bugün

türk erkekleri hakkındaki düşüncelerini merak ettiğim ve yıllardır bir tanesinden sevgili yapmayı kafama taktığım kız milleti. sosyal etkinlikler dışında içki içmiyorum; seksi de sadece kızın çocuk istemesi hâlinde yapabilirim.

twitter'da birkaç tanesiyle takıldım ama belli bir süre sonra belli sebeplerden ötürü konuşmayı kesmek durumunda kaldım.
2 sene zaman geçirdikten sonra hakkında biraz konuşmak istediğim kız modelidir. öncelikle gerçekten rahat ve arkadaş canlısı tiplerdir. en azından 15-23 yaş arası böyle. genelde uyuşturucuya esrar ile başlayıp bir çok uyuşturucuyu genç yaşta tecrübe etmiş olurlar. 20 yaşına gelmeden çocuk sahibi olanlarının oranı yüzde 70e yakındır. yine de eğlenmeyi seven, kendileri ve hayat hakkında pek bir fikri olmayan kızlardır. anı yaşarlar, geçim kaygısı taşımazlar. birde gerçekten iyi sevişiyorlar.
Tercih edeceğim kız modellerinden değildir. Ben sarışın sevmiyorum.
topu alkolik amk!
irlandalı ve iskoç kızlar ile çok karıştırılırlar.

Britanyalı kızlar desen neyse.
1978 yazında londra'da bulunduğum zamandan anımsadığım, güneşi gören ingiliz kızlarının havanın soğuk olmasına aldırmadan, sere serpe hyde parktaki çimenlerin üzerine yatarak beyazlıklarını karartmaya çalışmalarıydı.
avrupa'nın en kaliteli kızlarıdır.
unutmadan, iskoçları bizim karadenizlilere, irlandalıları bizim doğululara benzer. söz konu ingiliz dediğimizde milletler topluluğu içindekiler değil.
daha önce değinmiştim (galiba burada veya ekşi şeyler de) gençlik yılları...
bodrum'da kaldığım apart da 4 tane saptık. hem ziyaret hem ticaret hesabı sezonluk bodrum'a gitmiş hem tatil hem para kazanma hem de yabancı dil kültür gelişimi, içki yemek bedava vb her yönden karlı çıkmak için barmenlik yapıyoruz.
çalıştığım disco da ağır takılan zarif biri ile tanıştım. 1-2 gün sohbet ve çıkmaya başladık.
onunla ilk çıktığımda onun kaldığı apat da (kulakların çınlasın) sabahlamıştık. 2. çıkışımda o'nu kaldığım apart'a değil de otele götürmek istedim.
taksi otelin önüne geldi, kalburüstü denilecek 4 yıldız bir oteldi. arabadan indik, burada mı kalıyorsun dedi.
apart da kaldığımı 3 erkek arkadaşım ile beraber kaldığımı ve rahatsız olacağını düşünerek otel de kalmayı tercih ettiğimi söyledim.
aldığım cevap ile şok oldum. bana "ben otel odalarında birlikte olacak ucuz bir kadın değilim. benimle birlikte olacaksan beni kaldığın yere götür ve arkadaşlarınla tanıştır. sizin için bu ne ifade eder bilmem ama benim için saygı ve nezaket demektir. ister araba ister çadır isterse sokakta bir koli içinde yaşa. eğer rahatsızlık duyarsam bunu belli ederim ve seninle çıkmam" demişti.

inanın o yaşa kadar aile toplum kültür din tarafından empoze edilen/edinilen tüm ahlak namus zarafet kadınlık ar haya vs değerlerim yerle bir oldu. 3 ay ve sonrasında 4 yıl boyunca yaz sezonu birlikte olduk.
sonra...