bugün

izmir de kilisede rastladığım olaydır..

ömrümde ilk kez kiliseye girmiş bir kişi olarak, kutsal kitap yazan sıralara oturdum ve önümde kırmızı kaplı kutsal kitap var idi.
altında parantez içinde de tevrat zebur incil yazıyordu..

doğal olarak kuran-ı kerim i kutsal kitap olarak yorumlamamış incil.

EDiT: insan bu bilgiyi neden eksiler anlamak mümkün değil.
(bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
(bkz: Hz Muhammed i peygamber olarak görmemesi)
insan eliyle değiştirildiği için doğaldır. günümüz incilini referans almıyoruz. ilk gönderilen bozulmamış incile biz müslümanlar da inanırız.
(bkz: al birini vur ötekine)
dogal olan olay. cunki islam, hıristiyanliktan sonra gelen hak dindir. bu sebeple incilde kurani kerimden bahsetmesi zaten akla mantiga aykiri olaydir.
iki kitapta hiç değiştirilmemiş olsaydı bile bu durumun doğal olacağı durumdur. zira incil kurandan çok daha önce gelmiştir. kuranı kutsal görmemesi normaldir.
anormal bir olaydır.

hz. muhammed in geleceği zaman başından beri bellidir. *
incil kuran'ı ve dolayısıyla müslümanlığı yok saymaktadır ve dahası, hz. muhammed i yalancı / hırsız olarak görmektedir.
sayıları binlerceden 4e indirilen incilin ne dediğinin pek de önemli olmaması durumudur.
(bkz: çok da sikimizde)
inci görse ne olur görmese ne olur .
incil'in zamanla dejenere olmasından kaynaklanan hatadır. aslı değiştirilmemiş tek kutsal kitap kur'andır.
günümüzde kabul gören incillerin orjinal olmadığı için normal kabul edilmesi gereken olaydır. 4 incilin aksine katolik kilisesince yasaklanan barnabas incili hz.muhammedi yüzyıllar öncesinden müjdelemiştir.