevdiği şeyleri vermeye gerek yok değil mi?