bugün

kahvaltı kültürünü bilmediğiniz bir ülkedeyseniz... asya gibi...ki orda kahvaltı yok da zaten...
menüde gördüğünüzde en azından önünüze ne geleceğini bileceğiniz kahvaltı türü.

sosis, yımırta falan...
Pastırmalı omlet yiyenler boldur.
Sırf otellere gelen turistlere bir şeyler uyduralım da puştlar aç kalmasın, oda kahvaltı konsepti karşısında mahçup kalmayalım diye uydurulduğunu düşündüğüm kahvaltı. Ya da publara gelen geceden kalmalar için. Onun dışında ingilizler için kahvaltı demek 1 cookie ve 1 kahvedir. 2 cookie yiyene hayvan gözüyle bakıyorlar. Coffee shopta tepkilere maruz kalıyor.
sosissiz olmaz.
merak edenin yazın didim'de yiyebileceği kahvaltıdır.
Marmaris'te her yerde bulabilirsiniz.
black pudding olmasa fena sayılmaz.
ingilizlerin kahvaltısı imiş.
Kahvaltıda fasulye ne alaka yahu?
Tamam bak lezzetli görünüyor bütün olarak ama çok ağır bir kahvaltı değil mi?
Neyse biz birazdan gidip harika bir manzaranın karşısında, harika bir türk kahvaltısı edeceğiz. Başka şeye değişmem bunu. Yemek kültürümüz kalp ben.
hash brown, tereyağı, domuz bacon, domuz sosis, ingiliz fasülyesi, közlenmiş mantar ve domates, göz yumurta. iskeleti budur, bölgelere ve kişilere göre değişkenlik gösterebilir.
protein bakımından oldukça zengin, bununla beraber aşırı doyurucu olan lezzetli bir kahvaltı çeşidi.

ülkemizde sınırlı yerlerde yapılan bir kahvaltıdır. bunu en iyi ingiltere'de yemek gerek.
Ben de cool adam sanırdım bunu.

O kadar şeyi sabahtan görmüyorsan 130 kilo en az %65 yağ.
içinde peynir ve reçel olmayan şeye kahvaltı mı denir?
simdi tiamat gelecek ve ingiliz kahvaltısının altında yatan bizanslılığı deşifre edecek.
o yumurtaları çırpıp mantarlı omlet haline getirmek, yanına da birkaç dilim hellim cızgaralamak daha iyi bir fikirmiş gibi geldi ama tabü zevk meselesi.
(bkz: durun siz kardeşsiniz)

bi fasulüye için değmez çocuklar.. kırmayın birbirinizi..
(img:#1899823)
sus lan tombik.

arkadaslar ozelden beni sisko olmadigina ikna etmeye calisiyor.

neymis efendim eli objektife yakinmis.
tamam iste olm.
ben de 40'i gecince klasik kahvaltilardan sıkıldıgımı fark edip farkli seylere yoneldim.
50'den sonra ne yerim, neye yonelirim simdiden dusunmek istemiyorum.
lan bi saniye.
Lan oğlum bir tas tarhana neyinize yetmiyor. Valla çok pis yardıracam bak şimdi.
yemem lan bunları.

o değil de kahvaltıda yenecek bi şey kalmadı, kanıksadık hepsini.
şöyle ağzımı dolduracak, hapur hupur çiğneyebileceğim bir yiyecek tavsiyesi beklemekteyim.
peynir, zeytin, yağ demeyin yıllardır onları yiyorum.
rafadan yumurta güzel olmuyor bence.
çok başarılı bulduğum ve bayıldığım kahvaltıdır..

davet etmeyen ipneler utansın yani banne..

(bkz: böhü)
Sabah sabah fasulyemi yenir amk. Sosin yumurtanın yanına fasulye ne alaka orasıda ayrı konu. Çaya süt katan adamlardan da ancak bu kadarı beklenirdi zaten.
Hiç bir çekiciliği olmayan, kahvaltı diye akşam yemeğiyle bizi kandırmaya çalışan kahvaltıdır.
Hayır ben vizyonsuz değilim hele kahvaltıda yediğiniz şeylere bakın.

Bu arada hele cok tatlı bı kelime değil mı ya?
Sabahları asla şu şekıl kahvaltı hazırlayacak kadar sabırlı değilim. Hemen yeme faslına geçmek istiyorum.
Afiyet olsun.
sabah sabah hem gorgusuz hem bu kadar seyi yiyecek kadar midesiz.

yok ya ne kiskanicam.
hep sov.
sisko.

fotograflarda elin cikiyor.
bir bazlama gibi kabarmis tandir ekmegi gibi.
Sabah sabah Sosis pastirma.
Bigbeng teorideki kalp hastası olursun reis dikkat et.