bugün

"düşünmek" gibi bir kabiliyetin, insanları hayvanlara hükmetme seviyesine eriştirdiğinin farkında olmayan, kendini ve atasını aşağılamak için elinden geleni ardına komayan zihniyetin ürettiği saçmalıklardan biri olan iddiadır. şimdi kimse çıkıp hayvan olmak aşağılık duruma düşmek midir gibi bir soruyla punchline peşinde koşmasın, ben hayvan olmayı kabullenmem şahsen, kabullenen varsa da o onun sorunudur. çünkü düşünebiliyorum ben. en azından hayvanlardan daha iyi. ve bu da beni onlardan üstün yapıyor. neticede tanrı'nın kanunu bu. kimse kendini tanrı yerine koymasın.
günümüzde artık düşünmüyor insan. düşünmesi gitti. hayvanlığı baki kaldı.
insan düşünen bir hayvan, hayvan düşünmeyen bir insandır. masalar bitki, bitkiler aslında yoktur.
''hayvan düşünemeyen bir insandır'' cümlesinin zıttıdır..
(bkz: insan politik bir hayvandır)
(bkz: aristo)
(bkz: sevgili de olsa insan hayvandir)
bırakın da buna insanlar olarak bizler karar verelimdir.
antik yunan feylesofu büyük duayen aristotales' in kadim deyişiyle zoonpolitikon.*
not made in china adlı punk grubu bu söze şu şekilde bir açıklama getirmiştir:

"insan düşünen hayvandır, kim demişse çok salakmış
yok etmektir felsefesi, bedavadır denemesi
hayvanları katletmeli, kadınlara giydirmeli
hayvanların cesetleri eşe dosta yedirmeli
ormanları yok etmeli, boy boy fabrika dikmeli
siktiret yeşillikleri, sen say cebindekileri
bu adamlar her yerde, işte, okulda, evde
bazen bakarlar öle nefret dolu gözlerle
insanoğlu manyaktır, dosyası kabarıktır
kitle imha silahı, şimdi tam sırasıdır"
genetik olarak az düşünenlere hayvan oğlu hayvan denir.
doğru önerme.
geçersiz önerme. ne yani wundt, düşünme yetisi olmayan insanlar, hayvan mıdır! onları hayvandan ayıran en ufak bir fark göremiyor mu gözlerin wundt. ne oldu wundt? insan, olmak istediği şeydir. hayvan olmak isteyen hayvandır. insan olmak isteyen insandır. uydu anteni olmak isteyen uydu antenidir.

eğer istersen,
yağmur olur yağarım üzerine, farketmezsin
köpük olur taşarım dudağına, yudumladığında birandan
ne olmak istersem o olurum
ne olmamı istersen o olurum
eğer istersem.
darwin'in saçmalaması etkisinde kalan denyonun ettiği laftır.

insan hayvan değildir. insan değerli bir varlıktır. temizdir, tahirdir, ahlak sahibi, değer sahibidir. en önemlisi sonsuza kadar yaşayacak bir ruhu vardır.

insana hayvan diyen, kendini hayvan sanan armuttur.
insan, sürekli hayvanlık düşünen bir bitkidir.
(bkz: hayvan düşünmeyen bir insandır) mı acaba?

aksi de kanıtlanmadan, bir önermeye bilimsel diyemeyiz.
(bkz: rica ederim o sizin hayvanlığınız)
darwin saçmalamış gene. bunun altında evrim saçmalığından başka bişey yattığını düşünmüyorum. hep planlı programlı söylemler bunlar. hani ben ortaya attım evrim var üstünüde bunu söylim tam olsun mantığı. sıçmışın darwin sıçmışın.
insanı değerli kılan tüm özellikleri, onun aklından gelmektedir. dogmatizmi iki dakikalığına bir kenara koyup (bakın kafir olun falan demiyorum sadece bir anlığına düşünün) düşünüldüğünde mantıksız bir önerme değildir.
elbette bu söz böylesine bir sözlükte üye olan "darwin" nickli bir vatandaşımızın "ulan bunu da yazayım şekil olsun" zihniyetiyle ortaya atılmış bir söz değildir. bilimsel araştırmalar ve deneyler sonucunda ortaya çıkmış bir sonuçtur. şimdi bu durumda klavye başında oturup işkembe-i kübra'dan sallamak tıpkı darwin'in arkasından sövmektir.(ki bir çokları evrimci pezevenk diye kızmaktadır.) bırakınız efendim hayvan olmak mı hoşunuza gitmiyor düşünmek mi?

ps: evet insan düşünen bir hayvandır. düşünmeyenler ise hayvanoğlu hayvandır.
(bkz: düşünüyorum öylese hayvanım)
terside hayvan düşünmeyen bir insandır.
boşlukta durmanın insanı yeteri kadar tatmin ettiğini düşünüyorum. bunu düşünürken de kendimi "bir insan" varsayıyorum. başına bir getiriyorum gene ama insanın sayılamayacak bir şey olduğunu da düşünüyorum. bunu düşünürken de bir'i bir sayı var sayıyorum.

ne güzel şarkılar yapıyor insanlar yahu. biraz içten olasım var ondan böyle konuşuyorum. yüreğin gam teli diye bir şey varsa ki yürek zaten sayılabilen bir şey, orayı kopartan şarkılar yapıyor insanlar. insanlar ne acayip hayvanlar. insan acayip hayvandır. şarkı yapan manyaktır insan. marilyn manson ilginç biraz da büyük bir insan mesela bana göre. bu işin bana göre sana göresi yok! olmaz mı var tabi!

gazımı almış giderken bazı insanlar kapıyı çalıyor mesela. bu insanlar da emekçi insanlar. hala emekliyorlar bu hayatta. ben doğuştan yürüyorum. ama koşmayı pek sevmem, derman bulamam kendimde. insanlar genelde yorgun hayvanlardır. ben yorgun bir hayvanım.

gitar yok mu gitar diyorum! çal ulan ben de yorgun hayvan sesimle müziğe söz söyleyeyim diyorum! ulan bi stüdyoya gitsek de çalın lan istiyorum!
ben diyen hayvanım! mişyen hayvanım! hay vanına tüküreyim. yorgunum!

*felsefeden uzak mı oldu? o zaman almanca bilmeden m sorry wundt.
(bkz: hayvan düşünemeyen bir insandır)
saçma sapan bir söz.
insanı hayvan ilan eden ve elenmesi gereken bir canlı olduğunu söyleyen darwin denyosunun mantığında giden bir sözdür.

insan hayvan değildir. asil bir varlıktır. ruhu sonsuza kadar yaşayacaktır, temizdir, tahirdir.
kendini hayvan sananlar öyle takılmaya devam etsin.
hayvanlar da düşünemeyen insanlardır.