bugün

Herhangi bir şeye, kişiye, olaya olan inancın yitirilmesi, onun kaybedilmesi olayıdır dedirten model tipi insan.

ne kişiler tanıdım zaten yoktular mantığından yola çıkarak ne şeyler benimsedim zaten yoktular'a ulaşmak istiyorum. e haliyle yok olmuş bazı şeylere inanıldığının bir götürüsü olarak da inanılan şeyler yitiriliyor. peki ama acaba asıl soru ne? inandıkların mı yalandı yoksa yalan şeylere mi inandın? ikisi de aynı şeyler diyorsan iyi düşünmeni tavsiye ediyorum. ama bir abazanın anlamlandıramadığı sevgi gibi dağınıktır bu ikisi arasındaki ince çizgi. iyi düşünmeni tavsiye ederim.

sonuç olarak; perşembe'yi bekleyelim bakalım. çıkmaz ayın son perşembe'si. çarşamba değil.
inanmak teslim olmaktır. kim demiş inanç insanı kral yapar diye ? her isteği yerine getirilen ancak allah (c.c.) tır. istedikleri olmadı diye inancını sorguluyorsa bir insan, o imanın ne olduğunu henüz kavrayamamış demektir.

inanç acziyetini idrakle başlar. insan, kul olduğunu fark ettikten sonra, hayatın ne olup olmadığını anlar.
birine inanmak kısmı ise yitirilen bir daha kimseye inanılmaz.