bugün

çok merak ediyorum bu seyyar pilavcının etrafındaki kalabalığın nedenini. çok güzel pilav yapıyor olsa gerek; ne zaman görsem istisnasız en az bi on kişi oluyor başında. her gün ordan geçmeme rağmen bi gün yemek fırsat olmadı ama en kısa zamanda bu pilavcının ve etrafındaki kalabalığın sırrını çözmeyi düşünüyorum hadi hayırlısı...
şehir efsanesine dönmüş pilavcıdır. sözlükte de duydum ya adını ilk fırsatta gidicem valla, neymiş lan bu.
imç 6 bloktan oluşur. istanbul manifaturacılar çarşısıdır. saraçhane'den aşağıya sarkarken sağda kalır. karşısında sigorta kurumu bulunur. pilavcı mardin'lidir. pilavını yaklaşık 2. bloğun önünde satar. başında toplanan en az 10 adam hariç, trafiğin aksamasına sebebiyet veren 3 araçta yedekte bekler.
güzel pilav yapan pilavcıdır. sırf onun için, zeytinburnundan kalkıp gecenin körü imç'nin oraya giden insanlar var.
kraldır. gecenin bir vakti otobüsten inip insanı pilav sırasına sokacak kadar şahane pilav yapmaktadır. aldığı parayı sonuna kadar hak etmektedir. mutlaka denenmelidir.
karşı yakasında da pilavcı olan kişidir. fakat karşı yakadaki pilavcı sinekleri sıraya sokarken bu pilavcıda muazzam sıra vardır.
teslim olmasından önce cem garipoğlu'na sktir çekip sucuk ekmeğe mahkum etmiş delikanlı pilavcıdır. * *
neden hala aynı yerde sorulası başlıktır. yapmayın o kadar tutuluyorsa ve hala seyyarsa, bu adam esnaflığı bilmiyor demektir. esnaflığı bilmeyen adamın pilavını, sırada bekleyen on kişi yer.
sayemde sözülükte de meşhur olan pilavcı. iyi reklamını yaptım komisyon istiycem valla..
çok lezzetli pilavı olan restoran olsa bu kadar güzel pilavı olmaz dedirten seyyar pilavcıdır. ayrıca yolunuz düşerse mutlaka denemenizi tavsiye ederim.*
'bugün seyyar pilavcı ile ilgili ne yazdın?' durumuna sürükleyebilecek pilavcı.
vefa lisesinde okumuş biri olarak sık tattığım pilavı satan pilavcıdır. gece 2 de pilav almak için 5 dk beklediğim olmuştur..hele de pilavı yedikten sonra vefa bozacısına uğramak insan bünyesini zevkten zevke sevk eder (bkz: ne günlerdi be)
(bkz: yemekteyiz pilavcı)
yıllardır sabit esnaf olmuş pilavcıdır, her plavcı gibi, lakin meşhurdur, tüm taksiciler ve o tarafa yolu düşen çalışanlar her gece oradan pilavı gıda ederler, her esnaf yemek sağlayıcısı gibi*** lezeetlidir.
gün içerisinde 11 entry birden girilmesi ile acaba pilavdan elektrik mi üretti diye merak ettiğim pilavcı.
dikkat çekmektedir. Bir gece 100 kişiden fazla insan saydığımı bilirim etrafında.
adı kemal'dir.
ben ilk onda gördüm pilavın üzerine ketçap sıkıldığını, her yanından geçtiğimizde canım çekerdi. annem pistir o evde yaparım dedikçe kursağıma daha çok takıldı o garip heves, en son bir gün gittim ve yedim, bi fark yokmuş la...
arkadaşlarım, dünyanın en iyi plavcısı olduğunu iddia etmektedir. çoğu zaman sırf o adamın plavını yemek için başka semtten de olsa oraya gidilirmiş. denemek lazım.