bugün

Türkiye’yi Güney Kore’de düzenlenen dünya robot yarışmasında temsil eden Güngören iTO Kız Anadolu imam Hatip Lisesi, 'imkansız görev' kategorisinde dünya 3.'sü oldu.

http://m.haber7.com/gunce...rismasinda-dunya-3su-oldu

https://twitter.com/T3Vak...tatus/1162075824151044103
Tebrik ederiz de projenin ve robotun foto/videosu neden hiçbir yerde gösterilmiyor? Sadece foto dolanıyor.

http://www.firaworldcup.o...s/Show.aspx?ItemID=4462,0

Buyrun ilgili yarışmanın internet sitesi. ihl li bacılarımızın derecesini bulan olursa paylaşsın bir zahmet.
imam hatibi sevdirme çabasıdır. Nerde çokluk varsa orda bokluk vardır. O 2 erkekle birlikte 13 kişi bir araya gelecek, güney korede robot yarışmasında 3. olacak öyle mi. O kalabalıkta kim ne yaptı diğerinin haberi olmaz aq. Nasıl koordine çalışacaklar. Ya bu kızların yüzde yetmişi atmye 3 kişi gidip para çekmeyi beceremiyor. Bi siktirsin gitsin robot yarışmasında üçüncüymüş. Hemde güney korede. Sabah sabah yalancıyı sikmiyolarya.
Biri artık şunların ne bok yediğini anlatabilir mi? Neyin robotunu yapmışlar da 3. olmuşlar hele bir gösterin. ona göre öveceğim. tekerlekli bir iki robot var yukarıda, burada olsa yarışma onları 1. seçerlerdi ama güney kore'de sanmıyorum ya. ama harbiden onlarsa güzel kulak çınlatırım, neyse. bulamadım hala ne yaptıklarını.
#buimamhatipensonkapatılsın.
iran sandım bizimkilermiş.
imam hatipleri karalama veya yüceltme niyetinde değilim.

ancak yeter artık şu okulları imam hatip ve diğerleri diye ayırdığınız.
imam hatiplere ayrıcalık tanıdığınız.

yahu anadolu liseleri rum mu?
fen liseleri ermeni mi?

neden bu kadar el üstünde imam hatipler, ilahiyatlar?

nasıl ki anadolu ve fen liseleri bizimse, imam hatipler de aynı oranda bizim.
hepsinin başarısı bize ait.

bu bir imaj düzenleme haberi veya başka bir şey.
ancak imam hatiplerin bu kadar hedef tahtası olmasının tek nedeni özellikle yüceltme çabasıdır.
Robot nerede..

Resim de 62 kişi var robot yok..
bir fotoğraf bir twitle dünyayı kurtardık demediklerine şaşırdım.
nasılsa akgezenler ona da inanırdı.
gardaş yarışma dediğiniz şeyin websitesinde niye yok bu hanım kızların bir şey 3. sü olduğuna dair bilgi.
Başarılarından dolayı bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum.

Burada iki cümleyi bir araya getiremeyenlerin, hayatta hiçbir başarısı olmayanların eleştirileri aşağılık kompleksinden geliyor.
laikçi tayfayı düşüncelere gark eden durumdur. eğer bu kızlarımızın başı açık olsaydı elleri patlayıncaya kadar alkış tutacaklarına eminim. böcek zihniyetli olmak böyle bir şey işte dostlar.
Güngören, imam hatip ve robot.

Dünya ters çevrilip sikilse bile yan yana gelmesi olası olmayan 3 kelime bunlar.

insan inanmak istiyor ama işte.
troll yarışma değilse, yani gerçekse çok iyi bir başarıdır.

şimdilerde proje liseleri olarak hem bilim, hem de dinin öğretilebildiği liseler ortaya çıkıyor ve bu öğrencilerin bir kaç tanesiyle muhatap olma fırsatına eriştim. kimisi kayak tutkunu, kimisi bisiklet, kimisi dağcılık.

söylüyorduk, sadece dini eğitimin verildiği, düşük puanlarla yerleşilen, dünyadan bihaberler topluluğu ortaya çıkarmamalı imam hatip liseleri diye. dikkate az da olsa alınmış görünüyor. sevindirici. yetmez ama...
(bkz: cool story bro)
titreşimli vibratör robotunu avrasya robot yarışmasına bırakmışlardır.

ayrılamıyorlar tabii.
Aq legolardan oyuncak yapmışlar.
yarışmaya 2 okul katıldı da bunları üzmemek için siz 3. mü oldunuz dediler acaba.

insan piçlik düşünmüyor değil.
imam hatipli kızların gerileme dönemine girdiklerini gösteren derece. Önceden ne güzel papaz eriğini imam eriğine çeviren proceleri vardı, kızlarımızı ahalksızlığa mecbur eden eğitim sistemini kınıyorum.
şu aşağıdaki grup türkiye teknoloji takımıymış.
görsel

kızlı erkekli teknoloji takımı.
benim türbanlı bacılarımı erkeklerle aynı takıma koymuşlar.

teknoloji takımı evet.

burada aslında verilmek istenen mesaj başka.
"bakın imam hatipler ne kadar süper" mesajı veriyorlar akılları sıra.

yahu böyle bir yarışmaya imam hatip lisesinin katılması ne alaka?
fen liseleri var bu ülkede, proje okulları var.
onlara destek vermeyip, imam hatiplerle katılarak mesaj veriyorlar.
imam hatiplinin görevi robot yapmak mı?
o halde imamlar neden robot üretmiyorlar da cami çıkışında para dileniyorlar?

böyle yaparak, kendi çocuklarını amerikan kolejlerine gönderip, gariban vatandaşın çocuklarının imam hatiplere gitmesini özendiriyorlar.
ama imam hatipler hala boş, bomboş.
kimse çocuğunu imam hatiplere kaydettirmiyor.

ne yaparsanız yapın boş.
milyonlar, milyarlar da akıtsanız, imam hatipler kapatılacak...
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
harika bir pr çalışmasıyla önümüze sunulmuş bir haberimsi. kanal7 atv kaynaklı şeyleri burada haber niteliğinde kaynak göstererek paylaşmayın, bizede trollük yaptırtmayın lütfen.
Yalan haberdir.
fen lisesi mezunu bir öğrenci olarak ayıpladığım durumdur. zira fen liselerinde kapasitesi çok çok daha yüksek çocuklar imkansızlıklar yüzünden bu tarz şeylere imkan bulamıyor. bir arkadaşımız vardı böyle bilimsel şeylere meraklı kendi imkanlarıyla bomba yapardı lakabı bombacı mülayimdi. başka bir arkadaşımız kendi imkanları ile robot yapmaya çalışırdı. mezun olmadan bir proje yapmamız zorunluydu o kadar güzel projeler vardı ki anlatamam. peki sonuç ne mi oldu hepimiz tıp fakültelerini yazdık. neden mi çünkü bu ülkede bilime katkı yapacak yerlere gelemeyeceğimizi biliyorduk. biz de ailelerimizin de etkisiyle daha garantici tercihler yapmış olduk.
fen lisesi mezunu bir öğrenci olarak ayıpladığım durumdur. zira fen liselerinde kapasitesi çok çok daha yüksek çocuklar imkansızlıklar yüzünden bu tarz şeylere imkan bulamıyor. bir arkadaşımız vardı böyle bilimsel şeylere meraklı kendi imkanlarıyla bomba yapardı lakabı bombacı mülayimdi. başka bir arkadaşımız kendi imkanları ile robot yapmaya çalışırdı. mezun olmadan bir proje yapmamız zorunluydu o kadar güzel projeler vardı ki anlatamam. peki sonuç ne mi oldu hepimiz tıp fakültelerini yazdık. neden mi çünkü bu ülkede bilime katkı yapacak yerlere gelemeyeceğimizi biliyorduk. biz de ailelerimizin de etkisiyle daha garantici tercihler yapmış olduk.
iran tek başına 27 ödül aldıysa, toplam kaç ödül dağıtıldı diye merak ettirmiştir.
https://www.tehrantimes.c...t-FIRA-RoboWorld-Cup-2019

https://www.yeniakit.com....-3uncusu-oldu-887813.html
görsel
bunlar da ayaküstü adam skiyorlar. ulan güngören, imam hatip ve robot.

Theodor herzl le adolf hitlerin aynı masada rakı içmesi bu üç kelimenin aynı cümle içerisinde bir araya gelmesinden daha olası ihtimal.
güncel Önemli Başlıklar