bugün

cevabı, babadan öyle gördükleri için olabilecek sorudur.

başka hiç bir sebebi yoktur. yasalar da dinler gibi insan beyninden çıkan rafine edilmiş düşüncelerdir. rafine sağlığa zararlıdır.
bu konu kesinlikle yıkılamaz bir tabudur. mantık acısından cok dogru olmakla birlikte, dayatma ile evliliklere anlam verebilmiş değilim.
Belediyeden izinli sevişmek için.
rahat batmıştır ondan evlenirler , kesindir .
yalniz uyumamak icin.
yalnız ölmemek için.
bazıları ne gerek var evlilik mutsuzluk vs vs derler. ulan geri sen zaten mutsuz birisin evlilik sana mutluluk getirmez ki. sana kimse mutluluk getiremez. sen önce kendinle mutlu olmayı öğren, evlilikteyse doğru insanla mutluluğuna mutluluk katacaktır zaten. birde evlilik kötü diyerek milletin aklını bulandırırlar.
Genel toplum yargısından oturu yasal bı sekılde sevişebilmek ıcın... Belkıde yaslandıgımız zaman yanlız kalmamak ıcın kısıyı elımızde tutabılmek de amac olabilie.. Ama sanırım ben cocuk sahıbı olmak ıcın evlenecegım..
(bkz: Bunu anana sorsana delikanlı)
yalnız ölmekten korktukları için olabilir.
(bkz: MEŞRU SEX)
tabi ki sosyal normlara ayak uydurabilmek için.
bir kadın ile bir erkeğin beyninin anlaşması çok zordur.
anlaşsalar bile evlilik çok sıkıntı bi olay.
ancak yakın arkadaşlarının evlenmesiyle kişi kendisinde bi eksiklik hisseder ve evlenmek ister.
bazı şeyler tek başına olmuyor.
tek başınıza çok para kazanabilirsiniz, tek başınıza dünyayı dolaşabilirsiniz, tek başınıza hobilerinizi yapabilir ve tek başınıza bir kase çikolotalı dondurmayı afiyetle yiyebilirsiniz. tek başınıza mutsuz olacaksınız diye bir kaide yoktur. ve fakat bunları tek başınıza paylaşamazsınız...
evlenmek mutluluklarınızı, başarınızı, başarısızlığınızı, üzüntülerinizi paylaşmaktır...
Hayatı paylaşabilmek. Yanlız kalmamak. Hayatının sonuna kadar yol arkadaşlığı yapmak. Sevdiğinin yanında bir ömür olmasını arzulamak.
Not: hayat sevişmekten ibaret değildir. (bkz: evlilik)
Bu başlığın altında hâlâ,
"Legal sevişmek için hehehe."
"Devletten onay alıyolar mehehe"
"Yasal oluyo puhaha" diye geyiğe vuranların olduğunu görmek beni çılgınlıklara sürükledi.

Öncelikle söylemeliyim ki "Sevişmem lazım hemen evlenmeliyim." diyen adam gelsin ayak bileğimle evlensin. iyi anlaşırlar iki beyinsiz.

Sonralıkla, evli olmadığım ve uzun bi' süre olmayacağım için, tahmin yürütüyorum da, muhtemelen bunu bi' söz olarak kabul ediyorlardır.
Yani, şimdi sevgiliyken bi' anda gemileri yakabilirsin ama evliysen boşanana kadar aklın başına gelir belki de pişman olursun neticede eşini hemen bırakmamış olursun.
Bi' tür güvence.

Hatun açısından bi' de düğünde dernekte "Sen hâlâ evlenmedin mi?" sorusunu çürüten bi' şey evlilik. En güzel yanı galiba bu.

O değil de kadın bana "Kaç çocuk?" demişti ya. Evli olduğumdan emin, sorma gereği bile duymadan çoluğa çocuğa girmişti. 2 Demiştim ben de, epey konuştuktan sonra yanlış anlamayı düzeltmeden kalkıp gitmiştim. Sonra arkamdan ne dedikodu dönmüştür fiyyuuu. Amacım dedikoducu baba tarafını kendi içinde kaosa sürüklemekti.

Efkarlandım yine, bi' çay koyayım.
kesinlikle yalnız ölmemek için değildir zira eşiniz sizden çok önce ölebilir bunun garantisi yoktur. insanlar genelde hayatları ve cinsel yaşantıları düzenli olsun diye evlenirler. tabi aile hayatının huzurunu hissetmek de önemli bir unsurdur. bütün arkadaşları evlendi diye evlenenlerde vardır. çünkü etrafında bekar görüşebileceğin bir arkadaşın kalmayınca kendini yalnız hissedersin. toplum çaktırmadan seni evlenmeye iter ister istemez. sonra çocuk sonra 2. çocuk akar gider...
sevdigin adam-kadinla ömür boyu beraber uyanabilmek,onunla olabilmek icin.baska niyet yoktur heralde.
daha kucuk kesimlerde marjinal fikirlere sahip bayanlarin aile baskisindan kurtulmak icin anlasmali bi koca adayi bulunarak bi kacis yolu olabilir hem yaslaninca yalniz olmezsin.
Sevdiği insanı koruma altına almak, o duyguya sahip olduğu için.
hayatını tamamlamak isterler galübaa.
hayatı monotonsa heyecan aramak için olabilir.
incelenmesi gereken birlikte yaşamaktan, aynı yastığı paylaşmaktan çok bu birlikteliği resmileştirme çabasının nedeni olmalıdır. o imzayı atmadan da evliyken yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz. ama toplumun belirlediği ve sizin de uymak zorunda olduğunuzu hissettiğiniz bazı kurallar vardır, bu yüzden nikah kıyılır, birlikteliğiniz toplumun gözünde resmileşmiş olur. bu yüzden evliliğiç de öyle söylendiği gibi romantik bir olay olarak göremiyorum ben.
bedava sikiş için.
Toplum evliliği gerektirdiği için evlenirler. Zamanla bilinçaltına yerleşmiş.
Aile baskısı en büyük etkendir.