bugün

ferdi tayfur'un en anlamlı parçalarından birisidir.

https://www.youtube.com/watch?v=rnxghGmvcdk
antika sınıfına girer. biraz modern olun amk.
ne yapmaz ki.
sevgilim 1 ay sonra ygs'ye girecekti, kendi henüz üniversite kazanamamıştı, bense üni'de birinci sınıftım. daha ygs'ye 1 ay kala sürekli tartışmalar yaşıyorduk, pek çalışamadığından dolayı hem kendini hem de beni suçluyordu.. ayrıca uzak mesafe ilişkisi içerisinde olduğumuz için işler iyice sarpa sarıyordu.. ygs'ye bikaç gün kala x ilçesinden y ilçesine gelmişti, ben de y ilçesinde oturuyordum, sınava da z ilçesinde girecekti. annesinden zar zor izin alarak, alışverişe gidiyorum bahanesiyle çarşıya gelmişti, aylar sonra buluşmuştuk, bi tişört alayım da alışveriş yapmadı sanmasınlar diyerek alışveriş mağazasına gittik. çok özlemiştim, yüzüne baktıkça gülüyor, o da bana güldükçe mutlu oluyordum, gülümsemesini görmek içimi mutlu ediyordu.. konuyu ygs giriş yerine getirmiştim, adında hacı olan bi ilkokul ya z ilçesinde demişti, aklıma mıh gibi yazmıştım.. daha sonra gezip dolaşmıştık, 2 gün sonra sınava girecekti bu yüzden stresini atmak için elimden geleni yapmıştım, sürekli onu güldürmeye, mutlu etmeye çalışmıştım.. eve gitme vakti gelmişti.. annesi arayıp duruyordu.. sevgilim tam otobüse binecekken hadi canım görüşürüz derken önce sağ yanağından sonra sol yanağından derken kendini çekerken bir de dudağına buse kondurmuştum, uyuzzz deyip binmişti otobüse.. o otobüse binince bi anda içimi hüzün kaplamıştı, o gidince bi anda gerçek dünyaya dönüyor, kendimi cem adrian'ın en ağır parçalarını dinlerken buluyordum..

cumartesiyi kısa kesiyorum, mesajlaştık falan ama sınavı asla konuşmuyorduk, en son uyumadan önce yarın sınavda başarılar canım diye mesaj attım, teşekkür etti ve uyudu..

gece olunca Google'da z ilçesi hacı ilköğretim okulu yazdım, şansıma ki ilkokulu hemen buldum.. haritadan hemen yer tarifi aldım.. pazar sabahı 6'ya alarm kurdum.. 2de uyudum.. 6'da hemen uyandım, üstümü başımı giyindim, yataktan fırlayıp bir şeyler dahi yemeden çarşıya gittim, çarşıdan ikinci otobüsle z ilçesindeki ilkokula yakın bi yerde inip okula gittim. ygs saat 10'da başlıyor ama daha saat 8 idi.. okulda ygs'ye girecek olan sadece 2 kişi vardı, daha sadece 2 kişi gelmişti, bir de ygs'ye girmeyecek halde bahçesinde bekleyen benle birlikte 3 kişi..
8'den 9'a kadar bekledim sevgilim gelmedi.. kesin yanında annesi babası da gelecekti biliyorum ama olsun maksadım onu uzaktan da olsa görebilmekti.. tam 1 saat 15 dk sonra 9.15'te ben de kapının oralarda dolaşırken sevgilim ve yanındaki birtakım kişiler kapıdan içeri girdiler, sevgilim sağa sola bakınırken beni gördü, çok şaşırdı, elimle sus işareti yaptım.. annesi, babası, halasının kızı ve bi kişi daha gelmişlerdi.. orda köşeye bi yere gidip sınav saatini beklemeye başladılar.. sınava girmeyeceğim halde elimde su şişesi ile bekliyordum.. sevgilimi de uzaktan izleyip duruyordum..

duyuru yapıldı.. sınava girecek olan öğrenciler kapılara doğru yaklaşsın ve lütfen veliler ve girmeyecek kişiler dışarıda beklesin.. sevgilim okulun kapısına doğru yönelmeye başladı.. ben de kapıya doğru gidiyordum.. ailesi yavaştan dışarı çıkıyordu son kez el sallayıp.. kapının önünde bir yığın öğrenci içeri girip sınav salonunu bulmaya gidecekti.. sevgilimin yanındaydım, şşt baksana dedim, duymadı, tekrar şşşt dedim, sonra baktı ki ben yine şaşırdı..

+senin ne işin var burda? sen var ya tam delisin.
- ne yani böyle önemli günde sevgilimin yanına gelemez miyim? babanla annen hala arkamda o yüzden yaklaşamadım, ondan şşt dedim kusura bakma.
+yok canım ne kusuru, sen sınava mı giriyorsun da sıraya girdin deli.
- yok canım ne sınavı, sevgilime başarılar dilemeye geldim.
+ hmm.
- başarılar canım, umarım iyi bi sonuç alırsın, sana güveniyorum, arkada babanla annen izlemese bi de şans öpücüğü verirdim ama neyse.
+hahaha deli başka zamana kalsın öpücük de, teşekkürler canım, hadi sen çık sıradan sorun çıkmasın.
-peki canım, hadi görüşürüz, tekrar başarılar.
+ ( gülücük )

sonra yavaşça sıradan çıkıp eve doğru gitmiştim..
sonra sevgilimin sınavı berbat geçmiş..
sonra berbat bir puan almış..
sonra yine tartışmalar..
sonra yine uzak mesafe..
sonra yine birbirimizi göremiyoruz..
ve sonuç ayrılık..
Mal mal hayal kurar ama gercek olmayacagini bilir.
görsel
Onun uykusu gelir,
senin de yalancıktan uykun gelir.
O hastalanır,
senin canın yanar.
O bir şeye çok sevinir,
sen ondan daha çok sevinirsin.
O bir şarkıyı çok sever,
sen artık o şarkıyı ezbere bilir hale gelirsin.
Aç değilsindir,
o ısrar ettiği için bir şeyler yersin.
Bir şeyi çok istersin,
o istemediği için vazgeçersin.
Çünkü o senin en değerlindir,
çünkü sen onu her şeyden çok seversin.

alıntı.
çıktığı dönemler rusya da en çok satılan plak olmuş. internette okudum. doğrudur herhalde.
https://youtu.be/IkCO2eO30LY

ben şahsen giriş kısmını hızlı geçerim. hızı seven ferdicilerdenim. uzun havaya gelemem.
girişinde çoğu uzun havadan güzel olan bir uzun hava vardır. ölümü hiçe sayarmis diyerek aşkında destan olduğunu söylemiştir.