bugün

Pembe surat.
Gözlerinin birbirine yakın olması ve kızarık bir suratlarının olması.

Not ingiltereye hiç gitmedim ama bir kaç canlı ingiliz gördüm. *
sütlü çay sevmeleri

allah belanızı versin ingilizler!!!
Yeryüzünün en aziz milleti ingilizlerdir. Bir yerde ingiliz varsa geri kalanı çöptür.
Uzaktan Gümüşhane-bayburtlulara benzemeleri.
ingilizce konuşmaları.
sonradan ingiliz olan çok fazla kişi olduğu için genelleme yapmak doğru olmaz. fakat yaşadığım sürede ki gözlemlerimi aktarabilirim.

gördüğüm bütün insanlar bilinçli. dilencisinden mavi yakalısına, yaşlısından gencine, bilinçsiz ya da kültürsüz birisiyle karşılaşmadım. dilenciler ellerinde kitapla, okuyarak dilencilik yapıyor.

hiç bir olaya sinirli yaklaşmıyorlar. sonuna kadar sorgulayıcı entelektüel yaklaşıyorlar. metro koridoruna birisi "fırlamalığına" engeleme bantını diğer tarafa kadar açmış. yürüyüş yolunu kapatmış "piçlere bak ne yapmışlar" diye ben sinirlendim ama arkamdan gelenler gülerek bantı açtılar.

saygılılar. hiç bir zaman bir saygısızlıkla karşılaşmadım. eğer önünüzde gidiyorlarsa ve siz ondan hızlıysanız size yol verip özür diliyorlar.

size ön yargılı yaklaşmıyorlar. eğer niyetiniz iyiyse yardımcı oluyor ya da konuşmak istemiyorsa kibarca reddediyorlar.

dürüstler. hak yemiyorlar. dönüş tren biletimi makinede unuttum arkamdan koşarak getirdi. benim için çok önemliydi.

sizin alanınıza girmiyorlar. insan haklarına çok saygılı oldukları için asla market sırasında ya da trafikte birisinin önüne geçmiyorlar. herhangi bir konuda sizi yargılamıyorlar. geçenleri güzellikle uyarıyorlar. ama haklarını da sonuna kadar koruyorlar.

siz orada yokmuş gibi davranıyorlar (buradan soğuk olduklarını ima ederler) ama enayi de değiller. eğer onun alanına girerseniz güzellikle uyarıyor.

tembeller. işgüzar olarak düşünmemeli ama genel itibari ile bir işin en kolayı neyse onu tercih ediyorlar. (kısa sürede iş çözülsün benim zamanımı almasın mantığı)

yaptıkları işleri çok iyi yapıyorlar. mesela bir adres veya bilmediğin konuda bir yardım istedin konuyu detaylıca anlatıyor.

mükemmel değiller. en nihayetinde insanlar. iyisi de kötüsü de var.
güncel Önemli Başlıklar