bugün

Selam millet.

Şu günlerde herkesin ağzındadır bir illuminatidir gidiyor... Peki bu konuşanların ne kadarı gerçekten illuminati hakkında bilgili? Sağdan soldan duydukları ile "aa illuminati mi ben öyle şeylere çok inanırım" diyen berkecanlar, selinsular yüzünden insanlar illuminatiyi ciddi bir şey değil zannetmeye başladı. Kanıtları gördüğü halde reddeden entel bozmalarından bahsetmiyorum, illuminatiye inanınca havalı bir iş yaptığını zanneden özentiler sizden bahsediyorum. Siz her zaman aşşağıladığım entel bozmalarından da beter, gerçeği arayan insanların da görüşünü bulandırıyorsunuz.

Şimdi küçük aynştayn'cıkları azarlama kısmını bitirip, konumuza dönersek... bu akşam illuminati'nin yada diğer bilinen adı ile mason'ların icraatı olduğunu düşündüğüm bir yapıdan bahsedeceğim. Konumuzla alakalı olarak "Mason" kelimesi ingilizce de aynı zamanda "duvarcı, taş ile duvar ören" anlamına da geliyor.

görsel

"Guidestone" yani "Rehber taşı" 1980 yılında dikilmiş. ilk duyduğumda bende şaşırmıştım, insan böyle bir yapı görünce milattan önceden filan kalmıştır sanıyor haliyle. Öncelikle bu taşın, bize anlatılan hikayesini bir dinleyelim.

Kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan, şık giyimli, orta yaşlı, gri saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD'nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip "Ben küçük bir grup Amerikalı'nın adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum" dedi.

Elberton Granite Finishing'in dönemin Başkanı Joe Fendley, o günü şöyle anlatıyor:

"Etkileyici görünen o adamın anlattıklarıyla önce pek ilgilenmedim ama ne istediğini tarif ettikçe şaşırdım. Sadece dev granit taşları işlememizi değil, onları devasa bir astorlojik enstrüman şeklini andıracak bir şekilde yerleştirmemizi istiyordu. Bu çok zor bir işti ve kurtulmak için üç kat fazla bir fiyat söyledim. Ama o rakamı hiç itiraz etmeden kabul etti. Şemalarıyla geldi ve o şemalara göre çalıştık. Her şey bittiğinde ortaya çıkan bu dev anıta şaşırdık. Ama siparişini veren Robert C. Christian o gün bugün ortada yok. Ayrıca buradan ayrılırken bana açıkca R.C. Christian'ın takma bir isim olduğunu söyledi" dedi.

Gelelim bu taşın özelliklerine. Toplam 118 ton ağırlığında, 6 metreye yakın yükseklikte, beş ayağı ve bir de tepe taşı olan devasa anıtın, her bir taşı astronomik olarak yerleştirilmiş. Kuzey ve Güneyde ki taşlar, kutuplara dikey olarak yerleştirilmiş. Yapının merkezinde ki oyun, yılın hangi zamanın da olursa olsun, güneş ışığı ile aydınlatılacak şekilde tasarlanmış. Tam merkezinde durduğunuzda ise orta sütunda ki delik, kutup yıldızını görebileceğiniz şekilde tasarlanmış.

Rehber taşının ayakları, güneşi yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş. Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşa bakmak isteyenler için google earth koordinatları; 34.231944, -82.894444

Şimdi geldik işin en janjanlı, fırfırlı kısmına. 4 devasa tabletin her yüzünde 8 farklı dilde yazılmış emirler var.
Yazılan diller; ingilizce, ispanyolca, Swahili (Doğu afrikada kullanılan bir dil, yaklaşın 80 milyon kişi konuşuyor.), Hintçe, ibranice, Arapça, Antik Çince ve Rusça. O kadar ölü dilleri bile koymuşlar da, bir Türkçe koyamamışlar. Her neyse taşlarda yazanlar ile devam edelim.

görsel

Taşta, ingilizce yazılanların türkçesi;

insan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000'un altında tut.
Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.
insanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.
Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.
insanları ve ulusları, adil yasalar ve sadece mahkemeler ile koru.
Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.
Küçük yasalar ve kulanışsız protokollerden kaçın.
Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.
Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.
Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak.

Evet, bir çok element gördük, bir çok element tanıdık. Şimdi gelelim bu adamların amaçlarına. Bu yapının hemen batısında ise, yerde duran başka bir taşta ; "Let these be guidestones to an age of reason." yazıyor. Yani bu rehber taşları bir çağın sebebi olsun yazıyor. Mesela => "Yeni dünya düzeni."

Peki bu adamlar neden dünyaya bu kadar önem veriyorlar derseniz, bu sizin onları çizgifilmler de "Her şey kötü olmalı, herkes ölsün, dünya yok olsunn... muhahahahaha!" diyen mutlak kötü adam görüntüsün de hayal ettiğiniz için. Fakat gerçek öyle değil. Yani bir kaç süslü, güzel söz kurdular diye aslında kötü olmadıklarını sanmayın. Yazımın ilerleyen kısmında, bunu daha iyi anlayacaksınız.

Daha önceden de illuminaticilerin, satanist olduğundan bahsetmiştim fakat satanist diyince aklınıza kedi kesen, metal dinleyen tipler geliyor. Çünkü öyle olmasını zannetmemizi istediler. Tamam da bu herifler keriz mi? Şeytanın varlığını kabul edip tapıyorlarsa, Allah'ın da var olduğunu biliyorlardır. Bile bile cehenneme gitmek mi istiyorlar diye düşünebilirsiniz fakat kendilerinin dünya ile ödüllendirileceklerini sanıyorlar.

Şöyle ki; Eskiden 4 büyük meleğin hocası olan şeytanın özünde kötü olmadığını, Allah istediği için severek, kötü rolünü üstlendiğini ve buna karşılık olarakta dünyanın şeytana ödül olarak verdiğine inanıyorlar. Yani şeytanın görevi temsilen kötü rolünü oynamakmış. Şeytanda bunu kabul edecek kadar olgun bir ruhmuş, aslında Allah'a karşı bir isyanı yokmuş. Bizde inandık sanki. Böyle bir hasta düşünce yapısına sahipler.

"Allah buyurdu: Çık oradan, yenik düşmüş ve kovulmuş olarak. Onlardan sana uyan olursa yemin olsun ki, cehennemi tamamen sizden dolduracağım." - Araf 18

"Ey âdemoğulları! Ben size, "Şeytana kulluk etmeyin, o sizin için açık bir düşmandır!" demedim mi?..." Yasin suresi 60. ayet. Burada açık açık onlardan bahsediliyor. Şeytanı tanrı yerine koyup onun isteklerini yapanlardan, illuminatiden yani gerçek satanistlerden bahsediyor. Şimdi arrivals belgeselinden bir bölüm paylaşacağım, bahsettiğim konuyu anlamak için mutlaka izlemelisiniz fakat biraz korkutucu olabilir yani kendinizi hazırlayın.

http://www.youtube.com/v/...g&fs=1&source=uds

Araf suresi 30. ayet: "...Onlar, Allah'ı bırakıp şeytanları dostlar edinmişlerdi. Bir de kendilerinin hidayet üzere olduklarını sanırlar." Videoyu izlediyseniz bu ayette anlatılanları daha iyi anlayacaksınız. Kendilerinin hidayet üzerinde olduklarını sanıyorlar ve kendilerine "Aydınlanmışlar" diyorlar. Ben bu ayetin illuminati'den bahsettiği sonucuna varıyorum. Azıcık mantığını kullananda anlamıştır zaten. Aynştayn olmaya da gerek yok bunu anlamak için.

Son olarak gelelim feysbukda ki saçma sapan illuminati sayfalarına... Eskiden neredeyse hepsini beğenmiştim(Yorum filan yapabilmek için yani.) fakat amaçlarının illuminatiyi tanıtmaktan yada insanları uyandırmaktan çok Atatürk'ü kötülemek olduğunu fark ettim. Hatta tek yaptıkları buydu, 1-2 tane ayet paylaşıp bir üsür beğeni alıp altına da Atatürk resmi koyup ayette bahsedilen kötü kişi budur tarzı insanları kışkırtıcı, hezeyana getirici yazılar yazmaktı tek işleri. Yok efendim atatürk fotorafında elini şöyle tutmuş, demek ki mason... yok efendim Atatürk'ün bir sürü resmi varken, babasının sadece 1 resmi varmış ve Ali Rıza Efendi olarak bildiğimiz kişinin resmi, başka bir subayın resmiymiş. Atatürk'ün babası belli değilmiş, demek ki Atatürk'ün annesi... (Evet aynen bunu dediler ve altına bir sürü beğeni aldı.)

Lan hıyar salatası, 78 iq'un ile bir kaç tespit yapıp kendini aynştayn zannetmiyor musun bide, işte bu beni öldürüyor. Sanki 1850'li yıllarda herkes tek eliyle, cep telefonunun kamerasından açılı fotoğraf çekiyordu... Her neyse, eğer böyle sayfaları beğendiyseniz, vazgeçmenizi öneririm. Bu sayfalar amacından sapmış yada hiç bir zaman insanları illuminati hakkında bilgilendirme amacında olmamış. Hatta bir kaç tanesinde; "26 haziranda almanyada ki olimpiyatlarda zombi salgını başlayacak!!!!!!!!11!11birbirbir" gibi videolar bile paylaşılıyordu. Hiç bir şey çıkmayınca da biz başka bir sayfadan almıştık rerörö, hede hödö diyorlar. Böyle sayfaların amacının insanları illuminati hakkında bilgilendirmek değil de, saçma sapan hiç bir kanıtı olmayan şeyler ile insanlara illuminatiyi gerçek değilmiş gibi göstermek olduğunu düşünüyorum.

Hiç bir zaman geç değildir. http://fizy.com/s/1d7b8i

Gnothi seauton - Kendini bil. (Blogdan daha rahat okursunuz; http://illuminatifs.blogs...ildestone-rehber-tas.html)

illuminati FS Kulübü;(#12954877)
eğer insanlar ön yargılarını kenara bırakıp artık gerçeği görmek isterlerse hiç durmadan araştırsınlar ve çevrelerinde ki insanlara anlatmaya çalışsınlar. michael jackson' ın da dediği gibi they don't care about us!